poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LINKIN
  ****

  A hěvzdičku navíc, protože trpím extrémními závratěmi.(7.9.2009)

 • Martpod
  ****

  Mít tak jeho strašně sympatické, naivní, ale obdivuhodné odhodlání jít za skoro nemožným. Po The Walk ještě neuvěřitelnější, působivé a přesto skromné. Zážitek.(6.10.2015)

 • PinokKio
  ****

  World Trade Center, symbol (dnes už bývalý) New Yorku. Díky teroristům tu spousta lidí 11. září okusila přitažlivost zemskou, ale na úplném počátku budovy, roku 1974, se tam jeden odvážlivec, Francouz Philippe Petit, chtěl gravitaci naopak vzepřít a splnit si svůj bláznivý sen .. projít se z jedné věže na druhou po laně. V tomhle dokumentu můžete s ním a dalšími tehdy zúčastněnými zavzpomínat jaké to bylo a co všechno tomu předcházelo. Jen pozor, jejich slova jsou tak nakažlivá a plná nadšení pro věc, že máte chuť naučit se po tom laně šplhat aspoň vzhůru ..(25.1.2014)

 • swamp
  ****

  Man on wire je překvapivě dobrý a zajímavý dokument o muži, který se rozhodl po laně a bez jištění překonat gap mezi severní a jižní věží tehdy ještě stojícího Světového obchodního centra. Tím mužem byl francouzský nejen provazochodec - Philippe Petit. Společně se svým týmem (skoro jako Ocean's eleven:)) naplánovali způsob, jakým se do věží nepozorovaně dostat, na střechy donést potřebné vybavení, natáhnout lano mezi věžemi a pak 'jednoduše' přelézt. Snad nebude SPOILER když řeknu, že se mu to ve zdraví podařilo - a to dokonce během této jedné akce devětkrát. :) Navíc je Petit skvělý vypravěč a to, co předvádí ve studiu, je zkrátka úchvatné - ten chlap má charisma jako blázen.(8.6.2009)

 • Tuxedo
  ****

  Velmi povedený, vtipný a povznášející dokument o jednom splněném velkém snu velkého člověka, něco mi však k ultimátnímu zážitku chybělo. (43. MFF KV - 6.7.08)(14.7.2008)

 • - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

 • - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

 • - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace