Reklama

Reklama

Uprostřed velkorozpočtových středověkých slavností se král Richard vydává na křížovou výpravu a zanechává svého bratra, prince Johna, jako regenta. Ten se vzápětí ukáže jako krutý, chamtivý a proradný tyran. Vstupte do světa Robina Hooda, akrobatického ochránce utlačovaných, který se snaží dát věci do pořádku pomocí šermířských kousků a napínavých nebezpečenství! (Film Europe)

(více)

Recenze (19)

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Předvídatelnému a navzdory množství postav přehlednému příběhu z dnešního pohledu trochu škodí nestřídmá, téměř dvouapůlhodinová stopáž. Ta je však především ve druhé polovině vyplněná množstvím stále atraktivního záškodničení, při němž Fairbanks proměněný v sherwoodského zbojníka ve slušivé kamizolce vyvádí akrobatické kousky a dohání zlovolnou vrchnost k šílenství. Herec byl proslulý výbornou fyzičkou, díky níž se obvykle nenechal zastupovat kaskadéry, a krkolomné kreace, jež bychom dnes mohli označit za parkour, bezesporu přispěly k jeho statusu legendy stříbrného plátna. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na fakt, že Hollywood to s Robinom Hoodom príliš nevie (predovšetkým v novom storočí), je jedno z prvých spracovaní spätne príjemným prekvapením. Dľžka vôbec neprekáža, film sa rozbehne doslova od prvej minúty a nezastaví sa až do konca. Chýbalo mi ale formovanie skupiny v lese, Robin proste príde z krížovej výpravy a o niekoľko minút už funguje ako skúsený zbojník so skupinou, ktorá mu bezvýhradne dôveruje. V tomto má napríklad verzia z roku 1991 s Costnerom výhodu. Napriek tomu je Dwanov film o niečo lepší, čo je možno dané aj skutočne vtipnými vsuvkami a prehnanou akciou. ()

Reklama

anais 

všechny recenze uživatele

Film má poněkud pomalejší rozjezd. Než se hrabě Huntigdon (nebo tak nějak se to psalo) zamiluje do Mariany a odjede do války s Francouzi, uběhne pěkná řádka filmového materiálu. Když se ale pod tlakem okolností z války vrátí a konečně se z něj stane Robin Hood - bojovník za krále Richarda, film nabere příjemně rychlé obrátky. Mnoho scén je opravdu vtipných a ty akční jsou často vskutku krásně promyšlené - třeba když se Fairbenks pohybuje po zábradlí nad vysokou zdí a už už to vypadá, že spadne... Myslím, že Fairbanksův Robin Hood mohl mít trošku kratší stopáž, jinak se mu nedá téměř nic vytknout - je dramatický, vtipný, akční, romantický - a to vše mu vychází. určitě by si našel cestu i k dnešnímu publiku, kdyby mu byla dána příležitost... ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Douglas Fairbanks se v apartním Hoodově kloboučku skutečně objeví až někdy po 75. minutě a film má dokonce napsanou 6. min. přestávku. Ne, že by nebylo na co koukat, naopak, film je to zábavnější, akčnější, nápaditější a velkolepější než předchozí Fairbanksův mstitel chudých a bezpráví - Zorro. Jen místo sestavování zbojnické bandy (čítající tentokráte několik desítek bojovníků) sledujeme jak se Fairbanks coby Sir Huntingdon zbavuje díky Lady Marion panického strachu z žen, atmosféru na dvoře Richarda Lví Srdce, jeho putování do svaté války nebo intriky a útlak prince Johna v králově nepřítomnosti. A i potom namísto zbojničiny jde spíš o "politický odboj" a záchranu Lady Marion. Jinak to je ovšem klasický dobrodružný spektákl se vším všudy. ()

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Vůbec ne špatné, velice svérázné převyprávění Hoodovské legendy dle not Hollywoodu 20. let. Jediné iritující prvky: Král Richard je degradován na uchechtaného šaška, jistý dopis je ukázán 3x, aby ani jeden nepozorný divák nebyl ochuzen o jeho obsah, a kamera je nudně statická, v kontrastu s dynamickou akcí. Doug Fairbanks v roli rytíře/lučištníka/milovníka válí. Doug Fairbanks v roli scénáristy by zasloužil vytahat za uši, dvě a čtvrt hodiny je opravdu hodně a hodinová přeměna Huntingdona v Hooda taky mírně vázne. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • 30 metrů vysoká stavba středověkého hradu zabírala ještě více prostoru než proslulé babylonské hradby z filmu Intolerance (1916). (everlong)
  • Jedná se o nejdražší film 20. let 20. století, stál 1,4 milionů amerických dolarů. (ARI50)

Reklama

Reklama