Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys
Trailer 1

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

Trailer 1

castor

Nezávislá Pretty Woman vypráví o dospívající prostitutce, do jejíhož klubu náhodou zavítá stárnoucí Doug. Bude to právě Allison alias Mallory s vytříbeným slovníkem, která rozdmýchá stereotypní život nejen Dougův, ale i jeho ženy Lois, která od tragické ztráty dospívající dcery nevytáhla paty z domu. Komorní drama je silné v detailech, tvůrci na dvě hodiny zatáhnou do ulic zaplivaného New Orleansu, neveselých osudů a snad světlých zítřků a nakonec dovedou pomocí malých kompromisů dosáhnout velmi slušných pocitů. Alespoň u mě. Také s vyzněním dramatu jsem byl spokojený, přehnaně optimistické by bylo, kdyby Mallory zazvonila u Rileyových doma!! Takhle palec nahoru.. Snímku navíc ve slabších chvílích pomáhá herecké trio James Gandolfini, Melissa Leo a Kristen Stewart. Právě ta se se ságou Stmívání možná upsala ďáblu, kdykoliv má ale šanci přesedlat na jiný žánr, je výborná. Dokázala to v Zábavním parku, nezávislých vlaštovkách Cake Easters nebo Yellow Handkerchief, tady je zase o trochu jiná, silnější v gestech, hlasovém projevu.. Mně to stačilo.. bohatě!! ()

Fr

,,Takže ty se teď o ni staráš?“ - ,,Proč ne?“ - ,,Do háje, Dougu, to není zatoulaná kočka. Je to dítě“..... Riley má flustrovanou ženu, jeho milenku ,,róblo“ a na konferenci instalatérů nešťastnou náhodou zabrousil do strip klubu. A aby to bylo zajímavý, začne kempovat u hnusný štětky K.Stewart. První půlka mě moc nebere a ta druhá rozebírá rány minulosti, bolístky manželství a snaží se o léčení bolavé duše. To víte, 30 let manželství přináší i dramatický situace, protože život není jednoduchej. Někteří lidé si jej však dělají ještě složitější než je. A na některé věci je už pozdě! WttR mě neučaroval. Mám pro něj pochopení a možná v sobě ukrývá víc než vyjadřuje mé hodnocení 3*. Ale asi na to nemám ještě ten správnej věk. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět obdivuhodnou proměnu K.Stewart z dívky milované v děvku trpící. 2.) Je mi přes padesát a chci dokázat, že ještě nejsem mrtvej. 3.) Je mi 16 a chci makat v klubu jako striptérka (a možná i něco víc..). PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

charlosina

Svět podle Mallory je světem ponurým, neveselým, deprimujícím. Ale tady jde spíše o svět Douga - muže, jenž před osmi lety přišel o dceru a spolu s ní i o manželku... protože jeho žena od oné tragédie odmítá chodit ven, odmítá komunikovat, odmítá žít. Náhlá smrt milenky, pracovní cesta do New Orleans a setkání s mladou striptérkou posunou Dougův život jiným směrem - chce být nápomocný, chce být potřebný, chce být otcem. Práci a tichý domov s tichou manželkou vymění za polorozbořenou boudu a péči o nevychovanou a drzou Allison alias Mallory, která není zvyklá brát a nic za to nedávat. A tak se pořád nabízí, aniž by znala pohnutky Douga - ty ji objasní až jeho žena Lois, která si po letech uvědomí, že ve skleníku se přežít nedá. // Zní to možná hezky, melodramaticky, duchaplně, ale ve finále to byla docela nuda. Tedy ne příběh sám o sobě, ale jeho zpracování je docela nezáživné. Každopádně herecky výborné, jen ta atmosféra byla až příliš těžkopádná a od niterného světa postav docela vzdálená. ()

Malarkey

Svět podle Mallory je pro mě přesně ten typ filmu a dramatu, u kterého už od začátku vím, že mě nebude bavit. Pak na to koukám dvacet minut a říkám si, že mi ty postavy vůbec nic neříkají a začínám usínat. A usínám a usínám až se v mdlobách dokopám do závěrečných minut a do pozejtří si vlastně ani nezapamatuju, na co jsem to koukal. Jediným plusem jsou herci, ale jejich role jsou podle mě tak nezajímavé, že je škoda, že ve filmu vůbec jsou. ()

hellstruck

Postarší manželé se snaží vyrovnat s tragickou událostí tak,že se ujmou zkažené šestnáctileté striptérky a prostitutky v jednom. Drsnější pretty woman, tak trochu. A bohužel i o něco nudnější. I když Kristen dle mě nepatří mezi zrovna dobré herečky, ve Welcome to the Rileys jí to slušelo a role jí navíc padla jako ušitá. Bohužel nezvládne táhnout celý film, který stojí na táhnoucí se nudě a šedi. Na tenhle snímek jsem se hodně těšila, protože to zkrátka vypadalo dost poutavě a zajímavě .A i když to vlastně ve výsledku vlastně není tak špatné, rozhodně to nestojí za druhé shlédnutí. Občas jsem dokonce i nudou zívala. Je to zkrátka takový průměr, který si zaslouží tak maximálně tři hvězdičky. Škoda nevyužitého potenciálu..Navíc myslím,že je zdejší hodnocení dost ovlivněno skalními fandy Kristen,což je značně nespravedlivé, ale budiž.. ()

• Dixie Divas, ve kterém Mallory (Kristen Stewart) pracovala, je striptýzový bar v New Orleans na adrese 606 Iberville St. (sir-dave)
  • Režisér Jake Scott a návrhářka kostýmů Kim Bowen procházeli spolu s Kristen Stewart různé striptýzové kluby, aby se připravili na její roli Mallory. Během této doby jí byla od majitelů klubů nabízená práce, poněvadž nevěděli, že se jedná o herečku. (sir-dave)