Pomsta mravenců

(TV film)
všechny plakáty
Horor / Sci-Fi
USA, 2008, 90 min

V asijské vesnici Ban Tao se náhle objeví obrovské množství agresivních mravenců, kteří útočí na vše, co se jim postaví do cesty. Právě napadli mladou domorodku s maličkým dítětem...Entomoložka Claire Duboisová v televizi vysvětluje chování mravenců a zdá se, že jim přisuzuje jakousi inteligenci. S tím ale nesouhlasí její známý doktor Horys Lenert zvaný Len. Není se co divit, je pověřen ve spolupráci s armádou ohroženou oblast evakuovat a mravence zničit. Dělá to už léta a disponuje speciálním postřikem, který všechnu druhy mravenců spolehlivě zabíjí.První vlna hubení nebezpečného hmyzu je úspěšná a prezident velmi spokojený. Dorazí však zpráva, že se mravenci objevili znovu. Velitel armádní jednotky Cortez a jeden z jeho mužů se navíc stali svědky podivného jevu: Mravenci vytvořili jakési organizované řetězce a zaútočili na ně z větví stromů. Jeden se Billovi dostal pod ochranný oblek a uchem mu vnikl do těla. Od té doby se Bill chová velmi podivně... (TV Prima)

Slartibarkfast odpad!

Myslím, že Ondra Sekora si ty mravence maloval v jiných barvách a po zhlédnutí tohoto by asi Ferdovi neuvazoval kolem krku ten puntíkatý šátek. Na druhou stranu, tohle je tak ukrutná sračka, že by se k tomu asi nikdy dobrovolně nedostal, kdyby byl živ. Nechme ho tedy spát a buďme rádi, že se toho tento kreslíř a entomolog nedožil. Sám sebe obdivuji a plácám po ramenou, že jsem to dokázal ve zdraví dokoukat, protože tohle je jako solit si otevřenou zlomeninu, nebo se pokoušet o vlastnoruční vyoperování svého zaníceného apendixu naběračkou na zmrzlinu. Chvíli jsem uvažoval, že si jako prevenci proti likvidaci mého dobrého vkusu vypíchnu oči, ale nenašel jsem nikde poblíž vhodný nástroj a odvahu použít holé ruce. Byla to hrůzná zkušenost, na kterou si, pevně doufám, už brzy ani nevzpomenu. Mám však jisté obavy, že Pomstu mravenců z hlavy už nikdy nedostanu. Budiž to tedy odstrašujícím příkladem! Nevrmór! 0% ()

Aluska88

Ať si říká kdo chce, co chce, mně se Pomsta mravenců líbila:) Dostalo mě, jak to měli hrubě vymakané a gigantický mravenec tvořený celou kolonií jedinců mě odrovnal totálně:) Hudební melodie, která zněla vždy při blížícím se nebezpečí, se mi také líbila. A Elizabeth Healey, která ztvárnila Claire, je patrně dvojnicí Olivie Hussey. ()

Campbell

Tak tohle je přesně způsob jakým se to dělat nemá, celý je to děsně odpudivý( i když obal děsně láká), ty digitální mravenci byly k pláči(a nejhorší bylo když padaly, to bylo ale poligonů:-)), tenhle film je děsnej a nudnej a blbej že snad to tvůrci nemyslely vážně, edici Maneater series mám poměrně rád, ale tohle už je druhej případ naprostých sraček(spolu s Croc kde to aspoň zachraňoval M. Madsen). Ale tohle je opravdu děs, ať už po herce nebo přes děsně debilní Slovenský název. MAnus dokazuje že jako režisér ujde, ale nesmí natáčet pro UK, měl by zůstat u sebe. Přece jenom Upálen a 999-9999 jsou o dost lepší díla. ()

Gilmour93

Zatímco podle pozvolnějšího svahu mraveniště poznáte ve volné přírodě jih, tak sledováním vendety blanokřídlých poznáte pochybné tvůrčí umění pana Manuse, diletantského packala na režisérském štokrleti, jenž zaujme svou zhovadilostí leda tak diváky s mozkem rozleptaným kyselinou mravenčí. Po skončení jsem na vlastní oči viděl Sekorova Ferdu oběšeného na klice na svém puntíkovaném šátku a pod ním hlavou kroutícího, zcela bezradného Brouka Pytlíka, co tvrdil, že nic podobného nikde nikdy neviděl - a že on toho viděl opravdu hodně.. ()

castor

Nosí červenou puntíkovanou mašli kolem krku, je vynalézavý, nebojácný a vždy si poradí. Jejda, o tomhle to vlastně není. Agresivní mravenci, láhev chlastu a další důkaz toho, jak by to asi nemělo vypadat. Odstavte mozek, vezměte speciální postřik, začínáme. Neexistující scénář se tentokrát snaží pomocí nezajímavých postav vyprávět cosi o smrtonosné armádě mravenců kdesi v Asii. A jeden kvalitní dialog střídá druhý, jedna promyšlená scéna druhou. A zmiňovaný veselý chlapík Ferda Mravenec se obrací v hrobě. ()

• Filmovou lokací, kde se natáčelo, se stala thajská provincie Krabi. (SOLOM.)