Krásky a tajemství – tak přece začínají všechny filmy noir. Dánský sebereflexivní thriller. Základem postmoderního a sebereflexivního thrilleru dánského režiséra Oleho Bornedala je otázka, jaké jsou osudy postav mimo to, co nám z nich film ukáže, a jak si k figurám automaticky dosazujeme příběhy na základě diváckých či čtenářských zkušeností.
Během dopravní nehody potká forenzní fotograf Jonas tajuplnou Julii. Když ji posléze navštíví v nemocnici a je jejími příbuznými považovaný za jejího přítele Sebastiana, začne se propadat do víru lží a fikcí, který sám přiživuje. Jelikož o Sebastianovi nic neví a dívka trpí ztrátou paměti a následkem šoku i dočasnou ztrátou zraku, vezme na sebe Jonas identitu, kterou si sám vymodeluje na základě svých nenaplněných snů. Paralelní fiktivní život se pro něho stává únikem před každodenní prací, usedlým rodinným životem i porouchaným autem. Jenže Sebastianova realita je zásadně odlišná od toho, co si Jonas vybájil, a začne ho záhy dohánět.
Důmyslný scénář reflektuje principy noirových krimi příběhů. Ty také ve svém základu často stojí na vypravěči, jenž svému okolí a druhým postavám přiřazuje domnělé příběhy, které jsou postupně konfrontovány s realitou.
Scenárista a režisér Ole Bornedal snímkem Pouze další love story potvrdil své kvality jednoho z nejoriginálnějších tvůrců současnosti, kteří ve svých filmech reflektují a dekonstruují narativní principy klasických žánrů. Mezinárodně na sebe upozornil již v roce 1994 filmem Noční hlídač, který o tři roky později přepracoval pro americký trh do filmu Hlídač mrtvých. Z jeho dalších snímků získal nadšené ohlasy především moderní morytát Zbav nás od zlého z roku 2009. (Česká televize)

buchannon

Kdo napsal předlohu, potažmo scénář k tomuto filmu, má možná fakt chorý mozek (já vím, o čem mluvím, občas se mi ve snech taky zdají úplné fantasmagorie - bohužel je všechny po chvíli zapomenu...). Scénář má jistě své chyby, ale jde o celkem zajímavý snímek, který mě opravdu vtáhnul do děje. ()

Easykill

"Tak tu ležím, déšť mi padá na obličej, ale nic nevnímám. Za chvilku přijdou s bílou křídou a vyznačí moje tělo." Jonas, forenzní policejní fotograf se díky svému laksnímu přístupu dostává do zvláštní situace, kdy je prakticky nucen si na chvíli prohodit identitu s někým, koho v životě neviděl... Docela hořká" komedie", zároveň skvělý thriller! Chtěl jsem si dát další film s Nikolajem lie Kaasem, ale tady ho moc není. Což ve finále vůbec nevadí, protože jakmile se na scénu dostaví, tak tam teprve začíná herectví. Stále mi dokazuje svoje kvality a za mě už mu nikdo neodpáře, že je to skvělý herec! "Tak trochu jiná love story" je snímek, který v sobě krom zvláštního humoru nese i rozbory vztahů, lásky, šílenství. Metafora s auty, ale vede! Příjemně koukatelná záležitost, dobře natočená i zahraná a dorazí i nějaké twisty. Pár věcí bylo samozřejmě předvídatelných, ale na váze to neubralo, protože všechno směřovalo k epickému konci! ()

Jurcekk

To si nenechajte ujsť túto Love Story. Tak trochu iný film noir. S tak trochu inou femme fatale. A na druhý deň sme s Andrejkou prvý raz videli Sunset Blvd... ()

Snakefinger

Tohle byla plná palba. Jak vizálně, tak neotřelým příběhem, zápletkou a atmosférou, která se dala místy opravdu krájet. Postupné zapojování do lží, vytáček a přetvářek dávalo tomuto dánskému filmu neuvěřitelnou hloubku. Tohle umí natočit fakt jenom seveřani.... nikdo jiný. Totální pecka. ()

joker211 odpad!

Tak taku sracku som nevidel ani nepamatam. Cely film sa nedeje absolutne nic jedine poslednych 5 minut nastava aky taky zvrat. Je to totalna strata casu. Najlepsie moment: zaverecne titulky !!! ()

existence

Opravdu trochu jiná love story. Pustil jsem si nahraný film z TV z nudy. Ale říkal jsem si, že ti seveřani jsou někdy zajímaví. Seveřani jsou prostě upřímně drsní. V Americe by tohle natočit nedokázali. Zajímavý scénář, dobrá kamera i herci, takže 90. ()

Bragi66

Pro mne absolutní špička nového noir krimipsychodramatu. Zase vícevrstevnatý inteligentní a postupně odkrývaný příběh, který natočil režisér Ole Bornedal. Vřele doporučuji i jeho další nápadité severské syrovinky třeba jako Zbav nás od zlého (2009). Jeho filmy nejsou "hladké" a vyžadují vcítění, a tedy práci, ale stojí to za to. Výsledkem je, že získáte uvěřitelnou emocionální zkušenost z mezních situací, aniž byste je museli zažít na vlastní koži. ()

L.o.ll.a

Bohužel film na mě příliš nezapůsobil, jako thriller vůbec ne, spíše drama s kriminální zápletkou. Hlavní postavy mi byly skoro až nesympatické, jejich jednání - úplně mimo a dialogy- dost nereálné. Rozhovor s kamarádem v pitevně s rozborem toho, kde sídlí láska......no...nevím...Hudba mi také celkově neladila k atmosféře filmu. Pokud budete tento film stahovat, raději si stahněte orig. verzi bez dabingu, protože namluvená Julie Luckou Vondráčkovou ?? ()

danny79

Danove proste umi. Perfektne zahrane, napinave, inteligentni, prekvapive, kvalitni psychologie postav. Co dodat - asi pro me ve filmografii dansky bude synonymem pro kvalitni. ()

Katgatoo

Dánové správnou atmosféru navodit umí, to už víme. Jenom taková subjektivní výčitka, která nemá s kvalitou snímku nic společného. Radši bych aby si Kaas s Berthelsenem vyměnili postavy (jako doopravdy). Přece jen na Kaase se mi kouká líp :-). ()

akni76

Niekedy je lepšie nebyť zvedavý. Lebo nastúpiť do možno sprvu príťažlivého, ale najmä hodne temného sledu udalostí namiesto jeho pôvodného hrdinu môže mať ďalekosiahle, ak nie fatálne dôsledky. Miestami lepšie než dráma, miestami hrôzostrašnejšie než horor a s tou "ázijskou stopou" aj vcelku uveriteľné. Ale pár vecí tam neštimovalo, ktoré, zistíte sami. Poučenie: "Nevstupujte do deja cudzieho života zadným vchodom..." Alebo radšej vôbec! ()