Reklama

Reklama

Uprostřed velkorozpočtových středověkých slavností se král Richard vydává na křížovou výpravu a zanechává svého bratra, prince Johna, jako regenta. Ten se vzápětí ukáže jako krutý, chamtivý a proradný tyran. Vstupte do světa Robina Hooda, akrobatického ochránce utlačovaných, který se snaží dát věci do pořádku pomocí šermířských kousků a napínavých nebezpečenství! (Film Europe)

(více)

Recenze (22)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Film v niečom pripomína 2010 verziu s Russelom Croweom v hlavnej úlohe, alebo naopak, ako chcete. Film sa totižto z väčšej časti sústreďuje na ešte ´´nezbojnícku´´ kariéru Robina Hooda. V novej verzii to celkovo absentuje. Film má však technicky vynikajúcu výtvarnú stránku. Veľkolepá výprava ( dekorácia hradu bola v tej dobe najväčšou v histórii filmu, a dodnes je najväčšou z nemej éry ) tu zanecháva silný dojem. Fairbanks hraje svojim klasickým frajerským spôsobom a je naozaj hviezdou filmu. Takže neostáva len odporučiť. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na fakt, že Hollywood to s Robinom Hoodom príliš nevie (predovšetkým v novom storočí), je jedno z prvých spracovaní spätne príjemným prekvapením. Dľžka vôbec neprekáža, film sa rozbehne doslova od prvej minúty a nezastaví sa až do konca. Chýbalo mi ale formovanie skupiny v lese, Robin proste príde z krížovej výpravy a o niekoľko minút už funguje ako skúsený zbojník so skupinou, ktorá mu bezvýhradne dôveruje. V tomto má napríklad verzia z roku 1991 s Costnerom výhodu. Napriek tomu je Dwanov film o niečo lepší, čo je možno dané aj skutočne vtipnými vsuvkami a prehnanou akciou. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Předvídatelnému a navzdory množství postav přehlednému příběhu z dnešního pohledu trochu škodí nestřídmá, téměř dvouapůlhodinová stopáž. Ta je však především ve druhé polovině vyplněná množstvím stále atraktivního záškodničení, při němž Fairbanks proměněný v sherwoodského zbojníka ve slušivé kamizolce vyvádí akrobatické kousky a dohání zlovolnou vrchnost k šílenství. Herec byl proslulý výbornou fyzičkou, díky níž se obvykle nenechal zastupovat kaskadéry, a krkolomné kreace, jež bychom dnes mohli označit za parkour, bezesporu přispěly k jeho statusu legendy stříbrného plátna. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Fairbanks nám Robina Hooda představuje jako hraběte z Huntingdonu (nikoliv z Locksley), nejlepšího králova rytíře a přítele, který má tak trochu problém se ženami :-))) Král ho téměř násilím musí nutit, aby si jednu vybral a tak si Robin vybere, koho jiného než Lady Marion? Tenhle Fairbanksův film je mnohem výpravnější než třeba jeho o rok starší Tři mušketýři. Druhá půlka filmu je naprosto nabitá skvělou akcí. Rozhodně ani přes svojí délku nenudí. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

No nevím.. Pustil jsem si to s tím, že bych se mohl dočkat něčeho co alespoň pokukuje po kvalitách Zloděje z Bagdádu, ale šeredně jsem se zmýlil. Půl filmu z charismatu Fairbankse nevidíme víc než knír ztrácející se ve středověké zbroji a poměrně jednoduchá zápletka je vyprávěna zbytečně složitě a krkolomně. Ve druhé polovině už Fairbanks sice nasadí kamaše, ale režie nedokáže jeho pohybové nadání využít jinak než že otravně hopsá po lese jak méďa gumídek na perníku. Není tam snad jediná výraznější scéna, akce, choreografie, která by diváka mohla nadchnout a až na pár drobných detailů a vtípků je to vlastně nuda. Mnozí tady sice píší hlášky o úžasně propracovaných akrobatických choreografiích, ale oproti už zmiňovanému zloději z Bagdádu, nebo vlastně čemukoliv od Fairbanksova kámoše Chaplina, je to zývačka. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Robin Hood byl v době svého uvedení v roce 1922 nejdražším filmem, který byl kdy natočen. (Film Europe)
  • 30 metrů vysoká stavba středověkého hradu zabírala ještě více prostoru než proslulé babylonské hradby z filmu Intolerance (1916). (everlong)

Reklama

Reklama