Tokyo Gore Police

(festivalový název)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (více)
všechny plakáty

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

Z0oMb3E

Ťamanské stereotypy made in Japan alebo ako si sushižrúti myslia že ich vidí svet. Priznávam že ako veľký fanúšik béčkových filmov som sa výborne bavil. Ak by sa vo filme objavila Godzilla bez váhania by som vytasil maximálku. Namiesto toho však prišiel žlťák s pérom, ktorým by si mohol kľudne nárokovať kráľovský stolec niekde v Ugande. A takéto pochybenie pri tak serióznych snímkoch je takmer neodpustiteľné. Hľadaný výraz "sexi asian girl raped in bus" sa mi v histórii freeporn sajtov objaví síce na nejakom treťom-štvrtom mieste, ale ani mne neuniklo že každá komparzistka ktorá sa čo i len mihla bola o triedu vyššie než slečna made in Shiina´s family. Tak to zhrniem: takmer bezdejóvá úchylarna, priemerná hrdinka, hektolitre tekutiny pseudokrvného charakteru, množstvo rozmlátených figurín, !!!ALE!!! pár vydarených fórov, ktoré sa schopne snažili zamaskovať scenárovú bezmoznosť. ()

Pirkaf

Je to šílenost, je to úchylnost, jenomže to všechno už tady bylo a v lepším provedení. Mnohem lepším. Pokud někoho baví dívat se 2 hodiny na stříkající krev, prokládanou hodně nudným dějem a rádobyvtipnýma krvavýma reklamama, prosím. Mně ale hodina stačila. ()

Freemind

Japonská Croma. Chlap s pyjokulometem, ženská s krokodýlími čelistmi místo stehen, kýbly řídké krve, gumové masky. Ne. ()

kaylin

Hodnotit tenhle snímek je strašně komplikované. Příběhově je to totální slátanina, která nemá hlavu ani patu, ale na druhou stranu jsou tady tak neskutečné nápady, že se tomu člověk musí někdy dost nedobrovolně obdivovat. Japonci jsou šílenci a já už jsem s tímhle jejich šílenstvím celkem smířený a dokážu ho přijmout a dokážu se jím bavit. "Tokyo Gore Police" má strašné efekty, ale je tu tolik krve, tolik masek a celkem zajímavá myšlenka policie, že prostě musím konstatovat, tohle ano. Psychedelický zážitek, k němuž divák nepotřebuje drogy. ()

topi

Tuhletu japonskou šílenou bizarní uchylárnu mám moc rád a řadím ji k nejlepším japonským flákům v tomto zvráceně humorném nadhledu. Krev stříká plnými proudy, mutanty se to tu jen hemží a do toho příběh, kterej si dělá prdel z policajtů a všemožných reklamových ujetin největšího kalibru. Japoncům to zkrátka jde a s troškou nadsázky lze satiru na politický systém přiřadit k Verheovenovým snímkům Robocop nebo Starship troopers. Díky brněnskému kinu Scala jsem si projekci mohl vychutnat i na velkém plátně a ve výborném DTS zvuku. ()

type_B

Je to tak šíleně ujeté, že mě to už ani nebavilo, některé momenty však zaujaly. Ve výsledku jsem rád, že jsem tento film viděl. Jediná poznámka k věci: antireklamními šoty a dystopické ladění se podle mě v něčem blíží Verhoevenově Hvězdné pěchotě. ()

Crawler-D

Spatlanec všeho špatného, co na světě je, potěší jak na hororové úchlárny závislé fanoušky, tak lidi, kteří prokouknou každý reklamní trik, a tak jim reklama na podřezávatka pro cool emaře přijde jako nevhodnější přístavek k televizním novinám na Nově. Ale celkově tomu chybí nějaký smysluplný rámec. ()

TomikZlesa

Fekálnost toho největšího kalibru. Některé scény až přehnaně debilní a jiné vyslobveně geni(t)ální. V žádném případě se nejedná o film pro normální lidi :-) ()

Silverluv

Tato nemocná úchylárna by zasloužila důkladně prosříhat a zkátit tak o půl hodiny. Potom už by to bylo docela koukatelné. Ale věřím, že si to své příznivce určitě najde. ()

PavelVanekArt

Buďto ODPAD nebo plná palba, to je přesně ten typ filmu. Ale svým způsobem je to nádherný umělecky originální splatter. Takže plná. ()

daEmoNickY

Poustel jsem to brachovi, ktery spechal na autobus. Rychle jsem to projizdel a sestrihane by to dalo tak, tipuju, 40 minut. Predtim jsem si to uzil bez posouvani. Pisu to proto, ze bracha je hardcore a s filmama se nesere, ja na filmech vetsinou resim picoviny, tak takhle .... Bracha se u toho bavil, hlavne u tech reklam. ________ Delka nekterych zaberu se snazi dostat tvurcum medajli "tady varime jenom umelecky" . Par lidi se z te vysledne mnamky pak poblije, takze to taky splni ucel http://www.csfd.cz/reziser/2993-lynch-david/ (tech par bulimicek mi za to pak "libalo ruce"). Zbytek lidi pak muze aspon rikat, ze se poblili (a obivovat ), takze to to splni ucel taky. ________ Ti co se nepoblijou si "urcite" uzijou zabavne nasili a keci tech blinkalku, tak jako v http://www.csfd.cz/film/4708-braindead/ , http://www.csfd.cz/film/4714-meet-the-feebles/ , http://www.csfd.cz/film/228523-bagman-profession-meurtrier-le/ (velice kratky na YewTube) nebo http://www.csfd.cz/film/16956-freddyho-ulet-freddy-got-fingered/ . ()

