Tokyo Gore Police

(festivalový název)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (více)
všechny plakáty

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

bizz_mjc

Lovci inženýrů, geneticky zmutovaných vrahů, to mají vždy těžké. Potřebují nejen odvahu, ale i pořádnou pláštěnku, nebo alespoň deštník. Účelově šokantní, výsostně explicitní gore podívaná s parafrázujícími popkulturními odkazy a ctěním japonských tradic, kde je krve až po kolena (a nejen to), má ale spoustu (nejen těch gore) nápadů, které jsme později viděli v jiných filmech jako Matrix, Kill Bill, Suicide Club, Repo ad. vč. animační vsuvky. Tenhle Blade Braindead Runner vyžaduje velkou dávku ironického pochopení a jde v tradici bizarního japonského "umění" (Tetsuo, Guinea Pig, Grotesque), která určitě mohla inspirovala tvůrce Tromy, ale klidně i The Asylum, prostě klub otrlého diváka. ()

KASUGI odpad!

Film, ve kterém policie bojuje proti "inženýrům" tj. zločincům, kterým ze zranění a ustřelených končetin naroste zbraň by snad ani nepotřeboval komentář. Jenže... Když se budu snažit být objektivní a s OBROVSKÝM(!!!) nadhledem, tak řeknu, že TGP vykrádá Hvězdnou Pěchotu, Verhoevenovi bizardní reklamy, Kill Billa a další a navíc je žánrově roztříštěné od začátku do konce, ale protože je to správná úleťárna, děsně bizardní, cool, tak tomu jako někteří tady nasolím pět hvězdiček protože: jsou to prostě ujetí japonci a je to sranda blábláblá. Ale jakožto duševně zdravý člověk hodnotím 0/10. Pro představu uvedu scénu: Jedna inženýrka policajtovi ukousne penis, ruku a nohu. Udělají z něho také inženýra, takže mu z pahýlů narostou zbraně (z penisu samozřejmě obrovký šourek, který zaměřuje a střílí). No a jde vystřílet policejní stanici za doprovodu japonské punk-jazz-anevímco rockové kapely s úmyslně falešným ženským zpěvem a textem: Stará žena kouše mou nohu a je spokojená. Starší bratr mě lízal a tak mám v oku ječné zrno. Granátové jablko chutná jako krev, jako hřích. Jsme neúplné citróny. Dva z nás tvoří jeden celý citron. Vím, že jsi spala s Masakem. Ty jsi spal se starou paní Matsuki. Ty jsi spal s Anesou, já vím. Co je odpor? Ty a já nebudeme nikdy svázáni dohromady atd. K tomu závěrečná scéna s letícíma rukama ukazující fakáče, nebo stříkající krev z pahýlů nohou sloužící jako tryskový pohon pro létání... no zkrátka TGP je povinost pro rozšíření obzoru úchylných filmů. ()

Musak

Tenhle film je vskutku specifický, chvíli na plné hodnocení, chvíli na odpad. Rozpočet na film musel byt nižší než cena piva v lidlu, ale krve je tam víc než ve všech tarantinovkách dohromady. Trochu říznuté Hvězdnou Pěchotou a to vše okořeněné japonskou zvrhlostí a nechutností a vznikne toto. Další do řady filmů, kde je třeba být hodně otrlý! ()

Luksa

Pár dobrých nápadů (tu "židli" z hlavy jen tak nedostanu), ale jinak je to na mně už příliš samoúčelné a krvavé. Fuj, nikdy víc... ()

IMPAIRED

Je to doprdele perfektní. Toho dne začalo být opravdu chladno, potkal jsem úplně neznámého člověka, ten mě s dvěma dalšími odvezl za město kde jsme se zkouřili, pak jsem doma vytáhl ještě šest piv, a zkouknul Tokyo Gore Police. Masakt, něco tak legračně ujetého jsem si dlouho přál. Doporučuji: uživatel daEmoNickY má spoustu takových legrácek. ()

mohamedsfinger

Mám odvahu dát pět? Nevím, i když tento snímek rozhodně Braindeadu konkuruje. Ve hektolitrech krve a zvrácenostech ho zřejmě i překonává, ale bohužel tvůrci malinko přepálili stopáž, kdyby ubrali 20 minut, tak tu máme opravdého krále. Ale některé slabší pasáže jsou nám vynahrazeny spoustou úchylných nápadů a mnoha parádními satirickými reklamami a navíc tady přebývá duch cyberpunku a kritiky téměř totalitní policejní nadváldy. Prostě TGP má něco v sobě, ale bohužel svůj potenciál nevužívá dokonale, ale i tak zůstane v mé sbírce mezi kulty. ()

ryba443

Co.. co, co to jako bylo? Zhlédnuto omylem u kamaráda a s čistým svědomím lze říct, že něco takového jsem opravdu ještě neviděl... nejsnáze bych to popsal zkratkou WTF?! Mimo okruh fanoušků žánru naprosto nepochopitelná podívaná, kterou si ani netroufnu zařadit na stupnici hodnocení. ()

