The Yellow Handkerchief

Americký nezávislý film pojednáva o trojici ľudí cestujúcich naprieč Louisianou, z ktorých každý si na cestu prináša vlastné trápenie. Muž, ktorý sa práve vrátil z väzenia, dospievajúci chlapec, ktorému nik nerozumie a mladé dievča, ktoré žije opusteným životom; všetci traja budú na konci dlhého putovania iní, než boli na začiatku. (MaxForValue)

Diceros

Od tohoto filmu jsem moc neočekával a vlastně jsem ani nevěděl jaké má hodnocení zde na ČSFD. Příběh není nijak akční, nehltáte ho, nečekáte na šokující zvraty, ale zároveň se nenudíte... Prostě jen sledujete a užívate si jej, alespoň u mě tomu tak bylo. Jednoduše se vyvíjející roadmovie kde se postupně seznamujete s jednotlivými osobami a jejich problémy. Filmu jsem chtěl dát 3* nicméně po uležení zjišťuji, že si film narozdíl od některých jiných stále dobře pamatuji a nějak ve mě prostě zůstal. Takže nakonec 4*. Není to megahit, ale je to solidní film co si to zaslouží. ()

MinnieBonnie

Znova ako pri Wendy a Lucy: páčilo sa ale niečo tomu chýbalo. Možno viac sympatií s hlavným hrdinom. Možno keby bol film natočený z pohľadu divného chlapca, ktorý si robil fakt praštené kroniky - btw, presne niečo také si plánujem robiť aj ja :D . Na mieste May by som však Bretta Čiakosavolal kopla do zadku, že by hlavou prerazil všetky tie žlté plachty. ()

Sshiva

Opravdu zajímavý pocitový film, který ani tak nestojí na příběhu, jako zejména na hereckých výkonech. Předsavitelé hlavních rolí hrají výborně a já osobně jsem si ještě více oblíbila herečku Kristen Stewart. Pro ty, kteří čekají nějakou tu akci či spád, bude film pravděpodobně zklamáním, ale pro ty citlivější z nás, kteří jsou nebo někdy byli schopni někoho milovat, je to to pravé. Jde spíše o malý film, který se zřejmě nedostane do většího diváckého podvědomí, ale za pozornost určitě stojí. ()

Bblondie

Tenhle film mě zaujal jak příběhem, který Vás do sebe vtáhne a přejete si jen vědět, jak to dopadne, tak i samotnými hlavními hrdiny s tragickými životními příběhy, kteří hledají štěstí. Dobře zvolení herci jen dodávají na kvalitě. Myslím, že rozhodně stojí za vidění. ()

Kstew4ever

Kristen again and again! Opět skvělá! Skvělá road movie se střípkama z minulosti zasahující do přítomného děje. Upoutalo mě to k židli a k monitoru až do konce. Fandil sem ústřední dvojici aby se dali zase dohromady až do konce. 5* ()

rebelllka

Film se mi líbil, ikdyž jsem čekala něco jiného a také očekávala,ale nakonec mě i mile překvapil. Herci byli super a také hudba.Musím dodat že celým filmem mě provzelo napětí jak to nakonec skončí. ()

danny79

Sympaticka romanticke road movie, s kvalitnim scenarem a vystavenou psychologii postav, solidne zahrane - obzvlast William Hurt a dobre zrezirovane. Maly, velky film. Bavilo me to. ()

Zagger

Opravdovy zazitek tento film, a to jsem puvodne na to koukal jen kvuli Kristen. Skvela hudba. Miluju americke nezavisle filmy. ()

Debreno

Keď vidím Williama Hurta hrať po takmer celú minutáž filmu, neviem si predstaviť, že idem pod 5. Je to herecký génius, ktorý by si zasluhoval viacej pozornosti. Ale možno je to tak dobré, lebo takto "patri" najmä fajnšmekrom. ()

Sejkorka

Zajímavé roadmovie s výbornými herci. -,William HurtEddie RedmayneMaria BelloKristen Stewart  ,Posledně jmenovaná není v oblibě kritiky, soudě podle počtu nominací na Razzies. Podle mne je to však kvalitní herečka. Například v roli Joan Jett (Runaways) vysloveně exceluje. Tady jako 15 letá Martina hraje v podstatě opuštěnou dívku, která hledá spřízněnou duši. Mnohem složitější je to s hlavním hrdinou, propuštěným po 6 letech vězení za neúmyslné zabití. Některé jeho životní kroky jsou zdánlivě nelogické (rozvod na jeho žádost). Nakonec ho odhalí Martina, když mu řekne, že to všechno proto, že je slaboch. No, hepyš tu je a taky spousta pěkných přírodopisných snímků, včetně krocení krokodýla. PODRUHÉ 28-3-2023 zvyšuju na 85 % , což jsou stále 4* , ale blyštivější ... ()