Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Porp

Dúfal som, že film pôjde viac do hĺbky a bude skúmať vzťah medzi ženou alkoholičkou a chlapcom vyrastajúcim bez matky. Miesto toho je tam až príliš mnoho "vaty". Chvíľu som si tuším aj podriemkal, no s istotou viem, že som o nič neprišiel. Zaujímavé sú hlavne momenty v motely a Juliino kruté zaobchádzanie s dieťaťom. ()

klima777

Velmi si vážím Tildy Swinton a jsem přesvědčena, že po herecké stránce zvládne téměř vše. Tento film jest řečeného pádným důkazem. Osobně se mi však nelíbil. Rozháraný a fragmentální jako Juliin život. Ždímající emoce sladké a lepivé jako whiskey ve vlasech. Nezakotvený v realitě, o jejíž pravdivé a drsné zobrazení usiluje.------------- Tentokrát jsme se nepotkaly. Nevadí. Hvězdičky jsou jen a pouze pro Tildu (Orlando, Orlando...). ()

jhrasko

Takto to nejak vyzerá, keď si čerstvo OSCARová herečka trúfne, vykašle sa na konvencie a odhalí sa až na kosť (v tomto prípade i na chlp). Fenomenálna Tilda Swinton celý film ťahá a je škoda, že sa v druhej časti scenárista totálne zamotáva a film vo chvíľach, ktoré majú byť najdramatickejšie, stráca (pre mňa) na účinnosti a akejkoľvek uveriteľnosti. ()

Dubro

Po predvedenom výkone si pani (Ma)Tilda Swinton sadla za písacie zariadenie, zapálila si cigaretku, naliala si svoj obľúbený drink a spichla brožovanú príručku pre hercov s názvom „Ako potiahnuť celovečerák alebo ako donútiť diváka, aby 138 minút civel ako žaba z prachu.“ Údajne prvý výtlačok pošle Angeline Jolie s venovaním „Pamätáš si na Výmenu, ty hus?“ 90% ()

kaylin

Herecký koncert Tildy Swinton, která dovede neskutečně překvapit. Režisér si byl vědom, kde je jeho silná zbraň, a tak ji také používá co nejvíce, protože ví, že v příběhu to místy skřípe. Neví, jestli to chce být tarantinovské, nebo zase naprosto vážné, a tak se ani divák nemůže pořádně rozhodnout, což mu kazí zážitek. ()

• Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a Mexiku. (Arsenal83)
  • O drobné dilema se postaral distributor snímku, který na přebalu DVD nosiče uvádí jméno hlavní aktérky jako Tilda Swanton. Správné je Tilda Swinton. (Conspi)
  • Hoci Tilda Swinton hrá alkoholičku, sama o sebe tvrdí, že v skutočnom živote si nemôže vypiť, pretože by po jednom poháriku hneď zaspala. (Fabrinka)