Přestřelka v Palermu

• Francie

Rendez-vous à Palerme

(festivalový název)

Drama / Mysteriózní

Německo / Francie / Itálie, 2008, 108 min (SE: 124 min)

Promin Bratricku Smrti, ale dal budu fotit digitalnim fotoaparatem. Pekny pomali snimek s krasnou kamerou. Snad prilis sebe vysvetlujici. Hezka narazka nejen na treba take Lesni Jahody. A znami nemecky rocker v hlavni roli je prekvapije velmi dobry.(28.1.2012)

Přiznaná pocta Bergmanovi, která je natočena s typickým Wendersovským rukopisem. Místy mě sice iritovala prvoplánovitá symbolika, když jsem však přistoupil na pravidla hry, podlehnul jsem pomalému dávkování napětí, na kterém je výborně film postaven. No a skvělá je téměř závěrečná scéna, kdy vám personifikovaná smrt ujasňuje, jaká je digitál vlastně prasárna :)(11.4.2009)

Hypnotická meditace moderního světa a člověka utápějícího se v něm. Symbolická hříčka, hudební laskominka, podmanivě vizuální výlet do staré Itálie a nitra charismatického hledajícího hrdiny. 80%(15.4.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $579,612(18.7.2010)

Vidět "Palermo Shooting" přímo v Palermu se mi jevilo jako moc dobrý nápad, prostě trefné. Ovšem opět jsem tím porušila léta budovanou tradici, že filmy a odborné texty na dovolenou nepatří. Každopádně jde o první film Wima Wenderse, který jsem viděla najednou, u kterého jsem několikrát nezaspala nebo který jsem neprospala celý. Vtipně vybraný, přirozeně bilingvní, známý německý rocker v hlavní roli není překvapivě dobrý, on prostě výborný je. Stejně tak kamera, soundtrack a všechny ty bergmanovské a antoniovské odkazy. Čistá radost, tím spíše doma, zopakovaná na slušném prostoru, který art kino vyžaduje. Hloupý český překlad názvu komentář nezasluhuje.(16.7.2012)

• - Režisér Wim Wenders natočil snímek ve svém rodném Düsseldorfu. (Caelos)

• - Ve scéně, kde Finn (Campino) a starší dáma diskutují o svých fotoaparátech, dáma pronese, že její fotoaparát je starý čtyřicet let. Ve skutečnosti má však model Leica M7, jenž byl uveden na trh až v roce 2002. (Caelos)