Keď hviezdy boli červené

• francouzský

Quand les étoiles étaient rouges

When the Stars Were Red

Komedie / Drama

Československo / Francie, 1990, 85 min

Pěkná kamera a nadstartní herecké výkony, ale velmi loudavé vyprávění, kterého v diskuzi litoval i sám režisér.(29.7.2009)

• Hank

Film něco hledal a nenašel, vyrovnání s minulostí se dalo vystopovat, ale jak se kdo vyrovnal, to nikdo neví. Pomalé a poměrně nesrozumitelné, hlavně pokud se mluví maďarsky.(30.7.2009)

• hermiona

Myšlenka skvostná, ale režisér si vybral nevhodnou dobu. Po pádu našich rudých hvězd jsme nimi všichni byli přesyceni a potřebovali jsme oddech. To se určitě nepodařilo divákovi v prázdné kinosále při událostech únorových, budovatelských, srpnových a normalizačních.(4.8.2013)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(27.4.2006)

• corona

V každom novom povenovombrovom filme, ked konečne filmári mohli točiť slobodne, sa žiaľ vyskytuje takmer úplne totožný scenár, hlavný hrdina je nepochopený debilko, vo filme musí byť byž minimálne jedna nahá žena, najlepšie dve a celkom bezúčelne sa musia vyskytovať hlúpe nadávky.(27.10.2012)

• - Film se natáčel ve slovenské obci Koplotovce. (skudiblik)