Svět podle Mallory

Welcome to the Rileys

Velká Británie / USA, 2010, 106 min

Dramatiké, životní, tmavé, nešťastné, zvláštní, citové × klasické, obyčejné. Námět zajímavý, realizace nebyla špatná, tmavé a špinavé to bylo dost, emoční ztráta z dcery a neustále psychické osobní týrání z viny bylo taky přítomno. Herecké obsazení zajímavé, Kristen se se svými absťákovými pohyby hodila do role prostitutky víc než dost. Obyčejný snímek o nelehkých životních osudech. ..a slovo dalo slovo a určitě jim volá každý týden.. (11.2.2011)

Nestalo se mi poslední dobou často, abych si přál, ať film ještě nekončí. "Ještě alespoň deset minut." prosil jsem nesmyslně v myšlenkách režiséra. Nejde ani o to, že bych viděl nějaký extra film, ale měl příběh, který byl svým způsobem originální a v mělčině současných snímků byl pro mě oním zeleným ostrovem. Vytknul bych možná pár drobných detailů v chování postav v určitých situacích, třebas i chyb v pár záběrech, nicméně jako celek vše působilo kompaktně a napříč románové absurditě i uvěřitelně. A závěrem snad jen poděkování trojici velmi dobrých hereckých výkonů. Takové filmy mám rád, takové filmy mě baví. (80 %)(1.3.2012)

Návod na to, jak si během jednoho večera adoptovat šestnáctiletou prostitutku, nám ukáže osudem zkoušená manželská dvojice Rileyů. Snímek plný malých životních zvratů nemá nikterak hlubokou myšlenku, narozdíl od velmi podobného Detachment, který přeci jen byl o určitou úroveň výš. Zdejší nenávist ke Kristen Stewart nepochopím, snad je neoblíbená proto, že hrála ve Stmívání a lá film pro mladé blbky? Opravdu nevím... ve Welcome to the Rileys zahrála fantasticky, stejně tak zbylá ústřední dvojice. A vlastně nikdo jiný, jako by tam nehrál... Co se týče konce, tak jsem byl mírně zklamán. Možná jsem čekal trochu více či nějakou bombu, které jsem se nakonec nedočkal ... zřejmě je to dobře. Odpočinkové drama, které netřeba vidět vícekrát. 70% - Sakra chci do New Orleans!(11.4.2013)

Stačil mi vidět trailer, který mě přesvědčil, že 5 hvězd nestačí. Dílo, které považuji za nejúspěšnější drama roku 2010 a řadí se mezi top! Špatný život dívky, která nemá skoro už ani na chleba a živí se prostitucí, v okamžiku změní pán, který na ní narazí, zřejmě osud, protože jí změní celí život. Nádherný scénář, super kamera a střihy a super herci! Kristen se sem prostě nádherně hodila. A nešlo jen o Kristen, James Gandolfini zahrál hodně dobře svoují roli a zvýšil si tak mojí sledovanost. Je nutné pochválit sountracky z filmů, které byly navženy dokonale. K tomuto filmu nemám žádné výtky snad jen, že to nebylo delší...(13.1.2011)

Precizně odvyprávěný příběh několika pošramocených životů, který čerpá sílu především z bezprostřednosti a jednoduchosti. Velmi intuitivně vyprofilované postavy, které se chovají tak, jak by člověk očekával. Výborný James Gandolfini i Melissa Leo jako zlomený pár rodičů a vynikající Kristen Stewart, která po "Cake Eaters" a The Yellow Handkerchief" opět předvádí, že hrát rozhodně umí. Prostředí New Orleans, evidentně ještě nevzpamatované z hurikánu Katrina, bylo též skvělou volbou a dodalo příběhu potřebnou atmosfétu a pocit stísněnosti a bezmoci. Čekal jsem na distribuci tohoto filmu velmi dlouho a vyplatilo se to. 10/10!(13.1.2011)

• - Ken Hixon napsal scénář po návštěvě New Orleans, kde navštívil striptýzový klub na Bourbon Street, v němž uviděl tanečnici vypadajíc na 15 let. (sir-dave)

• - Kristen Stewart se scénář dostal do rukou poprvé v šestnácti letech a obsazena do role byla ve svých sedmnácti letech. Produkce filmu pak musela počkat, dokud nedovršila 18 let. (HellFire)

• - Režisér Jake Scott a návrhářka kostýmů Kim Bowen procházeli spolu s Kristen Stewart různé striptýzové kluby, aby se připravili na její roli Mallory. Během této doby jí byla od majitelů klubů nabízená práce, poněvadž nevěděli, že se jedná o herečku. (sir-dave)