POciSEM

Napadá mě spojení Japonská troma.Amatérská bizarnost a šílenství v nejchaotičtejší podobě.Nemá to hlavu ani patu ale jak jde o masakrování tak se jen těžko hledá konkurence.A ty reklamy,ty reklamy.Kam se na ně sere naturalista Verhoeven. ()

Hyb_rid

Tomuhle říkám pecka! Gore jako od maminky. Míra ujetosti, perverze a brutality je enormní a já se nechávám unášet na krvavých vlnách jaké dokážou rozpoutat jen Japonci. Hromady uřezaných končetin, hordy ujetých mutantů a nefalšované šílenství policejního sboru ... naprostý béčkový výplach způsobující masturbaci mozku a jeho následné rozstříknutí po stěnách obýváku. Povinnost pro každého psychicky chorého jedince! ()

TERRORDROME

Po geniálmom Tetsuovi som začal byť posadnutý japonskými gore úchylnosťami, ale ďalšie snímky ( séria Guinea Pig či Guts of a Virgin ) ma už neohromili. Väčšinou len nuda s pár peknými ( hnusnými ) efektami. No a potom som narazil na Tokio Gore Police a odvtedy mám novú modlu ktorá privádza svoj žáner k dokonalosti. Nadupané, bizarné, totálne premrštené a úmyselne hovadné. Hektolitre striekajúcej malinovky, kvantá zmutovaných magorov a tony odseknutých údov. Hlavne v druhej polovici sa film definitívne zmení na nepretržitý sled besného vraždenia v ktorom sa ľudské telá trhajú a sekajú v takom tempe, že sa z toho človek buď dogrcia alebo poserie v extáze. Rozbitá flaška vrazená do ksichtu či kyselina striekajúca z prsníkov sú normálka. Jednému dievčaťu dorastie miesto odstrelenej spodnej polovice tela krokodília hlava, šialený patológ má megazbraň z ktorej vystreľuje ruky a hlavný zloduch lieta pomocou prúdov krvi z odseknutých nôh. K tomu čierny humor, strelené reklamy ( napr. na podrezávače zápästia ) a tarantinovská hudba. Naviac režisér dokazuje že vie ako to celé natočiť čo najviac efektne a ukočírovať celý ten cirkus aby to aspoň vyzeralo že to má nejaký príbeh ( a sľubuje ďalší diel ). BOŽÍ TREST! ()

evil_ryu

Over the top brutalita najväčšieho rázu + nechutnosti prvej triedy tvoria zábavné dielo, ktoré ale pobaví asi len pánske publikum. (no možno nie, ale schválne to skúste pustiť svojej priateľke/žene v piatkový večer) Dal by som 5 nebyť do očí bijúcich chýb. Film ktorý sa neoplatí pozerať sám. Dúfam že TGP 2 bude aspoň rovnako zábavné. ()

ottis

Japonská šílenost jejíž hlavní nedostatek tkví v přemrštené stopáži.První hodinu se to ještě dá vydržet,ale koukat skoro dvě hodiny na gejzíry krve a hromadící se amputované končetiny,opravdu není pro slabé žaludky.Na druhou stranu je třeba ocenit reklamní spoty,které opravdu pobavily,obzvláště ten na emařský nožík byl vypečený.Tvůrci přisli i s několika dobrými nápady,zejména motorová pila ala řembich se mi moc líbila.Nebýt té otravně dlouhé stopáže,možná bych šel ještě nahoru,ale takhle jen průměr. ()

sidddo

Tak k tomuhle neni co dodat, Tokyo Gore Policii se dá dát buď to odpad, nebo 5 hvězd. Rozhod sem se pro druhou variantu, protože sem se ani chvíli vůbec nenudil a s otovřenou pusou sem čekal na to, co si režisér nechutnějšího a zvrácenějšího připraví v další scéně, ale některé věci byli už fakt moc, ale přesto Tokyo Gore Police stojí za pozornost a je jasný, že po zkouknutí, už na ní těžko zapomenete!....85% ()

wampire23

Keby som mal posudzovať iba mieru gore scén a ich spracovanie je to za čistých 5*. Viac preliatej krvi a drastickejšie mordy sa vidia zriedkavo. Lenže film zráža to, že je príliš fantazijný, a potom aj gore scény prídu smiešne. Škoda toho, pretože japonské gore milujem. ()