Reklama

Reklama

Bohatá Desirée pořádá na apríla večírek ve svém luxusním sídle. Parta zlaté mládeže se vesele baví a vymyslí si aprílový žertík, jehož obětí se má stát Milan Hastingsová. Do šampaňského jí dají drogu a čekají s videokamerou u jedné z ložnic, aby jí nafilmovali in flagranti s jedním z hostů. Milan se ale stane skutečnou obětí, když v omámení přepadne přes zábradlí schodiště do haly a zemře. Soud je shledá nevinnými a smrt Milan je uznána za nehodu. Přesně o rok později dostanou účastníci osudné párty Desirée, Blaine, Peter, Barbie, Torrance a Ryan dopis, jehož pisatel tvrdí, že jeden z nich je vrah Milan a pokud se nepřizná, budou všichni do půlnoci mrtví. Jako důkaz je přiloženo video posledního z účastníků párty, Charlese, jak se topí ve svém bazénu. Následuje série dalších vražd a Desirée se v hrůze přiznává, že ona dala Milan do šampaňského drogu. V tom okamžiku se začne "zavražděný" Blaine smát a zkoprnělou Desirée obklopí všichni přátelé, kteří toho dne "přišli o život", všechno byl jen aprílový žertík. Nebo je za tím něco jiného? (Nova Cinema)

(více)

Recenze (34)

petero 

všechny recenze uživatele

Po nedávno videnom originály som si pred týmto remakom dal pauzu z dvoch dôvodov. Zabudnúť na pointu a po pravde na súčasné vyvražďovačky som dlho ani nemal chuť. Túto kliatbu však nedávno zlomil Sorority Row a tak som sa pustil do všetkých tých zanedbaných prerábok teenagerských slasherov. Na výraznú pointu sa zabudnúť nepodarilo no na priebeh už hej. Kým originál priniesol sviežu pointu v inak klasickej vyvražďovačke, remake je nevýrazným moderným spracovaním v nezaujímavom prevedení od dvojici The Butcher Brothers (The Hamiltons). Film je zývačka a vraždy sú smiešne a navyše chudokrvné (veď TV spracovanie). ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Za zlomyslné žertíky se platí. A nejen za ty aprílové. Je prvního apríla. Elitní smetánka mladých a rozmazlených zbohatlíků pořádá při té příležitosti tradiční ples, ke kterému se váží nejrůznější (zlomyslné) recese. Zanedlouho po jedné takové dojde k tragické události. Mladá dívka nachytaná při milostných hrátkách neustojí kompromitující situaci a po pádu z výšky je usmrcena. Její úmrtí je označeno za nešťastnou náhodu a vyšetřování neodhalí cizí zavinění. Rok na to, přesně na apríla, dostanou ti, jež jsou nějakým způsobem zodpovědní za smrt dívky, podivnou pozvánku. A pak jeden po druhém začnou umírat. Do jaké míry je film předělávkou stejnojmenného hororového snímku z roku 1986, se můžu jen dohadovat, protože původní film jsem neviděl. Nepředpokládám však, že by zazobaní studenti používali už tehdy moderní komunikační techniku a videokamery. Co však film dost možná spojuje, je jeho naivita. A ta je po celou dobu filmu bezkonkurenční. Ať už jde o málo krvavé vraždy a jejich nepříliš nápadité provedení, chování postav a koneckonců i do jisté míry nablblý děj. Jenže ono to má své kouzlo a osmdesátkové horory je měly zcela nepopíratelně. Lze tedy usuzovat, že tvůrčí dvojka Altieri & Flores dosáhla svého a celkem umně převedla i současně i převlékla "typickýosmdesátkový" horor, i s jeho naivním předivem do moderního hávu a patrně i přijatelnější podoby, než byla ta původní. Těžko měl originál v popředí takovou krasavici jako je Taylor Cole v hlavní roli sebevědomé a vypočítavé mrchy. Ona a spol. své herecké výkony skvěle přizpůsobili do ryze béčkové podoby, aby to pak v závěrečné pointě všechno popřeli, nakonec se i vysvětlí, proč vraždy vypadaly tak málo propracovaně. A celé to vypadalo zajímavě a navíc bez jediného nudného nebo rušivého momentu, takže to krásně uběhne. Tedy ta impresivní pointa to celé postavila na hlavičku, což se dalo čekat, ale když apríl, tak se vším všudy. Já osobně za (aprílový) žertík považuji extrémně nízké hodnocení filmu, který je nad poměry dvd produkce zvládnut velmi dobře a stejně dobře odsýpá. V pohodě jděte do tohoto horůrku, který je proměnlivý jako chameleon a současně stejně tak klame tělem. 100% ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Sračkomix originálu, s dejme tomu třeba I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER a CRUEL INTENTIONS. Pointa je naprosto předvidatelná, alespoň že dojde na jedno překvápko po ní, ale ani to už tu otravu nepřebije. Všechno špatně. Jediný, kdo trochu za něco stál, byla Scout Taylor-Compton. Jinak 90-ti minutový opruz. ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

April fools, bitch! No tak takýto otrasný filmo nezoreže ani tá vypatlaná americká mládež. Vravím, že film je zlý a tom som ani nevidel originál, čiže by sa mi to malo zadt aspon trochu fajn(tak to už pri remakoch býva). Samotný dej nie je dva krát originálny + pointu filmu som prekukol v polovičke filmu. I ked záverečná scéna :D LOL. Inak všetko ostatné stojí za prd. Jeden z najhorších hororov vôbec! Od The Butcher Brothers som čakal podstatnejšie viacej. Je to pre nich krok späť. Po v celku slušnom filme The Hamiltons(6/10) som nečakal až takýto odvar. 10% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Úplně nejhorší na tomto filmu byla úvodní půlhodinka, která dost nudí a bývala by šla o hodně zkrátit. To, co následuje po ní, je již trochu lepší, ale ne o moc. Při sledování jsem si plánoval, jak sem napíšu, že AFD je další z řady podprůměrných, lehce předvídatelných slasherů, úmrtí že jsou nenápaditá, a tak podobně. Ale pak přišla pointa. Přesně ta pointa, nad kterou jsem pár minut předtím uvažoval, a která se mi zdála jako jediná možnost, aby byl film v mých očích zachráněn. Nakonec to tedy nebyla zas až taková ztráta času, ale s klidným svědomím film doporučit nemohu. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama