The Yellow Handkerchief

Americký nezávislý film pojednáva o trojici ľudí cestujúcich naprieč Louisianou, z ktorých každý si na cestu prináša vlastné trápenie. Muž, ktorý sa práve vrátil z väzenia, dospievajúci chlapec, ktorému nik nerozumie a mladé dievča, ktoré žije opusteným životom; všetci traja budú na konci dlhého putovania iní, než boli na začiatku. (MaxForValue)

monikka87

Z traileru to vyzeralo nádejne, úvodné titulky ma navnadili, ale zhruba prvá polovica filmu mi nesadla, potom to už bolo lepšie. Herecké výkony potešia, aj keď z kvarteta hercov trochu zaostáva Kristen (je to moja obľúbenkyňa, no tu sa už fakt opakuje - nenatáčalo sa to popri Twilighte?...a prízvuk, ktorý nahodila, som jej tiež nezbaštila). Vyzdvihla by som hudbu, užívala som si každý tón. Celkovo tento film neurazí, ale ani nenadchne, slušné road movie, kde sa počas cesty riešia vzťahy náhodne zoskupenej trojky. ()

jafuska

velmi dobrý film, kde hraje má velmi oblíbená herečka Kristen Stewart, někdo ji nemusí mít rád, ale má svoje krásné osobité kouzlo a má talent pro herectví, v tomto filmu je hodně vzpomínek hlavního hrdiny, na svou vlastní minulost ale i svou osudovou lásku, vřele doporučuji, je to milý a pěkný film. ()

Jerris008

Pro mě podařený RoadMovie s báječnýmy herci, který si skvěle pasovali. Film je ve finále o ničem, ale v průběhu jsem byla napnutá, o co tu vlastně běží, jenže "ufiknutý" konec mi to zkazil. ()

MaxForValue

Eddie Redmayne predtým než zbalil Marilyn Monroe a zaflirtoval si s Hermionou Granger (Emma Watson) okúzlil aj Kristen Stewart. The Yellow Handkerchief je možno "obyčajná" road movie, ale mám ten pocit, že problémy trojice Hurt-Redmayne a Stewart (osamelosť, bolesť v srdci, nedostatok pozornosti v rodine) má občas (či častejšie) každý z nás. Ja som sa našiel v každom z tých troch a ako bonus navyše som dostal Mariu Bello. Nemôžem byť teda nespokojný, keďže po dlhej dobe som videl konečne plnohodnotný film, pri ktorom môžem dať zodpovedných 5*. ()

GoustDog

William Hurt si mě zde svým výkonem získal. Kristen a Eddie jsou zde spíše jako doprovod, ale i tak jim to jde dobře. Dlouho jsem váhal, jestli dát pět nebo čtyři hvězdy, ale pro zachování objektivity budu přísnější. Přátelé... Je čas vyvěsit žlutou plachtu:) ()

srncek

Kristen je skrátka zlatíčko,jebne na seba obyčajné handry,strapaté vlasy a hneď to filmu navodí tú správnu uvolnenú atmosféru..Eddie Redmayne je neskutočne otravný ksicht,nemám toho herca rád a strašne mi tu vadil..Hurt s prehľadom dáva čo má,film je jednoduchý,obyčajný a dobrý.78% ()

ondey

Konečně stylová americká nezávislá road movie. Tři naprostý vyděděnci se náhodou sejdou a sednou do jednoho auta. Jeden odněkud ujíždí, druhý někam přijíždí a třetí se veze. Člověk dokonce překoná i stále otevřená ústa Kristen Stewart, i když se neustále nemůžu zbavit pocitu, že jízdou autem bez střechy by holka spolykala opravdu hodně much. ()

PoNoruška

Vězeň, který je právě propuštěn z výkonu trestu se setkává s poněkud zmateným mladíkem a mladou dosud nevyzrálou slečnou. Přesto že to původně nikdo z nich nezamýšlel, vydávají se společně na menší road-movie. Postupně se potom dozvídáme, proč byl a náš hrdina ve vězení. Všichni tři protagonisté se navzájem sblíží, aby si následně pomohli ve svém zmateném a dezorientovaném světě. Velmi snadná a předvídatelná linka by mi ani tak moc nevadila, jako úmorná snaha dostat na konci dostatečně uslzený výsledek-happy end. Oceňuji přesvědčivé herecké výkony, především William Hurt zahrál skvěle. ()

Trishka

Americká nezávislá roadmovie (existuje to vůbec?) o prakticky jen čtyřech postavách. S vyváženou atmosférou a sic možná nijak převratnou zápletkou, ale s o to silnějším hereckým obsazením. Čekání se vyplatilo! P.S.: Nemůžu si pomoct, ale v téhle jízdě pro mě byla Kristen Stewart nejslabším článkem. ()

aggatka

Po vzhliadnutí hodnotenia som si plná očakávaní pustila film. Čakala som, čakala a čakala kedy ma niečim hocičím film zaujme ale v pólke som to vzdala a vypla ho. Taká rozťahaná nuda, o ničom dej a nesympatické postavy som teda nedokázala vystáť. Nechcem ani vedieť ako sa to skončilo a či sa tam vôbec niečo stalo...ale keďže na Kristen sa krásne pozerá tak nedám odpad...ďalší film pri ktorom sa z väčšinou opäť nezhodnem, ale pre mňa hrozna nuda! ()

Apoxyomenos

podobne filmy maju u mna specialne miesto... vzdy ma pomalicky vtiahnu do deja, nechaju unasat prostredim a pribehom a ani sa nenazdama uz je koniec filmu po ktorom ostava vo mne hrejivy pocit a usmev na tvari ()

Parisée

Zpočátku to na mě působilo jako road oddechovka, ale s postupem děje nabyla dramatická složka na intenzitě a hloubce a film načichnul jakousi poetikou. Vyvěste žluté plachty! ()

solisoli

Skvele naprogramovaný scenár pri pohodovom cestovaní troch odlišných postáv, ktoré pribúdajúcim časom chápu podstatu svojho konania. Skvelá hudba a špecificky generačne odlišné postavy rôznych osudov sa zomknú v jeden priamočiary zmysel poetického rozuzlenia. Aby to príjemné predurčenie dosiahlo svoj happy end je len krásou jednoduchosti a obyčajnej zmysluplnosti, čo je pre dnešný svet iba minulosťou. Malé napomenutie voči tomu, kam my spejeme. ()

Dana1926

Road movie, co netlačí na pilu a nechává vás unášet příbehem. Všechno to začíná, když bývalý testanec Brett přijímá nabídku na svezení od dvou mladých lidí. Všichni tři se postupem času otevírají a odhalují svoje osudy. Herecké obsazenstvo se divákovi postupně dostává pod kůži Kristen Stewart je dobrá, Eddie Redmayne mě dosud neznámý a k Williamu Hurtovi by bylo škoda se vyjadřovat. Poctivé drama bez velkolepých scén a horentního rozpočtu zato působivý příběh o lidech, kteří můžou chodit kdekoli po tomhle zemském povrchu. Všechna krása tohoto snímku je v jeho jednoduchosti. Nevím jak vy, ale já začínám přicházet na chuť nezávislému filmu. ()

Ioanne

Milý filmeček, co potěšil. Mám ráda atmosféru road movies. Tady byli dalším plusem herci, co bezvadně ztvárnili trojici výstředních postav a děj plynoucí příjemným pomalým tempem. Retrospektivní pasáže přidávaly napětí, ale neodvážila jsem se z nich dělat předčasé závěry, spíš jsem se zvědavostí čekala jak bude vypadat kompletní příběh. No, a ten závěr, prostě sladký, ale trocha radosti a naděje rozhodně neuškodí, zvlášť, když v opravdovém životě jsou tak vzácné :) ()

jessic

Road movie bez atmosféry. V hlavní roli propuštěný trestanec a dvojice mladých lidí, kteří stojí trochu stranou pozornosti. Nezajímavé postavy s nezajímavými pocity. Bez retardujích flashbacků do minulosti hlavního hrdiny bych hodnotila lépe, už jen pro atmosféru cesty Takhle to byl nudný film, který jsem z nepochopitelného důvodu dokoukala do konce, abych se dočkala závěrečné katarze se žlutými vlaječkami a polibkem. ()

Matt2626

Tak dvojročné čakanie na tento úžasný film sa oplatilo. Možno som až príliš zaujatý, nakoľko som sa na neho naozaj strašne tešil a aj na výkon Kristin v ňom. A musím povedať že ani jedno nesklamalo. Mierne pomalší rozbeh, ktorý pre neskúsené oko môže pôsobiť chaoticky sa v priebehu rozvíja a v závere ukazuje ako velké puzzle ktoré do seba neuveriteľným spôsobom zapadne. Film ma skutočne chytil za srdce. A pomohol k tomu výkon snáď všetkých 4 hlavných hrdinov, obzvlášť teda Kritinin ale aj Williamov. A na rozdiel od tomasika, mne tie "flashbacky" celý film dotvorily do podoby v akej som ho bol schopný precítiť a vychutnať. Bravo. 95% ()