V komedii The Promotion si John C. Reilly zahraje zaměstnance velké nadnárodní společnosti, který by byl rád povýšen. A zdá se, že povýšení má na dosah ruky. Bohužel na vysněné místo si brousí zuby i jeho mladší kolega. Začíná nemilosrdný boj o šéfovu kancelář. (Bauer)

Trailer

Ravi

Simpatický snímek, který se zdržel většiny obvyklých klišé. S. W. Scott pro mě ve své nejlepší roli a formě. Škoda jen, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jestli z toho nakonec vyjde komedie nebo drama, ale i jako kombinace je to poměrně stravitelné. Nad průměr podle mě film vyniká i zajímavostí příběhu, ale nějaká pecka to zas také není, a tak dám 70% = 4-/5. ()

danliofer

Docela by mě zajímalo, proč má film Povýšení tak nízké hodnocení, když tak vtipně nahlíží a rozehrává všechna známá klišé o firemním životě. Takový "Kancl" ve filmovém podání v "lidštějším" kabátě. John C. Reilly si tady vystřihl svou životní hlavní roli. Jeho stepující Richard Welhner a jeho několik různých grimas a typů omluv u pohovoru na vyšší funkci jsou prostě ozdobou filmu. A scéna o teambuildingu s papírovými pytli na hlavách je tak neskutečná, že jí tleskám. Myslím, že firemní teambuildingy jsou něco, co by se mělo pro dobro duševního zdraví zaměstnanců zrušit:-)) ()

Queendom

Typická ukázka toho, jak dokáže českej dabing zkazit film. Jinak je to ale rozhodně nadprůměrná, příjemná komedie, plná fakt vtipnejch momentů a originálních nápadů. John C. Reilly opět exceluje a aspiruje tak na vážnýho kandidáta do mý topky herců. Oproti tomu Scott překvapil, poněvadž dokáže zahrát i něco jinýho než vypatlanýho kreténa. ()

Fr

,,..a já chci povýšit! Měl jsem to nadosah.... a pak se objevil ten chlápek z Kanady“..... Co čekáte od komedie, ve který 2 chlápci mají svádět souboj o místo manažera v obchoďáku? No právě. To já taky! Ale to tady (asi) nekoupíte! Od S.W. Scotta bych čekal souboj plný ,,podivných“ nástrah, třeba i zvrhlých scén, ale místo toho jen ubíhá čas. Žádný nervy drásající scény, salvy smíchu, všechno je nenormálně normální, ale stále mě zajímá, jak souboj dopadne. Chlapci pracují, snaží se – nebo ani né a já a musím přemýšlet, co má film za ,,poslání“. Proč to někdo natočil. (?) Proč jsem se na to díval. (?!) Neublížilo mi to. Ale to je asi jediné pozitivum. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se dozvědět, odkud pochází výraz ,,mám to v kapse!“. 2.) Jsem účastník CD kurzu ,,Šťastný život“. 3.) Nevím, proč si nevybírat spolupracovníky ze Španělska. 4.) Četl jsem, že v Kauflandu hledají manažera. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

sedm.1

Já nemám vůbec sebemenší tušení, jaký bych měl napsat k této oddychovce komentář. Povýšení se totiž vyznačuje tak velmi obyčejnou a jednoduchoučkou zápletkou, že mi to spíš přijde jen jako nějaká povídka, jako pouhá epizodka z nějakého volného cyklu o lidských osudech, jen ale ne jako regulérní filmový počin. Ale co na tom, když dokáže stejně pobavit a dobře se na něj kouká :-). A vážně ani nevadí, že je to vlastně úplně o ničem, že postavy nemá šanci divák poznat a zžít se s nimi, že vyústění děje může být každému stejně zcela ukradené, přesto všechno Povýšení na mě zafungovalo. Každopádně jistě největší měrou k tomu přispělo ústřední duo S.W.Scott a J.C.Reilly, neboť oba dva herci jsou skutečně zábavní a sympatičtí týpci a jejich vzájemné konfrontace byli moc fajn. V celém filmu jsem nicméně nenarazil na jediný výraznější moment, na jedinou zajímavější scénu, i po stránce humoru se drží tento extranenápadný snímek velmi při zdi, vše se odvíjí v hodně pozvolném a odlehčeném tempu, ale velkým plusem je, že se tu vlastně řeší jen obyčejné lidské problémy, nastávají zde běžné lidské trapasy, zkrátka Povýšení je o normálních lidech a normálních věcech a tím si mě to asi i nejvíc získalo. Povýšení je zkrátka nenáročná, zábavná, ale především velmi příjemná podívaná o každém z nás a takových filmu z Hollywoodu opravdu moc nepřichází. ()