Květ pouště

Wüstenblume

Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Téma za 5*, jeho zpracování mi přišlo trochu zbrklé (obřízka) a naivní (holčina od kontejneru k topmodelce). V každém případě Liya je kočka a na ambice filmu dost kvalitní snímek. Tohle by bylo za kvalitní ***, ale jednu * navíc přidám za pěkný hudební motiv. Na začátku filmu v Etiopii mě upoutal a ani mi pak nevadilo, že se ve filmu tolikrát opakuje.(29.5.2011)

Některé filmy, obzvlášť ty, podle skutečné události, povyšují o příčku navrch jen za to téma. Film chvílemi až pohádkový, kdyby to nebyla pravda, nevěřila bych. A některé scény byly opravdu působivé - modní přehlídka, učení chůze. :) Vtipné a smutné zároveň! ,,Umíte chodit? Jasně, přešla jsem celou poušť" :) 90%(27.12.2010)

• zablaga

Nie som ovplyvnená knihou, pretože som ju nečítala. Nepočula som nič o tomto príbehu. Hodnotím tento film čisto ako film. A preto sa pýtam, prečo to vôbec natočili? Myslím, že by z toho mohol byť zaujímavý dokument, no nie film. Súcitím, so ženami, ktoré to majú ťažké a viem, že túto správu treba ďalej rozširovať, no podľa mňa je toto veľká filmová bublina a všetci ľudia (aby nevyzerali ako bezcitné mrchy) ho obdivujú. Pre mňa je slabý!(12.2.2011)

Opravdu hodně poutavý příběh. Skutečnou Waris obdivuji, i když ve filmu (asi nechtěně) působila jako neuvěřitelně jednoduchá postava a tak zatímco dětští herci byli skvělí, Liya Kebede byla spíš jako ozdoba. Každopádně emoce fungovaly, mile mě překvapila trhlá Sally Hawkins a uvolněnost filmu-tvůrci příliš netlačili na pilu a sem tam se vyskytl nějaký fórek...Co se ženské obřízky týče, určitě by se na tu problematiku mělo poukazovat víc, u sledování jsem se téměř styděla, že jsem o tom předtím věděla tak málo....(24.10.2012)

Na britský film překvapivě výpravné, emotivní, působivé a mělo to hloubku.. 130 minutová stopáž kupodivu nenudila, naopak, přišlo mi, že se do snímku vešlo strašně málo věcí.. Hlavní protagonistka Liya Kebede byla naprosto úchvatná.. Navíc velké plus film získal svojí osvětou ohledně ženské obřízky.. Myslím, že modeling není lehké zaměstnání a že za každou úspěšnou top modelkou stojí trnitá cesta, která je třeba sdělit světu.. Úspěch je tu rozhodně vykoupen krví, sebeobětováním a samotou.. Komu se líbil film "GIA" rozhodně by si neměl nechat ujít ani další životopis topmodelky-průkopnice..(29.4.2013)

• - V roce 1995 natočila BBC s Waris Dirie dokumentární film Nomádka v New Yorku. (Lucas87)

• - Postava fotografa Terryho Donaldsona (Tymothy Spall) je inšpirovaná Terrencom Donovanom, ktorý sa preslávil ako fotograf hviezd, napr. Davida Bowieho, princeznej Diany alebo Humphrey Bogarta. (toi-toi)

• - Skutečná Waris Dirie hrála vedlejší roli v „bondovce“ Dech života (1987). (Lucas87)