Noc slunečnic (festivalový název)

• Španělsko

La Noche de los girasoles

• Francie

La Nuit des tournesols

The Night of the Sunflowers

Drama / Thriller / Krimi

Španělsko / Francie / Portugalsko, 2006, 123 min

Vynikající první polovina, vidlákov, zvláštní postavy, věrohodný rape, slušný záporák, po prvním velkém zvratu však končila veškerá sranda a dostavila se táhnoucí nuda, velmi těžko popsatelná, zkratka druhou polovinu jsem měl velké problémy udržet si při filmu pozornost, drtivě pomalé tempo a nezajímavé finále film shazuje do průměru, takže se nakonec jedná spíše o kriminálku než dravou exploitační podívanou. 55%(12.3.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,609,872(13.7.2010)

Film je vyprávěn z pohledu několika postav, jejichž osudy se střetnou v jeden fakt podělaný den... Hustý thriller-drama, ve kterém se vrší smůla, neštěstí, smutek a zlo jako kostky na pyramidě ... Začne to pokusem o znásilnění, což je scéna hodně drsná, ale to je jen začátek ... Ukázka toho, jak různí lidé sledují svoje odlišné zájmy bez ohledu či s ohledem na druhé a na blízké, film o morálce, bezvýchodnosti některých životních situací a naprosté bezbrannosti, skrytém zlu, podvádění, manipulaci a násilí ... Všechno jako jeden tíživý mix, kdy na každou z postav je vyvinut obrovský tlak, stejně jako na diváka. Povedené, tíživé, špičková smutná ústřední melodie, zdrcující pomalé tempo vyprávění ... Kvalita!!(6.3.2012)

Velice dobrý film, vyprávěný z pohledu několika postav. Akorát jsem tedy čekala, že se budu bát, protože jsem si někde přečetla, že se jedná o horor. Tak tedy nejedná.(16.4.2008)