V komedii The Promotion si John C. Reilly zahraje zaměstnance velké nadnárodní společnosti, který by byl rád povýšen. A zdá se, že povýšení má na dosah ruky. Bohužel na vysněné místo si brousí zuby i jeho mladší kolega. Začíná nemilosrdný boj o šéfovu kancelář. (Bauer)

Fr

,,..a já chci povýšit! Měl jsem to nadosah.... a pak se objevil ten chlápek z Kanady“..... Co čekáte od komedie, ve který 2 chlápci mají svádět souboj o místo manažera v obchoďáku? No právě. To já taky! Ale to tady (asi) nekoupíte! Od S.W. Scotta bych čekal souboj plný ,,podivných“ nástrah, třeba i zvrhlých scén, ale místo toho jen ubíhá čas. Žádný nervy drásající scény, salvy smíchu, všechno je nenormálně normální, ale stále mě zajímá, jak souboj dopadne. Chlapci pracují, snaží se – nebo ani né a já a musím přemýšlet, co má film za ,,poslání“. Proč to někdo natočil. (?) Proč jsem se na to díval. (?!) Neublížilo mi to. Ale to je asi jediné pozitivum. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se dozvědět, odkud pochází výraz ,,mám to v kapse!“. 2.) Jsem účastník CD kurzu ,,Šťastný život“. 3.) Nevím, proč si nevybírat spolupracovníky ze Španělska. 4.) Četl jsem, že v Kauflandu hledají manažera. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

B!shop

Od filmu se Scottem bych tohle fakt necekal. Tohle je totiz naprosto prijemnej civilni film, kterej se zdarne vyhejba nekolika klise. Ale zase to neni zadna velka sranda. Nejvetsi plus sou dve hlavni postavy v podani Scotta a Reillyho, sice to a fakt, ze pribeh je o dvou konkurentech, co chtej ziskat misto manazera, primo vybizi k brutalni komedii plny naschvalu, ale tady je vse jinak. A ani to neni, ze by jeden byl za dementa a druhej za machra a nasledovalo dojemny finale. Tohle jsou proste dva normalni typci, kazdej resi svy problemy, obcas se jednomu neco povede, jindy neco zkazi a druhej je na tom zrovna tak. Takze film tak prijemne odsejpa, aniz by cloveka necim nastval, ale zase ani nijak zvlast nepobavi, takze jen lepsi 3*. ()

Dever

Soundtrack Alex Wurman: 1. The Donaldson's Experience ,2. Cheese Poster ,3. Canada ,4. Strawberry Charleston Chew ,5. It's Pepsi's World ,6. Quiet House ,7. Around The Store ,8. A Series Of Bad Choices ,9. The Company Picnic ,10. Welner's Coming ,11. One Week Lot! ,12. Maybe I Don't Belong Here ,13. Inside Is Cool, Outside Sucks ,14. Mace Apology Speech ,15. Seven Seas ____!!!! ,16. Hardy's Powdered Hand ,17. Blapples ,18. Fight Dance ,19. Masculari Horriblus ,20. I Am Peanuts ,21. Congrats To You Too! ,22. Four Handed Promotion, ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím zasunout pod správným úhlem hlavu do řiti nadřízeného, ve šplhání po zádech kolegů patřím k těm nejpomalejším a post ředitele zeměkoule je jediným managerským postem, o kterém jsem ochoten pouvažovat. Asi proto není téma boje o post vedoucího sámošky pro mne žádnou výhrou, ale v podání dvou mých oblíbených komiků jsem se těšil na první ligu zábavných podrazů. Jenže jediným skutečně vtipným místem byla Wehlnerova vzpomínka na motorkářský gang a ten zbytek je míněn mnohem vážněji, než na co jsem se naivně dopředu naladil. ()

gudaulin

Hluboce lidský, citlivě natočený nezávislý film, který mi svou atmosférou připomněl známějšího a oceňovanějšího Přednostu. Příběh dvou prodavačů, kteří soupeří o místo vedoucího v nově otevírané prodejně na předměstí, je sice natočený v komediálním duchu, ale je to humor navýsost civilní a jemný, rozhodně nevyvolá salvy smíchu, spíš mírný úsměv na rtech a obsahuje i hlubší momenty, které vedou spíš k zamyšlení nad hodnotovým žebříčkem a životním stylem. Práce v maloobchodě nepatří mezi ty prestižní a skýtá spoustu možností, jak hlavní hrdiny ponížit. Bylo by možné zaplnit stopáž filmu spoustou laciných fórků při střetu s nespokojenými zákazníky nebo gangem mladistvých z periferie, ale všechno ve filmu má takovou solidní úroveň, která nezachází ke krajnostem. Celkový dojem: 75 %. ()