Svět podle Mallory

Welcome to the Rileys

Velká Británie / USA, 2010, 106 min

• LiborGondek

Základní myšlenka dělá z filmu celkem dobré psychologické drama, které zaútočí na na vaše emoce. Je to příběh dvou starších rodičů, kteří v jedné z tanečnic nočního baru viděli svou dceru. Bohužel mě neohromil tak, jak bych čekal. Nemám rád filmy plné vulgarismů. Uznávám ale, že prostředí, z kterého Mallory pochází, se tímto dialogem vyznačuje. Kristen Stewart si onu tanečnici vystřihla naprosto bravurně. Film byl ale z většiny nudný, zbytek byla přehlídka nadávek a prostor pro jádro myšlenky byl takřka nulový. O záměru Rileyových s Malloryinou adopcí se zmíní ve vteřině a tím scénář končí. Věřím, že se z filmu s podobným námětem dalo vytřískat mnohem víc. Hodnocení je tak přesně mezi 2 a 3 hvězdami.(4.12.2012)

Hodně syrové a drsné drama,které určitě stojí za to vidět.Kristen má úžasnou roli,ona snad nikdy kromě stmívání nepůsobí stejně,její sexy mladinká děvka,která žije svůj drsnej a zpackanej život,mě totálně vodbourala.Celkem klišovitý příběh,kdy se manželský pár dostáva z úmrtí jediného dítěte,dostal však skvělý náboj v podobě umíněného otce,který chce za každou cenu zachránit mladou a ztracenou dívku,z koloběhu jejího mizerného života.James Gandolfini podává opět famózní výkon a na souznění s Kristen na plátně,je radost se dívat.Škoda je,že se příběh neodehrává v rychlejším tempu a prakticky všechny dramatické události,se odehrávají na jednom místě,při čemž se pořád řeší sprostá mluva hlavní hrdinky.V tom režisér bohužel projevil málo invence a odvážnosti.Stejně tak vyřešení manželské krize a zapojení ženy do záchrany dívky a vlastně i tak vlastního života,neproběhlo zrovna nejlépe a to nemluvím o více než divném úmrtí milenky hlavního hrdiny na infarkt,v nějakých 40 ceti letech,při postavě cvičitelky aerobicu... ;-) ale i přes těchto pár nedostatků je Welcome To The Riley's více než slušným dramatem,kde já opět ocením skvělé herecké výkony a dobrý scénář,jenž bohužel lehounce utrpěl režisérskou jednoduchostí,ale i tak milých 80%.(10.3.2011)

Už si přesně nevzpomínám, kdy mě naposledy takto "malý" film vzal. Kristen Stewart je neuvěřitelně charismatická, možná se mi to zdá proto, že jsem neviděl Stmívání a nemám jí nějak zaškatulkovanou v její nejslavnější roli. Tento film si určitě zaslouží mnohem větší slávu než má a Jake Scott má určitě zajištěnou dobrou budoucnost a to nejen kvůli tomu, že má za tátu Ridleyho. Chtěl jsem, aby ten příběh byl co nejdelší a hrozně jsem si přál, aby to skončilo jako pohádka, ale díky bohu, že tomu tak nebylo. Nenápadný, ale výborný film.(22.8.2011)

Jake Scott i za patřičné pomoci svých mnohem známějších bratrů natočil emočně nadprůměrné drama, které mě vůbec nenudilo a naopak mě zaujal příběh a herecké výkony všech tří protagonistů. Stewart s Gandolfinim byli výborní ale kdo zde nejvíce zářil byla Melissa Leo. Konec je velice rozumný a pochopitelný takže dojem vůbec nezkazí. Nakonec nesmím zapomenout na Streitenfeldův příjemný hudební doprovod.(5.11.2012)

Film na můj vkus až příliš násilně znázorňuje utrpení všech zúčastněných a také nekonečnou touhu adoptovat si ubohou a hnusnou kurvu... Se divím, že nebyla scénářem v mládí zneužívaná... Na druhou stranu emoce jsou uvěřitelné a film se pomalu táhne ke svému unylému konci... A Kristen opět jen zhnuseně čumí, popřípadě se tváří neutrálně... Fuj... Nemám ji v oblibě, nemám...(30.12.2012)

• - Melissa Leo se filmu upsala pouhé dva týdny před natáčením v New Orleans. (sir-dave)

• - Režisér Jake Scott a návrhářka kostýmů Kim Bowen procházeli spolu s Kristen Stewart různé striptýzové kluby, aby se připravili na její roli Mallory. Během této doby jí byla od majitelů klubů nabízená práce, poněvadž nevěděli, že se jedná o herečku. (sir-dave)

• - Kristen Stewart (Mallory) sa na striptízové scény pripravovala dva týždne s profesionálnou erotickou tanečnicou a pravidelne od striptérskej tyče odchádzala s modrinami. (Cherry_Bomb)