Americké drama z produkce HBO vypráví příběh oddaného otce a manžela (Paddy Considine) v postsovětském Rusku, který pracuje v nukleární továrně. Poté, co je vystaven smrtící dávce radiace, když se pokusil zabránit katastrofě, se stane obětním beránkem a je bez odstupného vyhozen na dlažbu. Ví, že mu zbývá jen pár dní života a ve snaze zajistit svou milovanou ženu (Radha Mitchellová) a synka ukradne malé množství štěpného materiálu PU-239 a zamíří s ním do Moskvy. Tam se zaplete do ilegálního obchodu s jadernými zbraněmi, protože se obrátí na gangstera (Oscar Isaac), aby mu na černém trhu pomohl prodat nebezpečné zboží, které potenciálně ohrožuje celý svět. Tahle neobvyklá dvojice uzavře zvláštní přátelství - spojuje je láska k rodině a ochota přinést pro ni jakoukoliv oběť. Scénář napsal a film natočil Scott Z. Burns. (oficiální text distributora)

Mustaffa

Po dlouhé době dávám filmu pět hvězdiček. Pravda, chvíli jsem váhal, zda dát čtyři nebo oněch pět, ale na konec převládl pocit z tohoto snímku, který na mě zanechal. Dobře plynoucí drama dvou mužů, dvou mrtvých mužů, od začátku až do konce, které je doplňováno dobrou hudbou. Poločas rozpadu mě dokázal nehnutě držet přilepeného u televize a hltat každou minutu filmu a čekat na konec, v tom dobrém smyslu slova samozřejmě. A proč jsem váhal mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami? To jsou herci, drama se odehrává v postsovětském Rusku a ani jeden nepřipomíná Rusa ani omylem, myslím tím, že vůbec, takže to dost ubírá na věrohodnosti. Na druhou stranu je to i asi dobře, protože dobrého ruského herce jsem ještě neviděl a celé drama by bylo pak tragické asi jako osudy obou mužů. ()

milanko8

Obsahem i pojetím velmi netradiční film. Rozhodně stojí za zhlédnutí. "Světlo je částice i vlna. Je těžké pochopit, jak může být jedna věc dvěmi věcmi najednou... Ale žena je také zčásti částice a vlna. Je vlna, když dosáhne dna, aby vytáhla z moře lasturu a cítíte její krásu, jak vámi prochází jako elektrický proud. Je částicí, když se její vlasy třou o vaši tvář její ruce hladí vaše... A potom dítě je také částice a vlna. Je vlna, když zvuk jeho bolesti proletí skrz vás a odvrátí vaši pozornost od vás. A je částicí, když vám doktor podá dítě do náručí... Bez nich by bylo temněji." ()

meatball

Netradiční skoro gangsterka z prostředí, z kterého se mi zvedá žaludek. Soudě podle popisu čekal jsem zdrcující pohled do duše umírajícího člověka, dostal jsem příběh, který klidně plave po hladině a moc se nevnucuje. Cením snahu o přiblížení ruské mentality (minimum emocí, despekt k životu) ale tu ruskou angličtinu vidím jako velký handicap. Mimochodem, dva joudové šňupající plutonium, to je perla! ()

LucMosss

Hluboké drama, jehož komediální nitro nepůsobilo ani chvíli nemístně. Pouze tleskám hereckému ztvárnění všech postav a především výkonu Paddy Considina. ()

Karin00

Film, který se mi opravdu vryl pod kůži. Měl na to také dostatečné předpoklady, téma následků ozáření mě vždy zajímalo a fascinovalo, takže jsem byla opravdu šťastná, že se toho někdo zhostil a takový film mohl vzniknout. Je to jedna z věcí, ze které mám opravdu velký strach. A právě to film ztvárňuje. Smutný příběh Timofeje, ztvárněného Paddym Considinem, jsem sledovala bez mrknutí oka se strachem, aby mi neušel jediný záběr.... A mafiáni šňupající "bílý prášek", to se podařilo :))) ()

JimWalker007

Fascinujúco pochmúrny film okorenený čiernym humorom. Berezin je v podstate od začiatku filmu Dead Man rovnako ako Johnny Depp. Ide len o to, či zo svojho konca niečo vyťaží pre svoju rodinu. Studené, neľútostné Rusko je na počudovanie uveriteľne zobrazené. Scéna s plutóniom v závere ma dorazila. Ani Rusi nevydržia všetko... ()

Agnostik

Velmi dobré drama o otci který se rozhodl po vyhazovu z jaderné elektrárny v rusku ukrást trochu plutonia a prodat jej gangsterům,aby měl na zajištění své nejbližší rodiny.Kruté a celkem posmutnělé pokoukání z chladného ruského prostředí o marném boji jednotlivce proti systému.Nejhustější scéna je kokainový omyl,až shlédnete pochopíte a celkem se i zasmějete :-)).Dávám 4 hvězdičky tak jasných 75%. ()

jizvoun

Depresivní, chvílemi smutné, chvílemi veselé. Nic jsem od toho nečekal, pouze jsem jednou večer zapnul telku a vykouklo na mě tohle radioaktivní dílo, u kterého jsem vydržel až do konce s očekáváním, jak to celé dopadne. No bohužel, i přes moje doufání, to dopadlo tak, jak se dalo čekat. ()

Raviola

Příběh dvou zkrachovalých lidí. Oba oběti systému, který jedinec rozhodně nezmění. Marné snažení obou protagonistů utéct osudu, který je od začátku filmu jasný. Hodnotím na lepší průměr. ()

burg

Zajímavé drámo, ze kterého si po měsíci, či dvou,pamatuju už jen poslední větu: Všechno nakonec směřuje k olovu... Trochu málo, že? Ono, co taky čekat od amerikánců, když natáčejí filmy o národu, o kterém tak nějak neví ahi kulový... ()

Aguirre

Na mna film skutocne zaposobil. Nielen pozoruhodnym spracovanim realii Ruska, komickostou a parodiou na sedlakov kdesi z Vychodu, ale aj citlivym pribehom hlavneho hrdinu... A jasne, ze pribeh je vecne nezmyselny, ale nenudil som sa do poslednej minuty. ()