Reklama

Reklama

Bývalá zpěvačka připoutaná na invalidní vozík se vydá s kamarádem na výlet napříč celou zemí až do Memphisu. Během cesty si hodně povídají, a tak se oba dozvědí o tragické minulosti toho druhého. Díky tomu si budou ještě bližší než dřív...  Jane (Renée Zellweger) po nešťastné nehodě skončila na invalidním vozíku a od té doby se schovává před světem i svým vlastním životem. Joey (Forest Whitaker) je její kamarád, který rozmlouvá s duchy a anděly, které nikdo jiný nevidí ani neslyší. Když si přečte v novinách, že jeho oblíbený spisovatel bude mít přednášku v New Orleans, přesvědčí Jane, aby se tam vydala s ním. Po cestě se setkají s Billie (Madeline Zima), která se snaží najít svého zmizelého manžela. Během svého výletu budou muset překonat mnoho překážek a setkají se s mnoha různými anděly i ďábly… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Toto malo potenciál kulhavej pásomnice. Snaha o grotesku s blbou country hudbou, ale vtipy nikde, nič smiešne. A keď príde na tvrdú filozofiu tak strašiak Zellweger hovorí o hovnách. Sú tu náznaky myšlienok, ale pri tej hnusnej troske i teória strún vyzerá ako krčmový blábol. Len za pána Whitakera dávam hviezdu. ()

Jeremiah 

všechny recenze uživatele

Chtěl bych toho tolik napsat, ale nevím kde začít. Ten film se snaží nabídnout odpověď na podstatnou otázku smyslu lidského bytí. Ukázat na to, že všude jsou lidé z nichž každý má své sny, touhy a jejich dosažení je reálné, jen si musíš za splnění svých tužeb jít.. Všude jsou lidé více či méně hodní, jen je nesmíme hodnotit podle toho jak vypadají, ale jak se chovají. Tisíc myšlenek mi víří hlavou a mám obavu, že bych je správně neventiloval. Proto napíši pouze jedno - jsem překvapen nízkým hodnocení tohoto filmu, který dle mě není vykalkulovaným útokem na city, ale pouze snahou ukázat, že i odlišné lidé mohou být vzácní. Tomu odpovídá mé hodnocení. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Je to len priemerná snímka, ktorá veľmi neočarí a neponúka nič zvláštne. A dokonca tu prekvapivo nieje sexi ani Renée Zellweger, takže nemá čím osloviť ani pánov. Rozhodne na ňu po pár dňoch úplne zabudnete. V grotesknej dráme o zdolávaní životných tragédií z dielne režiséra a producenta filmového hitu Edith Piaf sa zišla netradičná dvojka Renée Zellweger a Forest Whitaker. Ich putovanie náhle naberá nový, nečakaný smer a končí dojemným plačom matky a dlho strateného syna. Vďaka nemu sa Jane vzchopí a zaspieva mu svoje vyznanie, ktoré jej celé tie roky znelo v hlave. Zaujímavosťou je, že vo filme zaznejú pôvodné skladby Boba Dylana. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli Renée zpívala sama nebo ji někdo nazpíval, ale zpěv to byl hezký a čistý. Zatímco zbytek filmu byl falešný jak pětník. Úplně vidím scenáristu/režiséra, jak si sedl ke stolu a začal vytvářet malebně zoufalé postavičky s přehršlí roztodivných vlastností a nějakým šrámem na duši z minula (abychom politovali úplně každého), aby je pak vrhnul na cestu, na které musí najít co? No přece vykoupení! Fuj! Laciné, absolutně neživotné. Nevěřila jsem snad ani tomu ohňostroji. Aby bezradnost scénáře vysvitla ještě více, najednou si začal vypomáhat, například ornitologickou malovanou vložkou či vnitřními komentáři k pochopení pochybného děje. SHRNUTÍ: Když se cesta za anděly zvrhne v cestu do pekel. ()

Aknah 

všechny recenze uživatele

Film má potenciál, ale využil ho tak napůl. Role Renné by mohl být mnohem zajímavější, když by se víc rozebrala celá nehoda a víc život samotné Jane, či přátelství s Joeym. Takhle to byly takové chaotické útržky, mezi nimi pár dobrých scén, či vtipných momentů, ale bohužel herci, kteří mají tolik co nabídnout, tu neměli moc prostoru se ukázat. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení začalo v říjnu 2008, točilo se ve státech Louisiana a Kansas. (Varan)

Reklama

Reklama