Policista Ray Dolezal chce objasnit smrt agenta FBI. Zvolí však nejnebezpečnější způsob, jak odhalit tajemství vraždy tohoto muže, který nestačil předat kufřík plný dolarů. Nejprve se představí jménem mrtvého a jakmile se díky tomu dostane na stopu, začne se za něj vydávat. Zdá se, že vstoupil do příliš vysoké hry kolem nelegálního prodeje zbraní. Hlavní role v něm totiž hrají nemilosrdní překupníci, FBI a bohatá žena. Jakou šanci může mít obyčejný polda, když jde o astronomické částky dolarů? (Warner Home Video CZ)

ink flo

Celkem povedenej noir se všemi potřebnými ingrediencemi alá na vlastní pěst pátrající policajt (Willem Dafoe), tajemná osudová žena, zkorumpovanej agent (Samuel L. Jackson) a stylovej záporák (Mickey Rourke se tam promenáduje v obleku s ramenníma vycpávkama alá hráč rugby). Překombinovanost a nelogičnost děje je paradoxně spíš k dobru, protože zesiluje celkovou zvláštní atmosféru filmu. ()

helloween93

Čekal jsem podle místních komentářů silnou nudu a byl z toho slušný thriller se zajímavým obsazením. Zapor vidím jen v překombinovaném ději. 3* ()

pravo

Triler, ktorý síce dokáže zaujať svojim dejom a atmosférou, ale na konci som mal v tom celkom guláš a neviem či to bolo večernou hodinou, keď som film sledoval alebo scenáristickou úchylkou. Na to aké herecké obsadenie prináša tento film, tak ide z mojej strany o mierne sklamanie, ale ak sa správa hlavný hrdina mierne nelogicky tak to “prekusnem“ a ak sa správa aj ďalšia postava mierne nelogicky tak to s ťažkosťami “prekusnem“, ale tu som mal pocit, že toho na “prekusnutie“ je niekedy až príliš. ()

dakarin

Je to již vcelku hodně staré, ale pořád dobré ;-) Výborní herci, zajímavý scénář, perfektní scény ... žádná nuda, překvapivé zvraty. Nutno se maličko povznésti nad jistou sveřepostí a děravostí podsouvané logiky zápletky, ale dá se ;-) Komentář Mickeyho ohledně klobouku hlavního hrdiny při jejich prvním setkání ovšem rozhodně stojí za to --- ale na konci mu to šerif vrátil i s úroky ... dobrých 80% ()

Rodin

Hrozná nuda. Už za měsíc jsem nevěděl, jak se ten film jmenoval a o čem byl. Tedy pravda, viděl jsem to tehdy jen na VHS, ale v tom to nebylo. Miki Rourka sice není žádný velký herec, ale stejně jako Willem neměl prostě co hrát. Někdo tady dole psal, že scénář byl "plidký". Ano. To je přesné. :-) ()

altaica

PRO MUŽE: Hereckých hvězd jak na obloze, zajímavá zápletka, jen to napětí, to napětí, to chybí. Táhne se to pomalu a líně jak mexická telenovela. Herečku by klidně mohla nahradit i paní Čvachtová z Kačerova, ději a zábavě by to mohlo jedině prospět. Režisér za pomoci tupého scénáře děj zpomaluje tak, až ho skoro zastaví. Kdyby gradoval napětí bylo by to v pořádku. Takhle jen nutí diváky do předem prohrané bitvy s nudou a následným spánkem. A závěrem se dozvíte, že všechny možné americké třípísmenkové organizace, které by měly pomáhat a chránit, mají pracovníky co umí jenom brát a sr*t. Všem a všechny.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: To byl nejvíc sexy chlap, kterého jsem kdy viděla, byl chytrý, nebezpečný a to mě hrozně vzrušovalo. No, madame, obávám se že hned tak nepocítíte to vzrušení při projekci. Leda snad, že by některý z vašich spratků vysypal připínáčky na křeslo, pak možná ano. Na vyprávění je to složité a na koukání slabé.          HLÁŠKA:To není pravda, jsi upřímný i když lžeš! On je jako virus, jak ho jednou chytneš, už se ho nezbavíš. Teď ho máš i ty, ale určitě se nenudíš. ()

nanamarak1

Formálně je to natočeno kvalitně, herci taktéž odvádějí dobré výkony (navíc je to asi poslední film, ve kterém Mickey Roura vypadá jako člověk) a na přírodní scenérie Nového Mexika se hezky kouká, ale scénář je zdrapanina (naprosto nevěrohodné situace, absurdní chování postav, až groteskní komplikovanost celé zápletky). I přesto je to (bohužel/bohudík) lepší než většina současné produkce. 55% ()

JUX

Nic moc. Rourke a Dafoe dobry, scenar hodne zvlastni, prekombinovany. Ve White Sands se odehrava pouze posledni zaber (resp je jich tam vic, ale jen v tom poslednim je neco videt). Videno na TV Nova s CZ dabingem, v originale mohlo byt lepsi... ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh