Tokyo Gore Police

(festivalový název)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (více)
všechny plakáty

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

Sobis87

Jestli dokáže někdo po sto letech, kdy vznikl film, na poli kinematografie stále něčím překvapovat, jsou to právě Japonci. Věřte, že Tokyo Gore Police nabízí pár věcí, které jste doposud neviděli (možná tak v nějakém anime...), monstra jsou zde opravdu originální a scény nápadité, bohužel to celé troskotá na technickém provedení nízké kvality a absenci většího nadhledu. Mám rád asijské úchylárny, přemrštěnou brutalitu a podobné výstřednosti, kterými se tu opravdu nešetří, ale pokud si tohle výstřední pozlátko odmyslím, musím uznat, že jako celek ten film moc nefunguje a v některých ohledech je až amatérský. Škoda, tvůrcům nechybí koule, s tím talentem to je ale už o něco horší. ()

Campbell

Jo bylo to šílený a zvrácený, ale bohužel jsem po dokoukání necítil naprosto nic. Nebyl jsem nějak zhnusen jen jsem koukal co se tu neustále děje Takže pro mě spíše zklamání. A to jsem pro změnu nečekal nic extra. Navíc některé gore efekty či jiné efekty vypadaly hodně blbě. A to nemluvím o maskách. Další filmy od tohohle režiséra asi vynechám. Jeden jeho film stačí. ()

klerik

Fakt úchyláreň. Ale má aj svoje posolstvo o dnešnej spoločnosti i pár slušných umeleckých scén (samozrejme plných striekajúcej krvi). Bez pár surrealistických kraviniek (kanón na odseknuté ruky) by som sa zaobišiel, ale ako gore scifičko plné s/m fetišizmu a posthumanizmu, ide o skvelú vec... ()

SeBig

Já nevim, ale už jsem z toho gore asi vyrostl, nebo nevim, co se tady upřímně nepovedlo, ale je to ujetá hnusárna. ()

Crocuta

Opravdu GORE non plus ultra! Něco tak bizarního jsem snad ještě neviděl a to už je co říct. Stopáž je na můj vkus dost přepálená a místy jsem se už začínal nudit, na druhou stranu nelze tomuto snímku upřít celou řadu originálních (a dost odvážných) nápadů co se týče různých zrůdností a násilností a také svéráznou atmosféru, které jenom prospělo, že se ji tvůrci nesnažili příliš odlehčit (vyloženě veselé momenty obstarávají hlavně brutální reklamy), a naopak ji pojali v duchu stejně melancholickém jako je hlavní hrdinka, která s posmutnělou tváří kráčí za vykonáním osudové pomsty. Zajímavé komentáře: Cervenak, Shit, seeker23. ()

korbitch22

Určitá myšlenka tam byla,neřikám že některé scény...teda hlavně ty reklamní spoty byli super,připoměli mi ty vsuvky z Robocopa.Jenže je to natočený strašně amatérsky,nudně,bez jakéhokoliv tempa nebo snad příbehu.Brutalita se težce minula účinkem a jen nás pekelně rozesmívala.Je to nechutné,nudné a trapné.10% za nápad,provedení věru odpadové ;-) ()

Chrustyn

Japonská kinematografie je v mnoha případech opravdu svá a tento útvar jasně dokazuje, že je v jejich filmech možné opravdu vše. Jedná se o neskutečnou koninu, která je tak krvavá, až je skoro vtipná a ví, že v každém dalším záběru, může jít s bizarností ještě dále. To co se děje zde, opravdu nikde neuvidíte a pokud si myslíte, že nic nemůže být divočejší než rané Jacksonovky, při zhlédnutí tohoto, zjistíte, že jste se mýlili. Bohužel však na rozdíl od tohohle patvaru, jsem se u "Braindead" náramně bavil. ()

SOLOM.

Tak dámy a pánové poprosím vás, aby jste před začátkem filmu odsunuli všechno jídlo bokem, protože vás brzo přejde chuť. Pohodlně se usaďte, vytáhněte deštník a gejzíry krve můžou začít stříkat na plné obrátky! Možná si chvílemi budete připadat, že sledujete jen nějaké reklamní shoty z japonské televize, ale nenechte se mýlit. Tyto reklamy jsou úplně o něčem jiném než ty, jenž nám nabízí u nás například NOVA. Bizardní slogany a nejrůznější propagační ukázky jsou místy opravdu šílené. „Chcete se nechat naverbovat do řad policie a beztrestně si pořádně zastřílet? Máte rádi bolest? Tak si kupte trojbarevné nožíky a pořádně se dořežte!“ Slovo GORE zde není uvedeno jen tak pro legraci. Zde ho uvidíte v tak velkém množství, že na to jen tak rychle nezapomenete. Budou se sekat nejrůznější končetiny, kutálet hlavy, občas se i kus mozku rozprskne na kameru, ale všechny tito momenty jsou natočeny v poněkud humorném duchu, takže si zakrývat oči rozhodně nebudete muset. Přiznám se však, že mě po čase ty vodotrysky červené tekutiny přestávali pomalu bavit. Dle mého názoru všeho moc škodí. ()

Othello

Je to hrozně blbý, technicky odfláknutý, úchylný, over the top, zvrácený, nechutný, laciný, japonský, ale.... -) ()

eraserhead666

Dlouho jsem o tom filmu slýchal. Dlouho jsem ho nechal běhat kolem mě. Dlouho si to budu vyčítat. Prostě úžasná záležitost. Ve všech směrech. Krev, bizarní monstra, úchylné reklamy (přímo v prime time by je měla vysílat Nova), úžasná Eihi a její kozačky. I takhle může vypadat pokus o umění. Chci umět létat na bazuce!!! ()

JASON_X

Velké zklamání pramenící z falešného očekávání. Po anotacích typu "chorobný sen západních fanoušků japonské popkultury" a "mutace, amputace, destrukce..." jsem nadšeně zaržál a ihned sosal. Ale nakonec se mi z celého filmu líbily pouze vtipné reklamy, jeho další obsah i jeho forma už nikoliv. Mám rád šílenosti, mám rád bizarnosti, miluju asijské šílenosti a bizarnosti, ale nemám rád šaškárnu, teatrálnost a chaotičnost. A tohle byla v první řadě chaotická a teatrální šaškárna. A nezachránila to ani odtažitě přitažlivá a krásná Eihi Šiina. Jedna hvězda za vizuál, druhá za reklamy. ()

ancientone

Kultová "nechutiareň" v expozícii vyvolá prvý dojem akejsi chudokrvnej paródie na Blade Runnera - ostali omrvinkové odkazy futu-noir estetiky, namiesto replikantov sa lovia "inžinieri" a priestor po vynulovaní ostatného obsahu vyplnili výtrysky fan service morbidity, postupne získavajúcej (ne)kontrolu nad celým "dianím". Vyliahne sa tu za vlasy aj všetky možné vnútorné orgány pritiahnutý príbeh o pomste, rezanie, sekanie, štvrtenie, kyselina striekajúca z prsníkov, krokodília vagína, tucty odkazov na východnú aj západnú kinematografiu (od Lady Snowblood, cez Guinea Pig až po Terminátora)... pozliepaná pakáreň, ako fan service úplne pochopiteľná, ako film v máločom pozoruhodná. ()

Morholt

Na tyhle japonský šílenosti musí mít člověk buňky, nebo v nich mít zálibu. Nemám ani jedno. ne že by se v tom nenašlo pár dobrých věcí, ale celkově jsem se na to díval bez valného zájmu. 30% ()

HateBreeder

Neuvěřitelné !! Japka jsou mistři splatterové komedie, tímto snímkem mě o tomto faktu 100% přesvědčili. Snad nikdo jiný nedokáže natočit sled nechutných a smysl nedávajících záběrů tak, aby nejen že smysl dávaly, ale navíc, aby se u nich člověk zeblil smíchy. Nishimura děj dotlačil (s patřičnou dávkoku násilí) k té nejvyšší možné absurditě, kdy nic není tak, jak by mělo být. Gravitační zákony nefungují, anatomie lidského těla neplatí, smrtelnost lidí je relativní, Ďábel miluje nebe, Bůh se klaní peklu. Nebyl jsem vědomě schopen vstřebat všechnu tu nehoráznost, kterou mi tenhle japonský usurpátor hodil do xichtu. Dopřeju si celé tohle krvavé divadlo smíchu a tělesných odřezků znova... a pak ještě.. a ještě (a kurva chci ten barevnej skalpel pro šetrnější a ekologičtější sebepoškozování) ()

corpsy

TOKYO GORE POLICE je jedna veľká, nehorázna nuda. A preto som nejak čakal, že titulné gore zachráni situáciu. Ani veľmi nie. Je ho tu na tony ( a hektolitre ), ale je skôr vyprchané a smiešne. Technicky dokonalé, ale obohraté. A načo naťahovať takýto námet na takmer dve hodiny? ()

Pishin

Totalni vymaz, ktery ma spoustu zajimavych napadu a uletu skoda jen premrstene stopaze a doladit to mohlo to byt o dost zazivnejsi. Takze regulerni hodnoceni davam 3* ale pro fanousky Tromy a vsech moznych zvrhlosti necht si pripoctou jednu navrch :-D ()

seeker23

Esenciální splatterpunk, opravdu tu neustále stříká červená. Japonský tým přebírá vnějškovou inspiraci 80s cyberpunkem (Záblesky bladerunnerovské stylizace, verhoevenovské TV spoty ve stylu Robocopa či spíš Hvězdné pěchoty, Cronenbergovské biotechnologie...) a spojuje ji s opět jen povrchním přebíráním estetiky krve typické pro gore filmy a typicky béčkovou narací. Naprosto eklektické dílo, které záměrně klouže po mnoha površích a záměrně hraje nefér hru, protože pod těmi tunami bizarních, pečlivě designovaných tvorů a zbraní probleskují momenty typické hlavně pro italské gore filmy (či spíše giallo produkce), které bývají často něčím víc než jen tupou béčkovou zábavou. Tyto momenty se však nikdy nerozehrají dál, naopak se ukáže, jak tenká linka dělá větší hloubku od největšího klišé. Žádné jemné posuny, veškeré stylotvorné prvky jsou použity přespříliš okatě, ovšem je toho tu tolik až to vytváří dojem něčeho víc, byť jediným cílem je bavit a šokovat. Je to poměrně zneklidňující zkušenost. Ten film je mutant, tedy něco, co nespadá do žádné nám známé kategorie. A mezi infantilní nadsázkou a lyrizováním extrémního á la giallo se pohybuje bez jasného klíče. Nesedí srovnání s Tromou, protože (mimo další rozdíly) vše je mnohem pečlivěji uděláno, nesedí ovšem ani srovnání s propracovanými crossžánrovými hybridy typu např. korejského snímku Gwoemul AKA Mutant, protože zde je rozlišení mezi záměrným a nezáměrným téměř znemožněno, což ovšem nejspíš záměr byl. ()

ledzepfan

HaHáá tak tohle byl fakt hardcore-Teda-Japonci jsou odjakživa ve vyprávění příběhu trošku jinde než zbytek světa ale tohle je dílo naférovku vyhrocené do naprostého extrému absurdity....Tohle prostě nemůže snést každý-nejde ale o míru krvavosti nebo tak něco-Film je vybudovaný naprosto svérázně a nepáře se vůbec s ničím-Z až umělecko-kýčovytých obrazů lehce klouže do vytříbené estetiky-obratem pak do naprostého braku z béčkových bažin odkud střihem přechází do galerie výborných fanaskněbyzardních scén-pak zase nasadí těžký kalibr ujetosti vedle které vypadá Jacksonovo Bad Taste jako ubohý přizdisráč--to celé je zabalené do příběhu děravého jak ementál,který drží pohromadě snad jen vlastní odvahou a nápaditostí utečenců z přísně střeženého blázince-přidejte kapku epičnosti a asi 10000 litrů pod vysokým tlakem tryskající krve a budete mít přibližný obraz téhle nevkusné a dementní podívané plné poctivého řemesla, obrazů ze kterých padá čelist, fantasie na čtyři hollywoodské trháky =Film s Koulema=.....80% ()