poster

Květ pouště

 • Velká Británie

  Desert Flower

 • Německo

  Wüstenblume

 • Rakousko

  Wüstenblume

 • Slovensko

  Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ***

  Opäť dôkaz citového vydierania, manipulácie a desertnej kvetiny. Waris nebola prvá a určite nie posledná ktorej sa podaril tak husársky kúsok, ale? o to nešlo... čo zmenilo Waris život? Aá to by som aj veril, prižmuril som oko a zavrel hubu, nebudem hániť tento autobiografický snímok o jednej krásne čokoládovej žene, pretože som dosť starý cap na to aby som vedel, čo to ženska obriezka je (netvrdím, že som o tom nepočul), ale jaksi nevedel som si to predstaviť a taktiež, to sa ešte stále preferuje!? (vykulené oči mám). Celkový dojem 7/10 aj za Liyu(29.5.2011)

 • Ratemus
  *****

  Smutný ale zároveň velice zajímavý a krutý a hlavně pravdivý příběh jedné z top modelek. Než se však dostala k modelingu, měla velice krutý život, hlavně tedy krutou minulost. Somálská dívenka se vydává na dlouhou cestu do Londýna najít nový život. Někde v polovině filmu se však dovídáme nemilosrdnou pravdu o tom, co vše zažila a co vše musela podstoupit. Absolutně nepolíbená a nedůvěřivá dívka se konečně zapracuje a stane topmodelkou, bojovnicí za lidská práva a kdo ví čím ještě, určitě se od ostatních modelek liší, přišla z absolutního dna, neměla nic a já před ní smekám, z filmu přímo vyzařuje to napětí, emoce a bolest, snad každý s ní musel při sledování soucítit. Výborné...(23.6.2015)

 • Faustka
  *****

  O ženské obřízce jsem nevěděla zhola nic, až do šokující výpovědi somálské modelky Waris Dirie žijící trvale v Londýně. Ale jedno vím. Pilířem Islámu jsou muži, ženy v něm nemají plnohodnotné místo. Muslimská žena si svůj původ nosí v sobě navěky; a přijímá ho s pokorou. -)) Křesťanský svět tuto víru nikdy nepochopí… a já taky ne, i kdybych tisíckrát chtěla. /// Hudba : Martin Todsharow(15.8.2010)

 • Payushka
  ****

  Kvalitni film nedela jen zavazne tema. Pokud si autor vybere neco jako zenskou obrizku, rozhodne si tim alespon zajisti, ze se o nem bude mluvit. Aby ale jeho snimek nesklouzl k poucujici nude, musi prihodit jeste „neco“ navic. Zajimave herce. Nadhled. Vypjate emocionalni sceny. A presne tohle vsechno Kvet pouste obsahuje. Chvilemi se pousmejete, chvilemi ukapne velka slza. Po zhlednuti vam mozna prebehne i mraz po zadech. Skoda jen, ze misty smutne zabery hranici s pateticnosti.(9.3.2010)

 • pufina
  ***

  Docela dobrý film, ale knižní verze je v mnohých ohledech jiná a milionkrát lepší. Téma ženské obřízky zůstalo, stejně jako problémy, které měla, když začínala s focením a s kariérou modelky. Ale co se týče dětství a pocitů, (kromě obřízky) tam z toho nebylo prakticky nic až na pár chabých záběrů. Film vyvolává spoustu pocitů, ale zkrátka nedovede vyvolat takové emoce jako kniha - proto nemůžu ohodnotit lépe, ač Liya Kebede se v mi v roli Waris moc líbila.(5.8.2011)

 • - V roce 1995 natočila BBC s Waris Dirie dokumentární film Nomádka v New Yorku. (Lucas87)

 • - Skutečná Waris Dirie hrála vedlejší roli v „bondovce“ Dech života (1987). (Lucas87)

 • - Kniha Waris Dirie KVĚT POUŠTĚ (DESERT FLOWER), která zachycuje její neuvěřitelnou pouť od africké kočovné dívky po mezinárodní topmodelku, se stala světovým bestsellerem s více než 11 milióny prodanými kusy. [Cinemart] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace