Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Lukoboss

B. Nighy je úkaz. Je tak nějak zvláštně prkennej, že je to celkem vtipný a tím pádem se to do žánru komedie hodí. Co bylo horší, byla role E. Blunt. Sice je pěkná, ale tak moc nesnesitelná a otravná, že být tím nájemným vrahem, střelím ji do hlavy hned a aspoň 5x. Smůla je, že ten vtip, kterýho je tam pomálu, přechází do trapnosti, a to na kvalitě rozhodně nepřidá. ()

Maynard.

Příjemný překvápko. Už ani nevím, proč sem si tenhle kousek stáhnul, asi kvůli Billu Nighy (staříkovi z Lásky nebeský, kterej mě tam pořádně pobavil), kterej mě dostal i v tomhle "nenápadným" filmu. Nenápadným protože sem o tomhle kousku před tím neslyšel, nikdo mi o něm neřek atd :o). Aj, dneska koukám, že píšu uplný hovadiny. Inu, asi je to tím, že sem po kámošový svatbě, takže myšlenky nič moč :o). Co se mi líbilo, tak odlehčenej humor, prostě anglání maj uplně jinej stajl než amíci. Taky byla supr postava Emily, která byla všemi mastmy mazaná nebo jak se to říká. Jo a taky Ron z Harryho Pottera, kterej čeče umí hrát. ()

Jane18CZ

Za Emily přihazuji čtvrtou hvězdu, jinak fajn komedie, u které jsem se párkrát zasmála (což u mě není časté :-D ) a skvěle mě to odragovalo. Film si na nic nehrál, příběh byl jednoduchý a díky Emily i trefený, prostě pohodička :-) ()

Michelle75

Bill Nighy se mi vryl do paměti z Lásky Nebeské, od té doby mám pro něho slabost a snad i právem. Jeho citelné charisma a originální vzezření májí velké kouzlo. Emily s tím svým výrazem typu -mouchy snězte si mě- je taky od každého dalšího filmu lepší a hezčí no a Rupert Grint? Těžko bych dopředu uvěřila, že si je jako náhodnou trojici ve filmu budu umět představit a ještě , že mě tahle ztřeštěnost bude tak příjemně bavit. Opravdu fajn pohodovka britského typu . ()

velkyvezir

Hodnocení ostatních mne natěšilo, o to více jsem byl zklamán. Rupertova postava byla v příběhu do počtu, Emily Blunt jsem viděl ve druhém filmu (první The Jane Austen Book Club) a hrála a tvářila se úplně stejně (což je smutné) a nakonec mi to nepřišlo tak vtipné (v podstatě nejlepší vtípek s bankovkami "půl předem, půl potom", typický anglický humor). Bill Nighy nezklamal, ale ostatní mu to kazili. ()

Mistickzz

Veľmi zábavná britská komédia. Bill Nighy ako staromódny elegán bol vynikajúci, Emily Blunt fakt nehorázne sexi ale miestami aj dosť otravná a Rupert Grint ako výborný ťuťko pobavil. Wild Target ma skvelý anglický humor a plno scénok, ktoré dokážu ozaj pobaviť. Oddýchol som si pri ňom priam parádne. 70% ()

Chegi

Skvělá komedie, kterou samozřejmě táhne po celou její stopáž Bill Nighy s jeho lekcemi francouzštiny za pochodu. Ale ani ostatní herci nezahálejí. Především, přestože obsahem malá, role Martina Freemana je naprosto zdrcující. Plus příjemná postava R. Grinta nic nezkazí, ještě pár takových filmů a snad se zbaví nálepky Rona Weasleyho PS: Půlku předem a půlku potom, proč to vždycky dělají :D ()

Ivusha

Ono si to těch pět asi úplně nezaslouží, ale já prostě nemůžu jinak. Bill Nighy i Emily Blunt (která se nenápadně ale jistě dere do mé top 10) byli neodolatelní. "Tony, pojď se podívat, co se stane, když si řádně nevyčistíš zbraň." ()

Seti

Bohužel, po velmi slušném rozjezdu a příslibu výtečné černohumorné podívané, začala Wild Targetu postupně docházet šťáva a k více než zřejmému finále film už spíše doklopýtal. Bill Nighy byl po delší době opět skvělý, Emily Blunt role drzé zlodějky přesně sedla a Rupert Grint byl zcela zbytečný. Jako taková jednorázová nenáročná jednohubka však Wild Target funguje víc než obstojně. ()

adam9

Luxusní komedie se scénářem mému vkusu lahodícím na čele s nejkrásnější, nejlepší, nejúžasnější Emily Blunt. Více takových rolí pro ni! Bill Nighy víc obyčejně neobyčejný být nemohl a v kontrastu s Emily zákonitě vznikají vtipné scény. K tomu všemu přičtěme naprosto "brutální" mámu, žádné zbytečné natahování, vtipný konec, 3x použitá má nejoblíbenější meme hláška a je z toho ideální komedie na večer. PS: Ač bych před zhlédnutím filmu tvrdil, že by měl zůstat čistě v anglické režii, tak nakonec jeho hlavní zbraní je právě fakt, že jsou v něm otisky Francie. ()

MARTIN*I

Rodina zabijáků, máma na vozíčku, co se snaží zabít mladou dámu, aby si rodina zachovala reputaci.. Anglický humor prostě nezná meze. Moc příjemná změna od klasických romantických komedií. PS: Bill Nighy je prostě borec. ()

Wally

Velké překvapení...skvělý herci, svižný vtipný příběh a britský humor! Za mne nadprůměrná komedie 👍 ()

cab

Podle traileru se melo jednat o vtipny doplnek podobne myslenych snimku chybejicich v bezne distribuci, kde se stary chladnokrevny zabijak bez kouska citu treba i zamiluje a zacne zit opacny styl zivota. Obrovske zklamani na vsech frontach. Ruce pryc a to Anglie ma, dalo by se rici, patent na stylove veci. 30% ()

The_Second

Filmy tohohle typu můžu naprosto kdykoliv a v jakémkoliv množství. Anglickej humor toho nejčistšího zrna doplněný o opravdu vynikající herce. Rupert Grint u mě jako první překročil stín Harryho Pottera a to ani neměl hlavní roli. Emily Blunt je celou dobu filmu fakt na zabití a divim se že jí Maynard nezastřelil hned co s ní poprvý mluvil. No a k výkonu Billa Nighyyho nemá cenu ani nic řikat, protože ten je dobrej vždycky. ()

Hanys_

Hodně podařená britská komedie s neskutečně skvělým Nighym, která mimo jiné ukázala, že o budoucnost alespoň jednoho "bradavického čaroděje" se vůbec bát nemusíme...Věčně vysmátý Freeman aka Hector Dixon jakožto konkurent Victora Maynarda (nebo spíše ten, který bere zakázky, které Maynard odmítne) byl taky nezapomenutelný...8/10 ()