Muž na laně

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville

Až neskutečný je tento snímek a člověku, který šel za svým životním snem, tak dlouho, dokud jej nedosáhl. Pro mě až neuvěřitelné, že dokázal cca 7 let, od začátku stavby WTC snít o jedné věci a velkou část svého života věnovat snění a přípravám. Na dokument je 94min poměrně dlouhá stopáž nicméně Marsh to pojal netradičně a díky lehce vtíravé hudbě a perfektnímu střihu dokázal zaujmout i na tak dlouhou dobu. U jiného stejně dlouhého dokumentu, už bychom netrpělivě koukali na hodinky, kdy že bude konec. 85%(31.10.2009)

Obdivuhodný kousek obdivuhodného muže, který dokázal téměř nemožné a přes všechna úskalí dokráčel ke svému snu. "Když se dostal až k budově požádali jsme ho, aby z lana slezl. On se ale místo toho otočil a odešel zase do středu. Každý kdo ho pozoroval byl jako u vytržení. Poznali jsme, že z lana nesleze, a naopak si to chození velmi užívá. V duchu jsem si říkal, že asi sleduji něco, co už nikdy nikdo na tomto světě neuvidí." policista zasahující na střeše WTC.(4.2.2011)

Muž na laně a já na větvi. Vynikající dokument o donkichotovském dobývání jednoho snu zabalený ve vizuálně velice podmanivém balení. Ze škatulky vynikajících dokumentů snažící se představit divákovi jeden letmý dotek nesmrtelnosti. Vidět takhle nějak natočenou filmovou loupež, asi by smekl i Danny Ocean. 8/10(11.9.2009)

Krásný film, který vypovídá nejen o muži pro kterého nebylo nic nemožné ale také o svobodě, světě a jeho možnostech. Celý dokument disponuje skvělým nábojem a výpravou. V jedné až dvou chvílích se tepno tak stupní, že prakticky nevíte jestli koukáte na dokument nebo thriller. Příspívá k tomu hlavně skvělá Nymanova hudba, která si divákovo ucho získala hlavně ve filmu Piano. I zde od něj uslyšíme krásné melodie v čele se skladbou Time Lapse. Film celkově pro mě byl velkým překvapením a jsem rád, že jsem se dozvěděl další ze zajímavých událostí světa. V tu dobu jsem totiž ještě nebyl součástí koloběhu života a tak jsem rád, že jsem viděl něco co mi v tom dnešním koloběhu připomene, že existuje i jinej svět než je "ten v práci" a "ten mimo práci"(7.12.2009)

Dokument vizuálně nápaditý (pastiš scény z Mechanického pomeranče) a obsahově naditý, kterému díky celkovému pojetí ani trošku neškodí volné zacházení s fakty. (Předpokládám, že Petit při své baronprášilovské povaze nejeden moment vypravěčsky „zatraktivnil“; rekonstrukční scény z minulosti jsou k nerozeznání od domácího videa, atp.) Výsledné poznání přesahuje zjištění, vyšla-li té partě sympaticky praštěných Francouzů (a Američanů) jistá troufalá akce – kdo bude chtít, pochopí také, že po racionálnu šmátrající otázka „Proč?“ někdy vážně není na místě. 85% Zajímavé komentáře: Flipper, Ruut, Brandon(4.9.2009)

• - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

• - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

• - Když měl Philippe Petit málo peněz na chůzi po laně na Harbor Bridge v Sydney, získal lano výměnou za improvizované žonglování a kouzelnickou show pro zaměstnance. (glitter)