poster

The World of Suzie Wong

Drama / Romantický

Velká Británie, 1960, 126 min

Režie:

Richard Quine

Předloha:

Richard Mason (kniha)

Scénář:

John Patrick

Hudba:

George Duning

Střih:

Bert Bates

Kostýmy:

Phyllis Dalton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rimland
  *****

  Sneslo by to sice trochu zkrátit a má to poněkud zbytečně dramatický (a lehce hluchý) konec, ale jinak se jedná o neskutečně příjemnou a vtipnou romantickou komedii těžící z rozdílů (jakkoli stereotypně pojatých) Západ vs. Orient. Holden s Kwanovou hláškují ostošest a postavu Suzie Wong, rázné Wan Chai holky z ulice, si prostě nejde nezamilovat. A k tomu ty dobové reálie starého Hong Kongu. Co víc byste od filmu chtěli for goodness´ sake?(2.2.2016)

 • danecek24

  18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - cena (1) - *Objev roku (herečka) - Nancy Kwan + nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Nancy Kwan, Nejlepší hudba - George Duning(14.1.2009)

 • dopitak
  *****

  Dvě nominace na Zlaté Glóby (nejlepší herečka a hudba).___ Ve vší úctě ke kolegovi spable, tenhle film opravdu nemohl být natočen v Anglii. Stačí vidět pár minut z exteriérů.___ Tak tohle bylo 126 minut, u kterých se nudit nebudete! Výtečná a zajímavá hudba, velmi korektní (tj. bez experimentů) kamera, brilatní angličtina Williama Holdena a roztomile lámaná v podání krásné Nancy Kwan. Nehodlám se tu rozplývat ani plýtvat superlativy, jen vás ujišťuji, že výborné romantické drama s komediálními prvky můžete prožít třeba klidně i ve špinavé hongkongké uličce odporně páchnoucí rybinou.___Pro mě snad dost možná nejlepší film tohohle roku.____ Besides, he only hit me eight, ten times./That prove Robert very in love with you./ - Oh, you very lucky, Suzie./ - I know.(24.8.2008)

 • Flego
  ****

  Z každého rožka troška, trochu komédie, romantiky, drámy. V každom prípade dokonale vykreslená atmosféra Hong Kongu, so všetkými ušpinenými uličkami a rybárskymi loďkami. Príjemný film, ktorý však mohol byť o trochu kratší.(4.12.2017)

 • muti
  ****

  zvlastne, cely film je zalozeny na tom ze si postavy nevedia povedat nahlas co od seba ocakavaju, akoby tym porusili akysi zakon. nemam rad nerealne spravanie postav, to je take korejske. v britskom filme som cakal nieco ine. Suzie si cely cas rada vymysla ale nikomu to zjavne nevadi, tiez nerealne. Suzie: me Chinese. Robert: no kidding :)/// Suzie: Im sorry you dont have a nice man to beat you up. ... ponaucenie: nenechajte si vyhodit saty z okna a potom sa vykazat z budovy ;D(12.2.2013)