Indiskrétní příběh

Indiscreet

Romantický / Komedie

Velká Británie, 1958, 100 min

Stanley Donen

Norman Krasna (scénář, divadelní hra)

Freddie Young

Stanley Donen

Jack Harris

Úchvatná podívaná, která si mě okamžitě získala. Sympatická, vkusně vtipná romantická komedie, která snad ani na minutu nemá čas nudit a příjemně zahřeje u srdce i při opakovaném zhlédnutí. Největší zásluhu na tom pochopitelně mají Ingrid Bergman a Cary Grant, mezi nimiž to zkrátka funguje (jako to už ostatně dokázali v Pověstném muži), a právě proto jsou jejich role tak uvěřitelné, lidské a nádherně to mezi nimi celou dobu jiskří. How dare he make love to me, and not be a married man?!(5.9.2006)

Neviem sa rozhodnúť či je tento film dokonalá žánrová hra alebo hnusný podraz na diváka ale je to strašná pecka. Začína to ako klasická gýčová love story ako od Danielle Steelovej, akurát s dokonalým hereckým duom Grant - Bergmanová a trošku sofistikovajším scenárom aby sa to zhruba od polovice zvrtlo ku fantastickej screwball comedy pri ktorej som sa dusil smiechom. Predstavte si ako keby sa v polovici Komanda zjavil Charlie Sheen a zvyšok filmu pokračoval v duchu Horúcich výstrelov. 10/10 " Nie je nič úprimnejšie ako keď žena klame " :)(30.11.2014)

Indiscreet mě přesvědčilo, že i s malým kašpárkem se dá hrát divadlo. Tím nemířím ke Carymu Grantovi, který je jako vždycky úžasný (obzvlášť, když se věnuje skotským reelům). Řeč je o absenci zápletky, kterou nahradily vtipné a jiskrné dialogy, které dají upomenout na starší (a nepřekonatelné) screwball komedie jako je Jeho dívka pátek nebo Leopardí žena. Špička to není, ale pozdní Grant je stále v dobré formě.(5.10.2011)

Vstřícnější, emotivnější americká reakce na "odcizené" evropské romance typu Cesty po Itálii (kde také hrála Bergmanová). Dva víceméně dokonalí lidé si komplikují svůj vztah naprosto zbytečnými hrami, což začne být spíše zábavné než otravné teprve v poslední třetině, ospravedlňující i Ingridino lehké přehrávání (hraje herečku, která na svého amanta něco hraje). Šarm obou představitelů byl zužitkován naplno, jakkoli si někdy více pozornosti než černobíle odění herci nárokují pestrobarevné objekty, promyšleně rozmístěné v mizanscéně (rámečky obrazů jsou díky sytosti Technicoloru obzvlášť výrazné). Nedoceněn oproti tomu zůstal Londýn, přítomný vlastně jen díky prostřihům na Big Ben, ale u adaptace divadelní hry lze situování drtivé většiny dění do interiérů (navíc tak pěkných) pochopit. 75%(12.3.2011)

Čistou náhodou som si včera pozrela Povestného muža a dnes Indiskrétny príbeh. Ale ani náhodou som s ním nebola tak spokojná, ako s Notorious. Nemôžem sa ubrániť porovnávaniu. Bergman bola v Povestnom mužovi skvelá, tak ako Grant, no tu mi vyslovene vadila jej rola, naozaj niečo hrozné a otravné. Je tu veľa momentov na zasmiatie, Cary Grant tancujúci škótsky tanec, kupovanie lodi Seawitch. Ale koniec bol prehnaný, myslím že Bergman bola trochu v pasti, herečka hrať herečku, niekedy to môže byť prehnané a toto bol žiarivý príklad. Veľká škoda.(11.10.2013)

• - Po filmu Pověstný muž (1946) se jedná již o druhý snímek, kde jsou Ingrid Bergman a Cary Grant po svém boku. (Kamiiik)

• - Jeden z nejoblíbenějších filmů Caryho Granta. (Kulmon)

• - Když měli cenzoři problém s postelovou scénou s Ingrid Bergman a Cary Grantem, vyřešil to režisér Stanley Donen tak, že rozdělil obrazovku a ukázal obě hvězdy sice jeden vedle druhého v posteli, ale s jasně viditelnou hranicí mezi nimi. (Kulmon)