poster

Robin Hood

 • USA

  Douglas Fairbanks in Robin Hood

Dobrodružný / Romantický / Rodinný

USA, 1922, 127 min

 • liquido26
  *****

  Fairbanks nám Robina Hooda představuje jako hraběte z Huntingdonu (nikoliv z Locksley), nejlepšího králova rytíře a přítele, který má tak trochu problém se ženami :-))) Král ho téměř násilím musí nutit, aby si jednu vybral a tak si Robin vybere, koho jiného než Lady Marion? Tenhle Fairbanksův film je mnohem výpravnější než třeba jeho o rok starší Tři mušketýři. Druhá půlka filmu je naprosto nabitá skvělou akcí. Rozhodně ani přes svojí délku nenudí.(14.9.2009)

 • corpsy
  ****

  Film v niečom pripomína 2010 verziu s Russelom Croweom v hlavnej úlohe, alebo naopak, ako chcete. Film sa totižto z väčšej časti sústreďuje na ešte ´´nezbojnícku´´ kariéru Robina Hooda. V novej verzii to celkovo absentuje. Film má však technicky vynikajúcu výtvarnú stránku. Veľkolepá výprava ( dekorácia hradu bola v tej dobe najväčšou v histórii filmu, a dodnes je najväčšou z nemej éry ) tu zanecháva silný dojem. Fairbanks hraje svojim klasickým frajerským spôsobom a je naozaj hviezdou filmu. Takže neostáva len odporučiť.(22.10.2010)

 • mortak
  ****

  Po rozverné první půlhodině (Robert je chrabrý v boji, ale velmi bojácný co se týče žen) se film zlomí do drsného líčení tyranie v Anglii (mučení, zabíjení, věšení), přičemž Gisbourne úspěšně intrikuje při cestě křížáckého vojska, aby se divák v závěrečné třetině dočkal klasického Fairbanksova řádění. Jak drsnost některých scén, tak Robinovo dobývání hradu pozdvihují tento blockbuster dvacátých let do nadprůměru. Fairbanks si udělal z hradu jednu velikou prolézačku a dynamika těchto scén je i po skoro sto letech fascinující.(1.5.2010)

 • ludovit14

  Je to neuveriteľné dielo,ani si neviem predstaviť aký veľký filmový HIT to musel byť-vo svojej dobe.Určite si nedovolím hodnotiť,tento film-kedže som si ho iba popretáčal,a na svoju minutáž ma rozhodne nezaujal.Dá sa povedať,že po každom dialógu zmizne obraz a naskočia titulky(v tej dobe,takzvaný dabing). online TU! (2.9.2013)

 • Ilicka
  ****

  Vůbec ne špatné, velice svérázné převyprávění Hoodovské legendy dle not Hollywoodu 20. let. Jediné iritující prvky: Král Richard je degradován na uchechtaného šaška, jistý dopis je ukázán 3x, aby ani jeden nepozorný divák nebyl ochuzen o jeho obsah, a kamera je nudně statická, v kontrastu s dynamickou akcí. Doug Fairbanks v roli rytíře/lučištníka/milovníka válí. Doug Fairbanks v roli scénáristy by zasloužil vytahat za uši, dvě a čtvrt hodiny je opravdu hodně a hodinová přeměna Huntingdona v Hooda taky mírně vázne.(1.1.2010)

 • - 30 metrů vysoká stavba středověkého hradu zabírala ještě více prostoru než proslulé babylonské hradby z filmu Intolerance (1916). (everlong)

 • - Jedná se o nejdražší film 20. let 20. století, stál 1,4 milionů amerických dolarů. (ARI50)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace