poster

Tak trochu jiná love story

 • Česko

  Pouze další love story

 • Dánsko

  Kærlighed på film

 • anglický

  Just Another Love Story

Krimi / Drama / Thriller

Dánsko, 2007, 100 min

 • Stoka
  ****

  Tak tady to byla šupa. Hodně vystihující a poutavé komentáře:Blizzard, italka 63-opak joker211 který filmu nasypal odpad. Nevím co bych k filmu dodal, Bllizardní - italka63, naplnila můj komentář se vším všudy, takže bych se neměl opakovat... Kdyby Jonas přiznal pravdu hned, jak navštívil v nemocnici Julii, nic podobného a žádný problém by nenastal, jen by z toho vznikl krátkometrážní film, bez ukončeného děje....Takže nakonec bud'me i rádi. Velmi dobrý film i když jsem pořádně nepochopil proč to Jonas vůbec takhle vzal do svých rukou, musel přeci počítat s následky a ty se taky naplnily....a ne zrovna v malém měřítku. ''Tak tu ležím, déšt' mi padá na obličej, ale nic nevnímám. Za chvíli přijdou s bílou křídou a vyznačí mé tělo....hezká scéna....obět' v dešt'i....přímý záběr, ostrý''. Odcházím.(14.8.2013)

 • tnp101
  ****

  Místy velice intenzivní, temné, často skoro až noirové, thrillerové drama s vynikajícími herci v čele s představitelem hlavní role Andersem W. Berthhelsenem o jedné radikální změně života a nevratném přijetí cizí osobnosti. Už jen základní nástin příběhu je velice zajímavý a tvůrci si s jeho realizací docela vyhráli. Navíc se na to strašně dobře kouká. Vizuál společně s podobně laděným hudebním doprovodem z filmu dělají tak trochu jinou podívanou a já jsem nakonec více než spokojen. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Film je bezpochyby povedený. Je tomu tak i v případě disku, kterým jej „Blu-ray edice“ v rámci levných vysokodefiničních titulů prezentuje? Klasicky nás po spuštění čekají trailery, tentokrát na „Tunelové krysy“ a „Nebezpečná rychlost“ (ne, není to ta s Keanu Reevesem). Poté na nás vyskočí klasicky jednoduchá hlavní nabídka a jen tak okrajově mě příjemně překvapila změna velikosti (zmenšení) českých titulků u filmu, snad to tak již zůstane nastálo. Obraz v 1080i (50 fps) je prezentován v poměru stran 2,35:1. Ten se opravdu povedl a často vyloženě překvapí. Ostrost je prvotřídní a co je vůbec nejlepší, jsou detaily obličejů. Pokud se jedná o blízký záběr, není problém rozeznat každou nepatrnou maličkost. Zrna je minimum, více akorát v několika „flashbacích“, kde se v plné kráse projeví komprese. Všude jinde jsem na ní v na první pohled viditelném stádiu však nenarazil, i když pokud budete chtít, najdete jí vcelku snadno. Barvy nedisponují nejbohatší paletou. Vše je podáno za občasného použití filtrů a vysokého kontrastu. Pravdu zůstává, že i proti těm v rámci technické stránky nic nemám a pozadu se nedrží ani černá. Pokud by tedy nebylo té komprese, které si však okamžitě všimnete jen ve zlomku stopáže, šlo by o přepis, který by bez problému a na vysoké úrovni obstál i na „drahých“ discích. Původní dánský zvuk je tradičně zastoupen formou DD 5.1 a v rámci možností formátu nezní vůbec špatně. Stopa umí agresivně zadunět, být prostorová (hlavně hudba a většinou tišší, ale docela efektivní vykreslení atmosféry) za doprovodu hlasitých, výhradně zcela čistých dialogů. Zážitek z HD stopy by byl nejspíš výrazně silnější, i v této podobě ale poslouží bez problémů. Česká zvuková stopa zní tentokrát velice slušně po zvukové i hlasové stránce. Pokud upřednostňujete dabing, o nic výrazného při jejím zvolení nepřijdete. Jen pro doplnění se o lokalizovanou mluvenou verzi postaralo „AV Studio Praha“. Jako obvykle jsme u konce. Bonusy se na disku samozřejmě nenachází. Za svou cenu mohu titul doporučit. Kvalitní je jak film, tak disk (v rámci své cenové kategorie) a obraz mimochodem prozatím jeden z nejlepších v edici. V rámci „Blu-ray edice“ uděluji 80% a v porovnání se vším na českém Blu-ray trhu 40%.(22.9.2011)

 • italka63
  ****

  Máte milující ženu, dvě pěkné děti, nový byt, zajímavou práci u policie - fotíte totiž oběti vražd - a bohužel jedno starší auto, protože najednou nelze mít všechno. Jenže ono se tak hloupě na silnici zastaví a nepřímo způsobí dopravní nehodu, při které je zraněna mladá žena, která ke všemu ztratí 90% zraku a nikdo neví, na jak dlouho. A protože vás trošku hryže svědomí, jdete se do nemocnice na ní pozeptat, jenže vás překvapí její velmi zámožná rodina, která si vás splete s jejím nezvěstným přítelem, se kterým byla naposledy v Indonésii. Ano, vy jste Sebastian,a vaše přítomnost pomůže z kómatu..... a tahle zkraje úsměvná situace odstartuje slušné drama plné překvapení a pochybných povah a spěje spolu s pěknou kamerou ke svému překvapivému konci.Stačilo tak málo a říci -nejsem Sebastian, to je omyl....pěkné čtyři hvězdy.(11.3.2013)

 • mat.ilda
  **

  Parádní dramatický základ v úvodu na sebe začal zbytečně vršit absurdní prvky krimi a thrilleru, což mně spolu s podivně naroubovaným Sebastianem a ujetým chováním osob z okolí Juliiny rodiny i nemocničního personálu dost narušilo hranici uvěřitelnosti. Vše, mimo sebe, tak musel zachraňovat Jonas se svou krizí středního věku a skvělá kamera, která mně v kombinaci s hudbou připravila několik slušných zážitků. P.S. Taky jste čekali, že Jonas každou chvíli spustí: "Když se u nás chlapi poperou... "? :-)(3.5.2013)

 • Kingjiri
  ***

  Nějak nevim, z čeho jsou všichni tolik odvařený. Většina snímku spíš nuda, občas pokus o art, kterej moc nemusim a navíc se vůbec nepoved. Příběh mě začal bavit až ke konci, kdy se všechno začalo pořádně vysvětlovat a konečně se dostavil nějakej dramatickej a thrillerovej prvek. Jo, atmosféra byla sem tam dobrá, to je však u severský produkce příjemnej standard. Filmařina slušná, herci obstojný, ale na scénáři chtělo ještě hodně zapracovat, minimáně na tempu vyprávění. Jenom díky zajímavýmu konci se snímek dohrabal až do průměru. Nicméně platí: Still a better love story than Twilight.(26.7.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace