Svět podle Mallory

Welcome to the Rileys

Velká Británie / USA, 2010, 106 min

Hodně syrové a drsné drama,které určitě stojí za to vidět.Kristen má úžasnou roli,ona snad nikdy kromě stmívání nepůsobí stejně,její sexy mladinká děvka,která žije svůj drsnej a zpackanej život,mě totálně vodbourala.Celkem klišovitý příběh,kdy se manželský pár dostáva z úmrtí jediného dítěte,dostal však skvělý náboj v podobě umíněného otce,který chce za každou cenu zachránit mladou a ztracenou dívku,z koloběhu jejího mizerného života.James Gandolfini podává opět famózní výkon a na souznění s Kristen na plátně,je radost se dívat.Škoda je,že se příběh neodehrává v rychlejším tempu a prakticky všechny dramatické události,se odehrávají na jednom místě,při čemž se pořád řeší sprostá mluva hlavní hrdinky.V tom režisér bohužel projevil málo invence a odvážnosti.Stejně tak vyřešení manželské krize a zapojení ženy do záchrany dívky a vlastně i tak vlastního života,neproběhlo zrovna nejlépe a to nemluvím o více než divném úmrtí milenky hlavního hrdiny na infarkt,v nějakých 40 ceti letech,při postavě cvičitelky aerobicu... ;-) ale i přes těchto pár nedostatků je Welcome To The Riley's více než slušným dramatem,kde já opět ocením skvělé herecké výkony a dobrý scénář,jenž bohužel lehounce utrpěl režisérskou jednoduchostí,ale i tak milých 80%.(10.3.2011)

Docela fajn drama - místy smutný, místy úsměvný, místy nudný, místy zajímavý. Určitě je tu zajímavost tragického příběhu mrtvé dcery a následného matčina uvěznění se ve vlastním domě a snad i myšlenka či popud, který 'starého pána' nabádá ke starostlivosti k nevychovaný, mladý holce, po který mu vlastně vůbec nic není, a člověk tak nějak chce, aby se dočkal šťastnýho konce.(26.1.2011)

Svět podle Mallory je pro mě přesně ten typ filmu a dramatu, u kterého už od začátku vím, že mě nebude bavit. Pak na to koukám dvacet minut a říkám si, že mi ty postavy vůbec nic neříkají a začínám usínat. A usínám a usínám až se v mdlobách dokopám do závěrečných minut a do pozejtří si vlastně ani nezapamatuju, na co jsem to koukal. Jediným plusem jsou herci, ale jejich role jsou podle mě tak nezajímavé, že je škoda, že ve filmu vůbec jsou.(29.8.2012)

4 hvězdy hlavně za to, že mě tenhle biják prostě bavil a udržel mou pozornost řádně našponovanou po celou dobu. Na maximum to ale není, protože mi zde přece jen pár věcí vadilo. Na prvním místě je to asi dojem krajní nepravděpodobnosti, kterým filmový děj působí. Ó ano, všichni samozřejmě milujeme podobné dojemné filmové storky o tom, jak napravení hříšnicí dostanou svou druhou šanci, ale v určitou chvíli už je potřeba na férovku přizat, že takhle to v reálu prostě nechodí, a SVĚT PODLE MALLORY má k reálnému světu tam venku asi tak blízko, jako PRETTY WOMAN. Ostatně ne náhodou zde zmiňuju tenhle slavnej cajdák o jedné zušlechtěné kurvě - Scottovo drama ho může v lecčems připomenout, byť základní ladění obou snímků je docela někde jinde. Což mi připomíná, že jsem si při sledování uvědomil, že jak v reálu skutečné prostitutky nemůžu ani vystát, ve filmu jsem jim odjakživa fandil. I proto mi byla postava Mallory sympatická, s hereckým výkonem vychrtlé Kristen Stewart mám ale docela problém. Těžko říct, snad je to tím, že jsem poznamenaný vším tím, co jsem o ní načetl z bulváru, ale jedno vím jistě - já prostě té zpovykané hollywoodské celebritě nemůžu podobnou roli věřit ani omylem. Ta holka mi je prostě protivná a osobně si myslím, že se jen těžko bude zbavovat doživotního cejchu upíří cuchty z tvajlajtu, takže asi tak. Osobně by mě třeba tenhle film víc bavil jako příběh o chlápkovi v krizi středního věku, který utekl od manželky s nezletilou kurvou, aby jí dělal ochránce a milence v jednom, ale to by byl docela jiný film, něco mezi LOLITOU, LEAVING LAS VEGAS a TAXIKÁŘEM - to jen tak na okraj.(23.8.2013)

Pochopitelný příběh s velmi silnou hereckou trojicí. Pokaždé, když pln nedočkavosti vidím další skvělé drama Kristen Stewart, si říkám, jak hrozně mě mrzí její účinkování v upíří sáze. Ne, že bych nechápal, že si na celé frašce vydělává peníze - jen mě ubíjí, když ve fantasy pro ženy mrhá svým potenciálem. Možnost naplno prosadit svůj opravdový herecký talent se totiž herečce nabízí jen a pouze v obdobných rolích... zde jako náctiletá prostitutka s velmi vytříbeným slovníkem. A pokaždé, když další pěkné drama s jejím úžasným kukučem v jedné z rolí skončí, chci ji mít vedle sebe na gauči a... prostě kecat :-)!(1.4.2011)

• - Dixie Divas, ve kterém Mallory (Kristen Stewart) pracovala, je striptýzový bar v New Orleans na adrese 606 Iberville St. (sir-dave)

• - Kristen Stewart a James Gandolfini často při natáčení dialogů improvizovali. (HellFire)

• - Kristen Stewart se scénář dostal do rukou poprvé v šestnácti letech a obsazena do role byla ve svých sedmnácti letech. Produkce filmu pak musela počkat, dokud nedovršila 18 let. (HellFire)