Wendy a Lucy

• USA Wendy and Lucy

Wendy a její fenka Lucy tvoří nerozlučnou dvojici, která cestuje přes Spojené státy. Cílem jejich cesty je Aljaška, kde by Wendy chtěla pracovat. Film ukazuje drama několika dnů, během nichž Wendy nešťastně uvízne v malém americkém městečku, kde se jí rozbije auto. V témže dni se také ztratí Lucy. Dívka se rozhodne setrvat na místě tak dlouho, dokud fenku nenajde. Je však ve finanční nouzi a během hledání si uvědomuje velkou zodpovědnost, kterou za svého psa má. Poznání, ke kterému dospěje, ji staví před kruté a zásadní rozhodnutí. Wendy a Lucy je nezávislý film, který dokáže malým množstvím výrazových prostředků zobrazit velké existenční drama. K jeho přednostem patří i autentické herectví. (oficiální text distributora)

Olík

Právě v tom je síla nezávislého filmu – umění natočit silný lidský příběh vlastně o ničem. Opět se potvrdilo, že to nejlepší co vzešlo z Dawsonova světa, je Michelle Williams z které se pomalu ale jistě stává jedna z nejlepších hereček současnosti. ()

animario

Komorní nezávislý filmek o nezávislé baťůžkářce Wendy hledající svou fenku, křížence labradora a ohaře (nebo tak nějak), Lucy. Trochu mě zklamal závěr, který je možná pochopitelný, ale s ohledem na události jemu předcházející zbytečný a vyznívá,a little bit, do prázdna. ()

sehe

Veľmi milý film o normalnom živote.Raz sa darí a raz zas nie.Pre Wendy je fenka Lucy úplne najblizsim tvorom.Michelle Williams to zahrala vynikajúco. ()

nwx

Skvely film - nutno ovsem sledovat jedine v anglictine. Pobavily me ale komentare mistnich pejskaru. Konec je zklamal protoze 'pes se prece nenechava tam kde mu bude lip ale panicek si ho ma vzit i kdyz je socka.' Wtf? Proboha posuzujme kvalitu filmu a ne to ze se nekdo nezachoval jako 'spravnej pejskar'. To uz jsou ti pejskari asi fakt na palici. Nekdo tu dokonce psal neco ve smyslu ze pes je vic nez clovek. To uz se fakt vy pejskari proplesknete, neco s vama neni v poradku. Hodnotime film! Filmu davam 5 hvezd. Kdybych ale hodnotil stylem mistnich pejskaru tak 1 hvezdu uberu za to, ze se pani nechala od cokla osliznout ke konci filmu a byl jsem tedy znechucen. Proboha! Hodnotime tu kvalitu filmu, ne kynologicky kongres !!! ()

Tanner

Americká nezávislárna, jak je mám rád. Přes poklidné tempo a lyričtější polohu nenudí (resp. díky kratší stopáži nestihne začít nudit), přes minimum explicitního si nehraje s divákem na schovávanou tak, aby se ve filmu ztrácel. Můžeme se tak i na minimálním prostoru vcítit do hlavní hrdinky ztvárněné výtečnou Michelle Williams a prožít si její malé velké osobní drama - existenční i existenciální. Bez pozlátka, bez patosu, bez příkras. Hodně pocitová záležitost o jedné cestě, která uvázla na mrtvém bodě. Doporučuji. -- I po víc jak týdnu ve mně film stále doznívá, a tak přihazuji dodatečně pátou hvězdičku. ()

Sharinka

Asi nejnesnadnější hodnocení - skvěle natočený film se spoustou vynikajících momentů a detailů, na druhou stranu ten příběh mě vůbec nechytl. ()

wege

Myslím, že s tou snahou o umělečno by se to nemělo přehánět, aby to nedopadalo jako tady. Film o ničem, který velmi cíleně pracuje se snahou o dojem (nezávislost?). Tákové ty dlouhé záběry, které jsou k ničemu, nikam nic neposouvají. Výkon Michelle je asi velmi dobrý, ale to samo k ničemu nestačí. ()

MarkHoppus

Kamera mě v některých pasážích příjde amatérská, ale je třeba vzít v potaz, že tenhle film asi nestál zrovna desítky miliónů dolarů, děj je zajímavý a občas mě malinko připomíná jeden skvělý film Into the Wild. ()

jafuska

toto byl pro mě hodně smutný film nelehký osud holčiny a jejího psa, ze všech sil se snažila zabezpečit aspon pejskovi potravu, aby nestrádal, na ní bylo vidět, jak je neštastná, a že by vše chtěla změnit, každý z nich chce dostat jen peníze, ale nikdo ji nepomáhá, až starrý člověk se nad ní slituje, hledání psa, když se jí ztratí, bylo to pro mě citlivý téma, a spíš jsem sympatyzovala se psem, člověk si pomůže, ale pes nikdy, ten je vždy odkázán na pomoc druhých. Pěkný film to bych asi takto zakončila můj komentář ()

MaxForValue

Film zo života o živote v najčistejšej podobe. Žiadny pátos, sentiment, zbytočne veľa slov, ale o to intenzívnejšia katarzia. Dôkaz toho, že i na jednoduchom námete sa dá pri istej režisérskej ruke dá natočiť bravúrny, ako kolega "Rosomak" píše "postkatrinovský film". Nezávislých filmov ako je tento sú určite desiatky, len škoda, že ku nám sa ich dostáva tak málo. Kelly Reichardt je prísľubom do budúcnosti. Väčším než všetci tí rádoby umelci, ktorý ani za desiatky miliónov nenatočia nič poriadne. ()

kedluben

já tedy oceňuji tu celkovou uvěřitelnost. kolik filmů je opravdu o reálných životních situacích, co? většina z nich je z "jiného světa", se kterým nikdy nepříjdeme do styku. tohle by mohl zažít možná každý z nás. a že je to "malý" film? tím lépe. ()

meatball

Typická Oscilloscope produkce a film, který je protikladem příliš pozitivně laděného Into the Wild. Svojí hrdinku a jejího psíka absolutně v ničem nešetří. ()

Vital

Wendy a Lucy je už od začátku poznat,že se jedná spíše o nezávislý projekt,Wendy přijede do města a ztratí se jí pes,jednoduché jako facka,je to spíše ze života ale je to pěkný příběh pro život o životě. ()

MinnieBonnie

Chcela som dať ****, pretože to bolo dobré a filmy podobného rázu fakt môžem. Ako čerstvá majiteľka útulkáčika však za koniec strhávam jednu *. Koniec nebol až taký strašný ale práve preto, že mám doma psíka, ku ktorému cítim bezhraničnú lásku som si povedala na konci: Určite nie! Toto by som nerobila, takto by som sa nesprávala, urobila by som čo najviac. Každopádne Michelle je skvelá a jej trápenie a hľadanie som prežívala spolu s ňou. Výsledok? Slzy a ohryzené nechty. ()