Přicházím s deštěm

• Francie Je viens avec la pluie (více)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiální text distributora)

Eraserhead

Že je to divné, by mi nevadilo tolik jako to, jak je to roztříštěné a nudné. Režisér mi nedal nejmenší příležitost chytit se příběhu (pokud tam nějaký byl), kterým by mě protáhl. Kvůli chaotickému střihu pak je problém zorientovat se v prostoru i čase. V celém filmu zní snad nepřetržitě nějaké písně (jedna za druhou jak na CDéčku), takže je to ve výsledku spíš videoklipové psycho. A navíc ty náboženské motivy... Koukat na něco co je už tak dost nesrozumitelné a ještě do toho luštit, kdo má co (koho) znázorňovat, to mě fakt nebaví. ()

bila.tecka

Jeden z filmů, které vás osloví nebo otráví svou atmosférou. Detektivní příběh, který místy šokuje (zbytečnou) brutalitou a snově halucinogenními výjevy jako od Lynche nebo Cronenberga. Od jisté chvíle jsem přestal sledovat motivace postav a nechal se unášet formou... Škoda že nejvíce se režisérovi dařilo ve scénách, kdy využil jedinečně zvolených skladeb (musím zmínit miláčky Radiohead), ty by mohly fungovat samostatně jako videoklipy. Meditace o utrpení zabalená do těžce nediváckého hávu. ()

kedl

Jsou filmy, které jsou o ničem a stojí je za to vidět, a pak jsou filmy které jsou taky o ničem,ale nestojí je zato vidět. I Come With The Rain je zrovna ten druhý případ, bohužel, čekal jsem od toho úplně něco jiného, nehledě na divný střih, který skáče z místa na místo, podobně jako u Traffic, který mi taky nesedl. 40% ()

kolemjdouc odpad!

ani napodruhé se mi nepodařilo film dokoukat.Ale hongkongská kinematografie je pro nás evropany dost tvrdý oříšek.Ono to tak chtějí tak si to taky natočí.Ale tolik toho násilí a krve bylo zapotřebí???? ()

Ondis

Hodně zvláštní film. Ze začátku, jak se Kline, hlavní hrdina, vydává hledat pro něj neznámého, záhadného muže do jihovýchodní Asie, vypadal snímek na zajímavý akčňák. Jenže postupně se šíleně zamotáváme, zvláštní scéna střídá další úchylnou, nechutnou a tuším, že tohle není nic pro mě. Režisér chtěl dát hodně na dojem, ale v mých očích je to jedním slovem "zmatené". 65% ()

Mírouš

Hmmmm, velmi zvláštní kousek. Spíš jsem čekal nějakej klasickej thriler s nějakými těmi krvavými scénami (podle obrázků), ale tohle bylo něco úplně jinačího. Nicméně dost zvláštní, ale svojí atmosférou a nejlepší hudbou, jakou jsem v poslední době ve filmu slyšel, opravdu strhující... ()

Tomin88

Po zhlédnutí tohoto snímku někdy závidím masovému publiku, které se o film nezajímá tak jako já. Tenhle film se moc dobře nesleduje a znovu ho vidět nechci, ale určitě na něj dlouho nezapomenu! Byl to očistec. Díky Money_too za doporučení. ()

lukasd odpad!

Dokoukat tenhle film mě stálo opravdu značnou námahu. Nesnesitelně nudné a plytké. Kvůli relativně originálnímu nápadu s lidskými skulpturami jsem tomu chtěl dát šanci až do konce, což jsem asi neměl dělat. Právě poslední půlhodina je opravdu neskutečná slátanina. Do té doby jsem si říkal, že je to jen nepovedený psychologický thriller, který se režisérovi rozpadl pod rukama. Poté, co se na scéně objeví hongkongský Ježíš, ale zjistíte, že to celé má vlastně být jakési náboženské podobenství. Trapné. 10% za slušný hudební podkres. ()

bidja

Netradiční propojení osudu nového ježíše krista, dextera, hannibala lectera, noir stylu, korejsko hongkongské provincie, časové linie a popření všech škol střihu je sice zajímavé natolik že to nevypnete, ale že by jste si to někdy pustili znova o tom vážně pochybuji. ()

panmroz

Příliš mnoho "podobenství" na málo humoru. Navíc třikrát během filmu rozeznít Radiohead, a "mouchy, snezte si mě", mi taky připadá takové přespříliš studentské. Vrah, co se vydává za umělce?! Kde já už to jen....? Taková filipínská hra na ameriku, jistou výtvarnou úroveň to jistě mělo...ale holt...příliž mnoho podobenství na málo humoru. Něco jako Fontána. ()

majo_svk

Skôr by som pochopil, keby dážď padal opačným smerom. Tento film som fakt nepochopil. Dokonca som sa aj nudil. Meditovať môžem aj bez pozerania filmu. ()

ipapuchalk

Hezký soundtrack, exotické exteriéry, pěkná kamera, bizarní výtvarné objekty, ambiciózní scénář, ale také film, který mě nevtáhl do děje. ()

RomanHyde

Velmi kontroverzní záležitost. Naprosto chápu pro i proti argumenty kolegů. Já dávám palec nahoru a možná bych dal i pět hvězd, kdyby tam nebylo tolik krve a násilí. Ovšem jak vyobrazit lépe útrpnou výpravu, skoro křížovou cestu, očistec, který si vytváříme tady na Zemi ? Vůči tomuhle snímku vlastně nemám žádnou výtku. Je to originální, melancholické i syrové, drsné i romantické.. prostě na tohle se jen tak nezapomene. ()