Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

Tomulka

Velmi pěkně a celkem aji dojemně podaný lehce komediální westernový příběh. Velkým překvapením pro mě byl Henry Fonda. Nebyl překvapením co do svého výkonu, ale spíše svou účastí ve filmu s Terencem Hillem. Tím rozhodně nehci snižovat hraní Terence Hilla (mě se jeho hraní moc líbí) jen mi ti dva něják k sobě nejdou. Nutno říci, že v tomto filmu mně vyvedli z omylu. Výborně jsem se bavil všem rozhodně doporučuji na nedělní odpoledne po obědě (nebo při něm:)) ()

glimpse

Tohle je podruhý, kdy musím jí naprosto proti proudu a prohlásit, že tenhle film je ztráta času. Opravdu jsem nečekal, že uvidím Terence Hilla hrát ve dvou hodinách rozvleklé nudy. Westernů jsem viděl spoustu, ale tenhle se na mě podepsal spíše negativně. Ani jsem neměl potuchy, že tohle někdo označuje za komedii, se kterou to samozřejmě nemá nic společného. Premisa filmu o stvoření legendy je celkem zajímavá, ale provedená způsobem, který mě dost odrazuje od toho, dát filmu druhou šanci, abych ho pochopil. Je spousta výborných westernů, tenhle mezi ne opravdu nepatří. :-( ()

Iroquois

Tohle je zvláštní film - není a je to parodie, není a je to dobrý film. Je to kravina, ale originální a možná v tom je jeho síla. A pak v hudbě Morriconeho, která je téměř za všech okolností geniální. ()

tulakfelix

Je to sled skvělých scén, které dohromady netvoří film. Dobře zahrané, podmanivá hudba, velký potenciál ke kultu. Jenže, na děj zapomněl scénarista i režisér. Stojí za to vidět, ale příběh od toho nečekejte. ()

tulen

Velmi netradiční wester ke kterému si člověk asi musí najít cestu. Mám ten film rád, má výbornou atmosféru, humor, příjemně pomalé tempo, skvělou muziku ... ()

Yze

Taková průměrná westernová komedie.Docela pobaví,ale na druhou stranu těžce deprimuje doprovodnou hudbou na flétnu. ()

pan_Bily

Film už jsem viděl x krát a několikrát už jsem tu seděl nad jeho hodnocením a pořád nejsem úplně rozhodnutý jestli 3 nebo 4*. Film mě baví a určitě patří mezi mé oblíbené. Výborný Fonda, výborný Hill, muzika, vtip, napětí. Jediný problém, co s tímhle filmem mám je, že mi nějak neštimují dohromady jakoby dva žánry splácnuté do jednoho filmu. Na jedné straně komediální, typicky „Hillovské“, scény jaké známe z jeho westernových komedií po boku Buda Spencera. Na straně druhé dramatické napínavé scény klasického westernu s Fondou. Jedno i druhé vynikající, ale dohromady je to takové divné. ()

CHYREN

Vtipný, chytrý, moudrý, zábavný film. Terence v nejlepší formě. Fonda dokonalý partner. Takové filmy už nikdo nenatočí. Užíval jsem si každou minutu. Už poněkolikáté. ()

Pythonator

Perfektní kombinace Hillových vtipných fackovaček a špičkových westernů Sergia Leoneho, který mimochodem s tímto filmem pomáhal, což je dost vidět. K tomu dokonalá hudba Morriconeho. Přece jen tomu ale něco malinko chybí. Na Leoneho westerny v Evropě prostě nikdo nemá. ()

Xmarc

50 % | Ať už to byl víc western, komedie, "špagety", nebo měl mít film místy snad i hlubší myšlenku, tak byl každopádně strašně utahaný a docela zábavné okamžiky střídaly vcelku nudné pasáže. Navíc mi tam nějak vadily gagy à la Hill & Spencer. ()

TeddyCarlos

Škoda, že je to pojato napůl komicky. Komedie to není rozhodně a ani to nemá být, proto kdyby to bylo bráno celé seriózně byl by to parádní film. Kratší stopáž bez těch komických výstupů by též dodala na dynamičnosti. Nicméně bomba hudba, herecké výkony i příběh. ()

KyleReese

Tenhle film mám stále raději a raději. Čím to je? Na jedné straně moudrost a životní zkušenost v podání Henryho Fondy a na druhé spontánnost a bezstarostnost v podání Terence Hilla. Jeden dodává vrchovatě smíchu a hravosti, ten druhý zase nadhledu a nostalgie nad hodnotami a prioritami pistolníků na divokém západě. Nic tady není ani černé ani bílé, a přesto je to obaleno jakousi aurou klidu a pohody. Nechybí odkazy na jiné zástupce žánru a božská Morriconeho hudba, jejíž motivy sednou do jednotlivých situací jako prdel na hrnec. Inu, Leoneho dohled nad filmem je znát, a i díky tomu je to sakra dobrý spaghetti western. “Nezapomeň, můj milý Nikdo. Teď už jsi Někdo, tak si kryj záda.“ ()

JendaBenda

Velmi dobré. Charaktery pěkně vykresleny, hudba parádní. Hill to očividně hraje s nadšením a Fonda je prostě machr. Komedie to je tedy jen částečně, ale scénky jako např. veřejné záchodky, to je dost dobrý ;-) A kamera! To je fakt pecka. ()

Bragi66

Rozvláčný a slátaný komediální spaghetti-western, který má světlá místa, ale některé scény jsou ještě natahovanější než v Tenkrát na západě (1968), tam to ale má napětí, tady to otravuje. Režisér Tenkrát na západě (Sergio Leone) se autorky podílel i tady a je to vidět. Také hudba Ennia Morriconeho připomíná Tenkrát. Dekorace a kostýmy jsou dokonale zestařené, že vypadají opravdu opravdově. Nenašel jsem, kde se to natáčelo. Zajímavá je paralela s příběhy o dítěti, které nechce vyrůst (Petr Pan, Plechový bubínek...). ()

sarulefilm

A tohle vypadalo tak dobře. Fonda! Terence Hill! Morricone! a Sergio v pozadí! Ale jak se to mohlo takhle zmrvit! Všechny ty hvězdy, které jinak naprosto vyzdvihují své ostatní projekty, daly to tohohle naprosto nulový odhodlání a já se jim ani nedivím. Nejde jen o to, že ty herecký výkony až moc připomínají jiné slavné role herců, hudba je šílená, ale ten děj!! Přišlo mi, že se všechno vymlo kontrole a nevěřím, že vůbec existoval nějaký scénář, protože to vypadalo, že to točili na jeden záběr a konec. Ke konci už jsem fakt křičela na obrazovku, ať už to proboha skončí!!! Přičemž mi to scéna na záchodech moc neusnadňovala. Má to být asi komedie/parodie a ani já jsem se neubránila smíchu, ale to jenom proto, že nějaký scény jsou prostě tak šíleně blbý, že se nejde nezasmát. ()

PauloGrane

Terence Hill řádí jak na koni, Henry Fonda sype poučení o pistolnících a navrch herci a občas i hudba z Tenkrát na západě. ()