Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedného dňa v púštnych zrúcaninách Anasazim nájdu telo mŕtveho muža. Má oblečený drahý oblek, v ruke pištoľ a vedľa seba kufrík so zaujímavým obsahom - pol milióna dolárov v bankovkách. Nemá u seba žiadne doklady, nič, čo by viedlo k odhaleniu jeho totožnosti. Bola to vražda alebo samovražda? Pre šerifa Raya Dolezala je tento prípad vítaným vzrušením v stereotypnej službe a šanca vykonať konečne niečo poriadneho. Ray sa rozhodne prípad vyriešiť vlastnými silami a odhaliť záhady okolo mŕtvoly neznámeho muža. Rozhodne sa pátrať po stope peňazí, ktorá vždy bezpečne vedie k motívom zločinu. Šerif čoskoro odhalí identitu mŕtveho muža. Bol to platený informátor agenta FBI Grega Meekera. Meeker mal práve rozpracovaného obchodníka so zbraňami Gormana Lennoxa, ktorý pracuje výlučne pomocou prostredníka Lane Bodineovej. Šerif Ray Dolezal sa teší, že konečne narazil na veľký prípad, ktorým sa preslávi, ale peniaze z kufríka mŕtveho mu ukradnú a jedinú svedkyňu zavraždia! Noreen bola priateľka mŕtveho muža a šerifovi ešte stihla prezradiť, že mal aj istého tajomného partnera, s ktorým naplánoval ukradnúť peniaze z FBI. Šerif sa pustí do nebezpečnej akcie. Odhalia Rayovi nepriatelia jeho pravú identitu? Na akej strane vlastne stojí agent Meeker a ako sa zachová k šerifovi? Dostane šerif späť ukradnuté peniaze? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Jeden, dva, tři, čtyři excelentní herci + jedna krásná herečka. Sestava, o které se může většině režisérů jenom zdát. S takovým týmem se to točí semo. A u Bílých písků je přesně vidět, že i řekněme lehce nadprůměrný scénář stačí, aby díky hereckým kvalitám vznikl velmi slušný film. Nakonec nutno dodat, že nejkvalitnější výkon předvedl Mickey Rourke. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tuctové krimi s nejasnou motivací hlavního hrdiny, v němž asi tím nejzajímavějším jsou záběry amerického jihozápadu. Ke štěstí tak bude muset stačit zlatý zoubek Rourke chodící v sakách s vycpávkami a skutečnost, že ty písky jsou bílé, protože Robinova tětiva Mary Elizabeth Mastrantonio je škaredá jak noc.. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Táto snímka mi niečím učarovala. Chybičku by som videl len v prekombinovanom deji, respektíve pre niekoho možno náročnom, avšak to mi nebránilo dať plný počet. Naozaj solídny thriller z dielne austrálskeho režiséra Rogera Donaldsona nepostráda napätie a slušnú zápletku s atmosférou vyprahnutej polopúšte. Pár excelentných hercov a jedna krásna herečka. Super zostava o ktorej sa môže väčšine režisérom len zdať. S takými hercami sa to točí samo. Pri White Sands je vidieť ľahko nadpriemerný scenár a to stačí, aby s hereckými kvalitami vznikol slušný film. Nutné dodať, že najkvalitnejší výkon predviedol bezpochyby Mickey Roukre, ktorý tu ešte nieje zdevastovaný miliónom tvárových plastík. A ja ho mám v jeho "ranných" rolách veľmi rád. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Úvodních cca 20 minut vypadá docela slibně, jenže pak se příběh nějak zasekne na mrtvym bodě a mě to začalo dost nudit. Rozjede se to zase až asi půl hodiny před koncem. Částečně to zachraňuje herecký obsazení. I když obsazení některejch rolí je celkem zvláštní. Klasickej záporák Willem Dafoe tentokrát dostal kladnou roli a ošklivá Mary Elizabeth Mastrantonio hraje jakousi femme fatale. Celkově půrměr. ()

_Berunka_ 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem si onen filmový výtvor pouštěla s úmyslem odpočinout si od těžkých témat a hrůz světa, jež jsou nám tak často servírovány. Chtěla jsem zhlédnout snímek, u něhož bych si mohla veskrze dobře odpočinout. Ve filmu se neobjevovalo nic, nad čím bych musela přemýšlet, a proto jsem si počala libovat, jak jsem dobře vybrala. Ovšem děj filmu, mnou označován za silně nezáživný, splnil mé požadavky a já si skutečně odpočinula, ba dokonce jsem si i pospala… Asi hodinku jsem bloudila mezi sněním a bděním, když v tom mne vzbudil až jeden z výstřelů, přičemž jsem byla nucena vrátit se na scénu před spánkovým úpadkem a opět byla přesvědčena, že snímek už nic nespasí. Co mi ve sledování přitěžovalo byl fakt, že podobný druh filmů není zrovna můj šálek čaje, avšak snažila jsem se „stůj co stůj“ vydržet až do konce. Dílo od samého začátku postavené na špatném scénáři, klopýtalo až do finálních titulků. Příběh mne nenadchl, nepřekvapil, ale ani nezklamal, neočekávala jsem totiž žádné zázraky. Věčný záporák William Defoe převlékl kabát a ve filmu předvedl docela snušný výkon. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama