Reklama

Reklama

The World of Suzie Wong

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Film podle novely Richarda Masona vyprávějící příběh muže toužícího stát se malířem. Aby si mohl splnit svůj sen, rozhodne se architekt Robert Lomax zanechat na nějakou dobu svou práci a odjet s našetřenými penězmi do Hong Kongu malovat. Hned po příjezdu potkává půvabnou prostitutku Mee Ling, která v něm zprvu vidí jenom možný zdroj své obživy. Když se však do něj později doopravdy zamiluje, jejich zvláštní vztah se tím ještě více zkomplikuje. Mee Ling totiž něco tají. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Flego 

všechny recenze uživatele

Z každého rožka troška, trochu komédie, romantiky, drámy. V každom prípade dokonale vykreslená atmosféra Hong Kongu, so všetkými ušpinenými uličkami a rybárskymi loďkami. Príjemný film, ktorý však mohol byť o trochu kratší. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dvě nominace na Zlaté Glóby (nejlepší herečka a hudba).___ Ve vší úctě ke kolegovi spable, tenhle film opravdu nemohl být natočen v Anglii. Stačí vidět pár minut z exteriérů.___ Tak tohle bylo 126 minut, u kterých se nudit nebudete! Výtečná a zajímavá hudba, velmi korektní (tj. bez experimentů) kamera, brilatní angličtina Williama Holdena a roztomile lámaná v podání krásné Nancy Kwan. Nehodlám se tu rozplývat ani plýtvat superlativy, jen vás ujišťuji, že výborné romantické drama s komediálními prvky můžete prožít třeba klidně i ve špinavé hongkongké uličce odporně páchnoucí rybinou.___Pro mě snad dost možná nejlepší film tohohle roku.____ Besides, he only hit me eight, ten times./That prove Robert very in love with you./ - Oh, you very lucky, Suzie./ - I know. ()

Reklama

muti 

všechny recenze uživatele

zvlastne, cely film je zalozeny na tom ze si postavy nevedia povedat nahlas co od seba ocakavaju, akoby tym porusili akysi zakon. nemam rad nerealne spravanie postav, to je take korejske. v britskom filme som cakal nieco ine. Suzie si cely cas rada vymysla ale nikomu to zjavne nevadi, tiez nerealne. Suzie: me Chinese. Robert: no kidding :)/// Suzie: Im sorry you dont have a nice man to beat you up. ... ponaucenie: nenechajte si vyhodit saty z okna a potom sa vykazat z budovy ;D ()

Rimland 

všechny recenze uživatele

Sneslo by to sice trochu zkrátit a má to poněkud zbytečně dramatický (a lehce hluchý) konec, ale jinak se jedná o neskutečně příjemnou a vtipnou romantickou komedii těžící z rozdílů (jakkoli stereotypně pojatých) Západ vs. Orient. Holden s Kwanovou hláškují ostošest a postavu Suzie Wong, rázné Wan Chai holky z ulice, si prostě nejde nezamilovat. A k tomu ty dobové reálie starého Hong Kongu. Co víc byste od filmu chtěli for goodness´ sake? ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ked sa povie Hong Kong, vacsinou som zvyknuty na sialene kung fu jazdy Dzekiho Cena alebo hongkongske kungfu rubanice. Tuna ide o taky mix romantiky, dramy, ba i komedie. Kulisy len trochu nadpriemerne, tempo spociatku zaujme, potom ale hodne zvolni a pride nuda. Pisal sa rok 1960 ked bol natoceny tento film ... ten smrad rybaciny zo spinavych hongkongskych uliciek som citil az doma pomaly . 70 % ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama