poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brandon
  *****

  Jsou mezi náma tací, kteří poté, co si v práci odpíchnou svoji osmičku, odpotácej se domů, vyvalí se na gauč, pustí si bednu, daj si párek s chlebem a hořčicí a v poklidu umíraj. A další den to samé, pořád dokola a dokola, pomalu tak uhnívaj zaživa. A pak je tu malý velký Petit, pro kterého je každý den novou výzvou. Baví se balancováním na hraně, uskutečňuje své bláznivé sny. Man on Wire je velmi poutavě natočený, emocionálně silný dokument o cestě (ne vždy jednoduché a legrační) k tomu doposud největšímu. "we are going to die, we are going to live" P.S. Petit nyní sní o překonání Grand Canyonu, uvidíme možná pokračování :-) A vzhledem k tomu, že Jean-Luis v jednom rozhovoru řekl, že kdyby ho Philippe dnes požádal, šel by s ním do dalšího dobrodružství znovu, třeba se napraví i pošramocené vztahy.(28.2.2009)

 • sellsakul
  *****

  Tak to bola iná pecka! SPOILER: Týpek si natiahne lano medzi dvoma WTC a deväťkrát po sebe prejde po lane vo výške asi 450m bez padáku proste len tak sa prechádza po lane!!! Ja neznášam výšky, bývam na šiestom poschodí a na balkóne som bol asi desaťkrát a aj to len na pár sekúnd. Keď som videl toto žalúdok sa mi dvíhal, ale bolo to zaujímavé pozerať sa na to, proste zverina. Perfektný dokument 5*.(10.9.2009)

 • swamp
  ****

  Man on wire je překvapivě dobrý a zajímavý dokument o muži, který se rozhodl po laně a bez jištění překonat gap mezi severní a jižní věží tehdy ještě stojícího Světového obchodního centra. Tím mužem byl francouzský nejen provazochodec - Philippe Petit. Společně se svým týmem (skoro jako Ocean's eleven:)) naplánovali způsob, jakým se do věží nepozorovaně dostat, na střechy donést potřebné vybavení, natáhnout lano mezi věžemi a pak 'jednoduše' přelézt. Snad nebude SPOILER když řeknu, že se mu to ve zdraví podařilo - a to dokonce během této jedné akce devětkrát. :) Navíc je Petit skvělý vypravěč a to, co předvádí ve studiu, je zkrátka úchvatné - ten chlap má charisma jako blázen.(8.6.2009)

 • Slarque
  ****

  Výborný dokument o jedné šílené akci a všem, co se za ní skrývá. Rekonstrukce „zločinu“ si proto schválně vypomáhá klišé kriminálních (převážně zlodějských) filmů. Zobrazení samotné akce kupodivu nezpůsobuje závrať, protože je to spíš jako sledování baletu: tomu chlapovi se na laně snad ani nemůže nic stát (i když má beton nějakých 450 metrů pod sebou).(25.5.2013)

 • Torgal
  ****

  Pred týždňom som videl Zemeckisov Walk a po zhliadnutí tohto oskarového kúsku som celkom šokovaný, do akej miery bol jeho hraný film verný skutočným udalostiam. Až tak, že spätne trochu ľutujem, že som do tohto filmu išiel, lebo o Petitovej "le coup" som sa tu dozvedel minimum nového, a to ešte k tomu v neporovnateľne horšom audiovizuálnom balení. Inak ale slušný dokument o zaujímavom (hoci asi nie normálnom) človeku a jeho posadnutosti. 7/10(31.1.2016)

 • - Když měl Philippe Petit málo peněz na chůzi po laně na Harbor Bridge v Sydney, získal lano výměnou za improvizované žonglování a kouzelnickou show pro zaměstnance. (glitter)

 • - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

 • - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace