Svět podle Mallory

Welcome to the Rileys

Velká Británie / USA, 2010, 106 min

Není to špatné drama, akorát všechno tady už bylo a ne jednou. První půlka je silně utahaná a pomalá, navíc člověk už od začátku ví, kam celý příběh směřuje. Přiznávám, že jsem se první půlku i trochu nudila. Jsem velice zvědavá, kam se nasměruje kariéra Kristen Stewart, až opadne všechno to kolem Twilight, herecký talent ji rozhodně nechybí.(20.1.2011)

Nadpriemerné herecké výkony, priemerný obsah, priemerné spracovanie. Welcome to the Rileys sa celý čas snaží brnkať na citovú strunu, čo je na jednej strane dobré, no na druhej strane naozaj otravné. Celá tá emotívna "šou" prestane skôr než v polovici baviť a mimo zaujímavých tvári vám v mysli bohužiaľ nezarezonuje už skoro nič.(10.7.2011)

4 hvězdy hlavně za to, že mě tenhle biják prostě bavil a udržel mou pozornost řádně našponovanou po celou dobu. Na maximum to ale není, protože mi zde přece jen pár věcí vadilo. Na prvním místě je to asi dojem krajní nepravděpodobnosti, kterým filmový děj působí. Ó ano, všichni samozřejmě milujeme podobné dojemné filmové storky o tom, jak napravení hříšnicí dostanou svou druhou šanci, ale v určitou chvíli už je potřeba na férovku přizat, že takhle to v reálu prostě nechodí, a SVĚT PODLE MALLORY má k reálnému světu tam venku asi tak blízko, jako PRETTY WOMAN. Ostatně ne náhodou zde zmiňuju tenhle slavnej cajdák o jedné zušlechtěné kurvě - Scottovo drama ho může v lecčems připomenout, byť základní ladění obou snímků je docela někde jinde. Což mi připomíná, že jsem si při sledování uvědomil, že jak v reálu skutečné prostitutky nemůžu ani vystát, ve filmu jsem jim odjakživa fandil. I proto mi byla postava Mallory sympatická, s hereckým výkonem vychrtlé Kristen Stewart mám ale docela problém. Těžko říct, snad je to tím, že jsem poznamenaný vším tím, co jsem o ní načetl z bulváru, ale jedno vím jistě - já prostě té zpovykané hollywoodské celebritě nemůžu podobnou roli věřit ani omylem. Ta holka mi je prostě protivná a osobně si myslím, že se jen těžko bude zbavovat doživotního cejchu upíří cuchty z tvajlajtu, takže asi tak. Osobně by mě třeba tenhle film víc bavil jako příběh o chlápkovi v krizi středního věku, který utekl od manželky s nezletilou kurvou, aby jí dělal ochránce a milence v jednom, ale to by byl docela jiný film, něco mezi LOLITOU, LEAVING LAS VEGAS a TAXIKÁŘEM - to jen tak na okraj.(23.8.2013)

Výtečně vystavené drama se skvělím Jamesem Gandilfinim v hlavní roli. Neméně přesvědčivě mu sekundují Kristen Stewart v roli ztracené mladé prostitutky a Melissa Leo v roli smrti dcery zničené manželky. Ta opravdu krásně zahrála zdrcenou matku, vyhýbající se lidem, uzavřené do svého smutku. Na druhou stranu vnáší do filmu neskutečně vtipné momenty, je úžasná. Téměř celý film se odehrává v charismatickém prostředí New Orleans, které dodává filmu spolu s herci jedinečnou atmosféru.(27.10.2012)

Než začnu rýpat do nepoutavého scénáře, měla bych ohodnotit herecký výkon Kristen. Ona je prostě skvělá herečka. Tahle role ji neuvěřitelně sedla, byla přesvědčivá, bylo to úplně něco jiného, než nějaké Stmívání. Co se týče filmu, tak s ním to tak skvělé nebylo, do půlky filmu jsem jen seděla a očekávala, kdy už se něco bude dít. Pak už to bylo zajímavější. Do role Douga bych obsadila někoho jiného, ale co už..Za co jsem ráda, je za závěr. Nebyl to hotový happyend.(20.5.2013)

• - Producent Scott Bloom pochválil výkon Kristen Stewart s tím, že jen málo hereček jejího věku by této roli přineslo tolik realismu, jako ona. (sir-dave)

• - Kristen Stewart (Allison alias Mallory) před natáčením filmu záměrně málo spala, učila se tancovat u tyče a jedla pouze mastná a nechutná jídla. (JoranProvenzano)

• - Režisér Jake Scott si vybral Kristen po shlédnutí jejího výkonu ve filmu Útěk do divočiny (2007). (sir-dave)