Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policista Ray Dolezal chce objasnit smrt agenta FBI. Zvolí však nejnebezpečnější způsob, jak odhalit tajemství vraždy tohoto muže, který nestačil předat kufřík plný dolarů. Nejprve se představí jménem mrtvého a jakmile se díky tomu dostane na stopu, začne se za něj vydávat. Zdá se, že vstoupil do příliš vysoké hry kolem nelegálního prodeje zbraní. Hlavní role v něm totiž hrají nemilosrdní překupníci, FBI a bohatá žena. Jakou šanci může mít obyčejný polda, když jde o astronomické částky dolarů? (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (33)

Stegman 

všechny recenze uživatele

Moc se nebudu divit, jestli někdy po druhém zhlédnutí přehodnotím na 5*. SPOILER: Ta hra agentů CIA a FBI na víc stran není až tak překombinovaná, jak se může jevit člověku neznalému americké drogové / zahraniční politiky. Pro ilustraci doporučuju přečíst článek o skandální operaci Fast and Furious. Ta je, prosím pěkně, ze současnosti, kdy dochází v USA k dekriminalizaci marihuany i ke změně pohledu na drogy všeobecně. A teď si představte, co se tam dělo v 80. letech, kdy Reagan razil "nulovou toleranci" drog, ale zároveň z drogových peněz tajně podporoval Contras, Noriegu, Saddáma... ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Úvodních cca 20 minut vypadá docela slibně, jenže pak se příběh nějak zasekne na mrtvym bodě a mě to začalo dost nudit. Rozjede se to zase až asi půl hodiny před koncem. Částečně to zachraňuje herecký obsazení. I když obsazení některejch rolí je celkem zvláštní. Klasickej záporák Willem Dafoe tentokrát dostal kladnou roli a ošklivá Mary Elizabeth Mastrantonio hraje jakousi femme fatale. Celkově půrměr. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Tak si to pojďme odškrtávat. Willem Dafoe trestuhodně nemá co hrát – check, Mickey Rourke, pořád žvýkající jak býložravec, nemá co hrát už tuplem – check a Mastrantonio má k sexy femme fatale stejně daleko, jako Babiš k pravdomluvné personě. Přitom to začíná docela pěkně, ale po deseti minutách máte jasno, že celé je to krásný příklad neschopnosti režiséra, potažmo scenáristy nějak smysluplně vyprávět příběh, nějak zaujmout a vtáhnout do děje. Zápletka, jestli se podaří zachránit půl mega je vám úplně u zadku a ke konci, po „krutopřísném“ odhalení a nesmyslné pointě si logika dala půl balení rohypnolu naráz. A vy si možná dáte jeden neurol, abyste ten „zážitek“ rozchodili. ()

ink flo 

všechny recenze uživatele

Celkem povedenej noir se všemi potřebnými ingrediencemi alá na vlastní pěst pátrající policajt (Willem Dafoe), tajemná osudová žena, zkorumpovanej agent (Samuel L. Jackson) a stylovej záporák (Mickey Rourke se tam promenáduje v obleku s ramenníma vycpávkama alá hráč rugby). Překombinovanost a nelogičnost děje je paradoxně spíš k dobru, protože zesiluje celkovou zvláštní atmosféru filmu. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Jsem spokojen a to dostatečně! Toto dílko je přesně ten žánr z doby, která mě do dneška hřeje u srdce. Devadesátá léta, já malý kluk a okolo mě spousty špičkových tajemných zamotaných thrillerů, ve kterých u mě tenkrát vládl hlavně Michael Douglas a já měl díky tomu všemu o čem přemýšlet a to bylo přesně ta součást bohactví mého dětství! Bílé písky jsou přesně tímhe filmem, který jsem bohužel nepoznal dřív a musel jsem na něj čekat sedmadvacet let. O to kouzelnější žážitek byl! Skvělá temná atmosféra s tajemnou hudbou, senzační zápletkou a skvostným obsazením! Mickey Rourke a především Willem Dafoe excelentně! I přes to, že film zde má ubohé hodnocení, jsem rád, že díky mým hvězdám poskočil o procento nahoru. Well done Figu!!! 80% ()

Galerie (22)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

Reklama

Reklama