Immortal17

Vskutku velmi intenzivně přemýšlím, co bych k tomu asi tak napsala. Je to rozhodně dílko žánru, které nevstřebá jen tak někdo. Milovníci hororového filmu se dělí na několik kategorií. První kategorie je ta, která má v oblibě horory s duchařskou nebo démonickou tématikou a nejlépe bez krve, jde jim čistě o děsivou atmosféru, pak je tu kategorie, která vyloženě vyhledává slashery, neboli horory, kde oběti nahání killer s maskou, no a pak je tu ta kategorie, která se vyžívá v komediálních hororech s nesmyslnými hektolitry krve doprovázené těžkými a téměř nestrávitelnými gore scénami, neboli také splatterech. Jelikož v každé kategorii nacházím něco co mě zajímá nebo cokoliv co si užívám, je pro mě celkem složité na tuhle morbidní věc nějak reagovat, jelikož bych mohla někoho pobouřit svými myšlenkami a názory. Ale rozhodně je tohle extrémní splatter horor, takže jestli máš rád horory jako jsou Braindead, Evil Dead nebo Grindhouse, jestli se chceš zasmát a máš rád prostě krváky, nevadí Ti uřezané ruce, nohy, hlavy (a jiné části těla :D) tak tohle v Tvém inventáři určitě nesmí chybět. Já tomuto uměleckému dílu s úsměvem naperu 4/5, protože prostě wtf, je to brutálně vtipné, také protože nejsem normální a smála jsem se fakt hodně, tak se budu smát i při hodnocení. Každopádně někdy znovu ráda sáhnu po něčem z tvorby Yoshihira Nishimury. ()

TomStall

v rámci žánru nepochybuju o hodnocení. na festivalu otrlého diváka jsem se u toho náramně bavil, stejně jako celé kino. a díky za simlultánní překlad, ten mě rozsekával:) I ty jsi nyní jedním z inženýrů Ruko. Ať žije promoce:) ***** a čus ()

cocrHeLL

Pro fanoušky "japonských filmů dělaných pro západ", které se předhánějí ve své bizarnosti, nesmyslu a množství krve, je Tókjó zankoku keisacu bezesporu absolutní povinnost. Prozatím je to zatím absolutní top těchto bizárů, co jsem viděl - nutno podotknout, že s ohledem na total bizar japanese movies jsem zatím objevil jen špičku ledovce a takových šíleností jsem viděl jen ze pár. Každopádně mě překvapilo, že to mělo i příběh, až mě to šokovalo. "Inženýři" byli suprový zrůdičky, dost originálně zmutovaní (nechyběly mutace choulostivých partií, což nesmí v takovém filmu chybět). Záběry mě taky dost překvapily - od takého bizáru bych čekal nějakej šunt. Závěrem bych řek jednu věc - přestože jsem byl na promítání ve Scale, tak tam byly reklamy! Kupodivu ale nebyly otravné :D ()

ywo666

Slabé tri hviezdičky. 2 dávamza ultimtívnu hudbu. 2 za akciu a gore a jednu za zaujímavé nápady mimo násilia (aj keď podrezávajúce sa Japonky v reklame, ktoré vyzívajú divákov nech sa tiež podrežú, lebo je to cute, my až po tom to filme neprišli ako násilie). Bohužial strhávam 2 a pol hviezdy za to, že o bola úplná pičovina. Totálne psycho. Choré mozgy. Kam sa hrabe americké násilnosti. Škoda. Mohlo to byť lepšie. Potenciál neobmedzený. Ale prevedenie obsahuje priveľa chýb. Smola 50%. Film rozhodne pre úzku komunitu psychopatov. Neopodrúčam pre milovníkov Pretty women, Titanicu a Jednoducho Márie. Mohlo by to vážne ohroziť ich zdravie. Idem späť a veľmi by ma zaujímalo, čo sa mi prisní!!!! ()

Brain-D

Neuvěřitelně zvrácené blbost, která ničím extra moc neoslní. Neustále tu stříká krev nebo nějaké lidem "inženýři" tu dorůstaj zmutované končetiny....bleeh ()

VanTom

Tak tady je to GORE v názvu naprosto zaslouženě. Tolik gejzírů krve, usekaných končetin, rozčtvrcených těl a bizarních tělesných mutací jsem pohromadě ještě neviděl. A tvůrci se v nich vyloženě vyžívají v předlouhých záběrech na otevřené rány, oddělené části těl nebo krvetrysky z ran. Produkční hodnota je na takovýto typ filmu nebývale vysoká, efekty, výprava, kostýmy, vše na úrovni, na kterou fanoušek splatterů není zvyklý. Snímek navíc dokáže neustále přicházet s něčím novým a originálním. JENŽE (dvakrát podtrženo): Skoro chybí humor a nadsázka (nepočítaje parodické reklamy), bez kterých to v tomto žánru prostě nejde. Spousta situací je už daleko za hranicí úchylnosti a zvrácenosti. Děj je bohužel slaboučký a bez emocí, takže dvouhodinová délka je opravdu hodně. A o gore zde naprosto jednoznačně platí, že čeho je moc, toho je příliš. ()