Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Porp

Dúfal som, že film pôjde viac do hĺbky a bude skúmať vzťah medzi ženou alkoholičkou a chlapcom vyrastajúcim bez matky. Miesto toho je tam až príliš mnoho "vaty". Chvíľu som si tuším aj podriemkal, no s istotou viem, že som o nič neprišiel. Zaujímavé sú hlavne momenty v motely a Juliino kruté zaobchádzanie s dieťaťom. ()

Anderton

Takže znova musím zopakovať, že nezávislí režiséri majú najradšej lúzu. Je to samozrejme paradox, ktorý by stál za dlhšiu úvahu. Každopádne Tilda Swinton v svojej asi najlepšie napísanej úlohe, kde je stredobodom každej jednej scény prehnane dlhého filmu. Jeho mierne skrátenie by určite prišlo vhod mnohým divákom, pretože scenár nie je natoľko košatý, aby ho bolo treba prezentovať takmer dve a pol hodiny. Ale za ten výkon a niekoľko drsných sekvencií si nadpriemerné hodnotenie zaslúži. ()

leon_id

Tilda Swinton mela zase jednou stesti na role. Julia predstavuje vecne opilou rozhodnozku, ktere jednou z toho chlastu rupne v kouli a pak uz se razem roztaci kolobeh udalosti, ktere nelze vratit zpet. Tahle anglicka aristokratka tu cely film tahne sama, alkoholove excesy zvlada zcela s prehledem, stejne jako nervove vypjate situace v druhe puli filmu. Pribeh se me zda trosku prekombinovany pro umele navozeni atmosfery, ale celkem se zadarilo - az do uplneho konce sem vazne netusil, jak se to cele vyvrbi a na chvilku jsem mozna zacal te zrzate mrse fandit. Davam 70% (odpovida take procentu odhozenych svrsku me oblibenkyne Tildy! ;) ()

Rockerman

Naprosto nezařaditelný film s málo uvěřitelným příběhem.Zoufalá alkoholička unese osmiletého chlapce,požaduje 2 mil. dolarů,aby nakonec nedostala nic a naopak přilnula k tomu klukovi.Každý film je fabulace,budiž,ale přesto film trpí užvaněností,je k nevydržení dlouhý a ani herecké výkony se mi nezdály.Podprůměr! ()

Arsenal83

Nebolo to zlé, len na môj vkus nejaké pridlhé a zbytočne zamotané, čím sa stráca tá emočnosť, ktorú chce film z človeka dostať. Film má pre mňa dve silné stránky. Prvou je Tilda Swinton, a to nielen jej ospevovaným hereckým výkonom, ale napodiv určitou atraktivitou. Práve v tomto filme dokázala, že keď si celý život škaredé káčatko, no udržíš si formu až do skoro päťdesiatky, môže byť z teba celkom atraktívna žena. No a druhou silnou stránkou filmu je opätovné ponaučenie, že do toho Mexika sa asi nevyplatí veľmi chodiť. Nielen že je to krajina z jednou z top kriminalít na svete, ale ľudia tam už asi všetko ignorujú. Za všetko hovorí scénka, kde Tilda šermuje pištoľou priamo na diaľnici, mieri na človeka a okolo nej prechádzajú pomaličky autíčka, nikto nezastaví ani nezrýchli, nikoho to nezaujíma. ()

• Hoci Tilda Swinton hrá alkoholičku, sama o sebe tvrdí, že v skutočnom živote si nemôže vypiť, pretože by po jednom poháriku hneď zaspala. (Fabrinka)
  • O drobné dilema se postaral distributor snímku, který na přebalu DVD nosiče uvádí jméno hlavní aktérky jako Tilda Swanton. Správné je Tilda Swinton. (Conspi)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a Mexiku. (Arsenal83)