Píseň mého srdce

• Francie

My Own Love Song

Komedie / Drama

USA / Francie, 2010, 98 min

Je to len priemerná snímka, ktorá veľmi neočarí a neponúka nič zvláštne. A dokonca tu prekvapivo nieje sexi ani Renée Zellweger, takže nemá čím osloviť ani pánov. Rozhodne na ňu po pár dňoch úplne zabudnete. V grotesknej dráme o zdolávaní životných tragédií z dielne režiséra a producenta filmového hitu Edith Piaf sa zišla netradičná dvojka Renée Zellweger a Forest Whitaker. Ich putovanie náhle naberá nový, nečakaný smer a končí dojemným plačom matky a dlho strateného syna. Vďaka nemu sa Jane vzchopí a zaspieva mu svoje vyznanie, ktoré jej celé tie roky znelo v hlave. Zaujímavosťou je, že vo filme zaznejú pôvodné skladby Boba Dylana.(27.10.2019)

• Arsenal83

Toto malo potenciál kulhavej pásomnice. Snaha o grotesku s blbou country hudbou, ale vtipy nikde, nič smiešne. A keď príde na tvrdú filozofiu tak strašiak Zellweger hovorí o hovnách. Sú tu náznaky myšlienok, ale pri tej hnusnej troske i teória strún vyzerá ako krčmový blábol. Len za pána Whitakera dávam hviezdu.(7.9.2018)

• Ruud36

Tento film má jeden zásadní problém – neví, co chce vlastně říct. Není to komedie, není to ani drama, není to vůbec nic. Příběh se snaží poukázat asi na to, že člověk nemá přestat věřit tomu, čemu věří, ale v tomto případě to vůbec nefunguje. Film nezachránil ani Forest Whitaker, který patří k mým oblíbeným hercům.(19.4.2011)

• rikitiki

Nevím, jestli Renée zpívala sama nebo ji někdo nazpíval, ale zpěv to byl hezký a čistý. Zatímco zbytek filmu byl falešný jak pětník. Úplně vidím scenáristu/režiséra, jak si sedl ke stolu a začal vytvářet malebně zoufalé postavičky s přehršlí roztodivných vlastností a nějakým šrámem na duši z minula (abychom politovali úplně každého), aby je pak vrhnul na cestu, na které musí najít co? No přece vykoupení! Fuj! Laciné, absolutně neživotné. Nevěřila jsem snad ani tomu ohňostroji. Aby bezradnost scénáře vysvitla ještě více, najednou si začal vypomáhat, například ornitologickou malovanou vložkou či vnitřními komentáři k pochopení pochybného děje. SHRNUTÍ: Když se cesta za anděly zvrhne v cestu do pekel.(4.3.2019)

Film má potenciál, ale využil ho tak napůl. Role Renné by mohl být mnohem zajímavější, když by se víc rozebrala celá nehoda a víc život samotné Jane, či přátelství s Joeym. Takhle to byly takové chaotické útržky, mezi nimi pár dobrých scén, či vtipných momentů, ale bohužel herci, kteří mají tolik co nabídnout, tu neměli moc prostoru se ukázat.(3.8.2015)

• - Natáčení začalo v říjnu 2008, točilo se ve státech Louisiana a Kansas. (Varan)