poster

Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona: Lov na tygra (TV film)

 • Sovětský svaz

  Priključenija Šerloka Cholmsa i doktora Vatsona: Ochota na tigra

 • Sovětský svaz

  Prikljucheniya Sherloka Kholmsa i doktora Vatsona: Okhota na tigra

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Охота на тигра

  (Sovětský svaz)

Krimi / Mysteriózní

Sovětský svaz, 1980, 65 min

Scénář:

Vladimir Valuckij

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

 • Malarkey
  ***

  Třetí díl druhé série už trošku polevuje, protože půlku dílu se Sherlocka ani nedočkáme. Nakonec se z toho ale vyklube vcelku radikální rozuzlení a je na co koukat. Nestačím se divit nad tím, jak Rusové tenkrát dokázali natočit něco právě takového.(4.8.2008)

 • Radek99
  ***

  Úroveň série má jednoznačně sestupnou tendenci a tím, jak se ke všemu ještě vytrácí ústřední postava, dolehla na ni dokonce nuda. Watson sice používá nelogické převleky (patrně tím demonstruje fakt, že je bez Sherlocka úplně v koncích) a neustále se někam pohybuje, naštěstí se ale Holmes vrací ze záhrobí (správně čti: ze skalní římsy...). S jeho příchodem se zvýší nejenom množství konspiračních převleků, ale i úroveň tohoto dílu, jinak bych vážně uvažoval o přeformulování reklamního textu z obalu DVD: ,,Nejlepší filmový Sherlock Holmes" Ha ha ha :-)(7.10.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Prvních dvacet minut Watson čeká na Godota a přešlapuje od nikud nikam. S příchodem Godota na scénu (mimochodem, velmi stylový nástup) se však vše vrací do starých dobrých mírně odlehčených kolejí. Jenže, stejně jako u minulého dílu, já prostě Sherlocka nejvíce ocením ve chvílích, kdy řeší případy z ranku neřešitelných. Rozhodně ne, když se snaží rozplétat konspirační sítě londýnského podsvětí. Na druhou stranu je to natolik příjemně svébytné, že to stejně baví. Takže: "Da svidanja u Baskervillů, gaspoda Gólms!"(6.10.2008)

 • D.Moore
  ***

  Watson to sám táhne velmi ztěžka, a tak se první polovina této epizody nese spíš ve znamení nudy než nějakého vyšetřování nebo snad zábavy. Až Holmesův návrat leccos vylepší - Watsonovu nezáviděníhodnou situaci i divácký zážitek. Mimochodem moc se mi u tohoto seriálu líbí například úvodní titulky, které zatím byly vždy trochu jiné, ale pokaždé nápadité.(30.10.2016)

 • Němi
  ****

  Díl stojící především na Watsonovi. Sherlock je údajně po smrti a tak doktor dokončuje jeho odkaz, díky čemuž se dostává do velkých problémů. Atmosférou potemnělejší a vcelku napínavé. Zpracování je opět velmi dobré a krom řeči jsem se ničeho ruského ve filmu nedočkal. Je škoda, že Holmes se objeví až v polovině epizody, tím spíše se ale ukáže, jak skvěle funguje spolupráce Livanova se Solominem. Je obdivuhodné, jak rusové dokázali vystihnout atmosféru knih - příběhy se odvíjejí klidně, všechno je mile naivní, padouši jsou pokroucení, s hrbem, zarostlí, od pohledu slizcí... I výprava je obdivuhodná - vše působí težce, majestátně. Tak, jak si to představujete při čtení knih. Celkově příjemné filmy.(6.8.2008)

 • Šandík
  ****

  Tento film asi nejvěrněji ze všech filmů celé série vystihuje předlohu ("Prázdný dům"), ale také nejméně přidává komické situace, i když i ty se zde samozřejmě dají najít (setkání s Hudsonovou například). Rozhodně to ale není špatně natočeno, například prostředí karetního klubu Bagatelle má slušnou atmosféru, Watson je mile bezradný a Sherlock opět září ;o) Celkový dojem: 75%(11.8.2008)

 • Nick Tow
  **

  Niečo mi stále našepkávalo (ešte pred vložením disku do prehrávača): Hej, Nick, kašli na to, rusácka verzia viktoriánskeho Anglicka, preboha, aby to nedopadlo ako anglický roastbeef v prevedení japonského kuchára zo sushi reštiky. Kurva, a ono to tak fakt chutilo. Opäť ste mi raz, milí kolegovia užívatelia (vďaka vášmu bodovaniu) poradili úplne blbo. No čo, zožral som si to sám...(14.3.2009)

 • SOLOM.
  ***

  Tak bohužel i já musím souhlasit s názorem, že tato třídílná série má sestupnou kvalitu. Třetí díl už není tolik záživný jako jeho předchůdci a může za to hlavně fakt, že Watson je na všechno zpočátku sám. Bohužel jeho postava vždy tahá za kratší konec a byla citelně znát Holmesova absence a smysl pro vtipnost. Při doktorově sledování a pátrání jsem se místy začal nudit a přiznám se, že se mnou cloumal i spánek. Teprve ke konci došlo ke zlepšení, ale nadprůměr to už zkrátka nezachránilo. Přece jenom jsem očekával mnohem lepší vyvrcholení. Takže mírné zklamání.(3.3.2015)

 • KatRi
  ***

  Rozpačité, chvilkami nudné. Watson je bez Holmese jak ryba na suchu.(13.10.2008)

 • filmmovier
  ****

  Tento díl Dobrodružství Sherlocka Holmese a dr. Watsona je sice o něco slabší než všechny epizody předešlé, ale opravdu je to jen tím, že Sherlock tam prostě první polovinu chybí. Ale jakmile vleze Livanov na plátno, parádně se to rozjíždí a vyrovnává se to minulým dílům. Opět je to ukrutně vtipné, ale i akční. Bohužel mi chvíli připadalo, že dva hlavní předstvitelé ( nebo postavy ) jsou teplouši. Tato epizoda je velmi věrným zpracováním povídky Prázdný dům, která se řadí k mým oblíbeným a proto tento díl oceňuji. Hlavně ten konec se mi líbil, akorát to vyšetřování pak jde od druhé části strašně rychle... Druhá sezona končí a kvalita se udržuje, proto 80%.(30.3.2012)

 • drankeryth
  odpad!

  Na konci filmu si znova zopakovali ten smiesny suboj pri vodopade, ako v minulom diely. Komicky tiez vyzeral ten zarasteny chlapik s upirskymi zubami:) Znova je to slabe a aj nudne pre mna.(16.4.2011)

 • Tanmut
  ****

  Dokud je Watson sám, díl docela nudí, po nástupu Holmese se opět rozjíždí poťouchlosti (Holmesi, chcete pomoct? - Jen pokud Vás to neobtěžuje.). Propojení Mistr mezi vyděrači - Poslední případ - Prázdný dům zafungovalo velmi dobře. Rozhodně bod navíc oprot britským "situačním" adaptacím.(11.10.2010)

 • MickeyStuma
  ****

  Třetí část třídílné druhé minisérie je natočena podle povídky ´Prázdný dům´, který Arthur Conan Doyle napsal šest let po napsání posledního případu Sherlocka Holmese a jeho smrti v povídce Poslední případ z roku 1893. Fanoušci Sherlocka Holmese prostě jeho a smrt nepřekousli a dožadovali se jeho návratu. A tak se stalo. A. C. Doyle celou tuto skutečnost pojal jak je jeho zvykem, takže i nadále má vše patřičný ráz, logiku a přesvědčení. A stejně tak to opět pojali sovětští tvůrci. V první polovině tedy události pokračují již jen s Dr. Watsonem, ale když se do toho zaplete tak, že neví kudy kam a stane se dokonce hlavním podezřelým (mimo jiné se tu děj dotkne i známé záhady zamčeného pokoje), náhle nastane obrat a vše nabere starý dobrý spád. Závěrečná scéna, kdy je vše patřičně a uvěřitelně do detailu vysvětleno, by mohla klidně sloužit i jako ukázkový příklad pro detektivní žánr. Mistrovská filmová práce s přenesením povídky do filmu je neocenitelná. A co se týče figuríny, pobaví úplně stejně, jako při čtení povídky.(29.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace