Pan Tau a tisíc kouzel

• Západní Německo

Pan Tau ist wieder da

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 30 min

Pan Tau a Werichovo defilé, část 6 a definitivní. Rozlučka se koná také s Claudií a nakonec se nám to celé překlápí opět do dalšího hereckého sóla Miloše Kopeckého. Necky pominu. Je až absurdní, jak zdařile na zámku Hluboká začala Violova příběhová linie a jak byla během pár dílů nevkusně rozmělněna až na dostihové derby.(19.12.2010)

Tau v perfektně nažehleném obleku uniká komínem po několikadenním věznění a z útěku si odnáší celou jednu šmouhu na obličeji. Pejsek dokonale přelstí zákeřného vousáče a uloupí mu cennou buřinku. Nadsázka, poetika, hravost a kouzelná atmosféra. Přesně takhle si představuju ideální film pro děti a pro nás, co odmítáme jimi alespoň jednou za čas přestat být.(17.7.2018)

Příběh u ztrácí to své Tauovské kouzlo. Tak snad je povinnost díky panu Werichovi.(19.4.2013)

S čím kdo zachází, tím také schází. Tisíc kouzel tam určitě nebylo, i když kouzelná buřinka si od kouzel neodpočinula. Miloš Kopecký byl excelentní. Ta role mu pěkně sedla. Otto Šimánek co by Pan Tau hrál svůj tradiční standard. Ale jinak jsem tady neshledala nic mimořádného.(26.3.2012)

Největší prim v této epizodě hrají čtyřnozí kamarádi, kteří panu Kopeckému vymění odcizenou buřinku a pan Tau zas může šťastně čarovat..a další příběhy mohou pokračovat..:-)(15.2.2016)

V západoněmecké koprodukci je poznat rozdíl. Přece jen Němec nechtěl šetřit a když něco takového natočí, musí to stát za to a myslím, že i po těch letech se na to dá bez problémů koukat. Ale to by měli hlavně říct ti nejmenší.(31.1.2013)

Tenhle pohádkový pán s buřinkou nebyl nikdy mým favoritem. Jsou to sice příběhy plné fantazie a dětské hravosti, ale není to úplně můj šálek kávy. Zejména díly s Claudií se mi až tak moc nelíbily, přišly mi trochu odtržené od původní dějové linie (nebo spíš od původní poetiky pana Tau). Velkým kladem této epizody je herecký výkon Miloše Kopeckého.(13.8.2016)

Poslední díl první série zaslouží pochvalu za skvělou práci se zvířaty a rovněž Miloš Kopecký odvedl skvělý herecký výkon. Václav Neckář, kterého mám jinak rád, mi tady připadal už trošku navíc, ale tento závěrečný díl si asi nějakou hudební tečku zasloužil. (54%)(26.8.2018)