Reklama

Reklama

Detektiv Dave Robicheaux vyšetřuje vraždu místní prostitutky. Má spadeno na největšího gangstera z New Orleans. Během vyšetřování však zamíchá kartami surrealistické vojsko Konfederace.
Stárnoucí šerif Dave Robicheaux právě vyšetřuje vraždu místní mladé prostitutky. Zatím se zdá, že všechny indicie vedou k místnímu velmi vlivnému podnikateli Julie Balbonimu, přezdívanému „Baby Feet“. Balboni podniká v oboru dětské výživy a kromě toho se podílí na financování filmu z doby americké občanské války, který se zrovna v okolí Iberia Perish natáčí. Od jednoho z herců se šerif dozvídá o lidské kostře uprostřed močálu, opásané silným řetězem. Tuhle scénu už ale Dave Robicheaux kdysi viděl... Ve městě prolezlém korupcí vyplouvají na povrch zdánlivě již dávno pohřbená tajemství, která znovu probouzí zášť a zmar. Propletenec současných i dávných vražd směřuje k šokujícímu rozuzlení. Utajeným světem starofrancouzských usedlíků diváka provází hudba pětinásobného vítěze Grammy Buddyho Guye. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (163)

RHK 

všechny recenze uživatele

Mám rád Tommyho Lee Jonese, už od dob Uprchlíka a prvních Mužů v černém. Jeho výtečné herectví a drsné chlapáctví dodalo této kriminálce s jinak tuctovým námětem patřičné koule. Zde hraje postaršího zkušeného šerifa, který hledá sériového vraha prostitutek. Další body přidala i parádní jižanská atmosféra s bažinami, řekou a mlhami, naopak fantasy motiv setkávání šerifa s mrtvým generálem podle mne snímku spíše uškodil. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zuIa00bPJHw ()

predators 

všechny recenze uživatele

Mohlo jít o vynikající krimi, kdyby nám bylo nabídnuto více. Nepopíratelné kvality můžeme zhlédnout u T. Lee Jonese, ale všechno ostatní už je o dost slabší. Plitký děj, ve kterém se toho hodně odehrává, ale moc z toho si nezapamatujete. Vraždy, vyšetřování a i rozuzlení byli nevýrazné a tak nic neříkajíc. Jen ten starý dobrý Tommy za něco stál :-) 45% ()

Reklama

tom88 

všechny recenze uživatele

Trocha zdĺhavý a nerozvinutý dej nastolil chvilky nudy, ale nevadilo to príliš, pretože film mal svoje aké také čaro a udržiavalo si svoje tajomno. Navyše sa tu dívame na tradične dobrého Tommyho a zopár ďalších fajn hercov. Réžia celkom ušla, zopár scén bolo veľmi fajn a zopár mohlo byť v strižni vyškrknutých. Nič nýnimočného, len americký priemer. 55% ()

Antek 

všechny recenze uživatele

Nejdřív mi dovolte něco říct. Rozhodně nesouhlasím s tím, že Tommy Lee Jones nemá už co nabídnout a proto si pořád vybírá role, které jsou si podobné jako vejce vejci. On ovšem těžko může ztvárňovat středoškoláky či tajemného mstitele a tak se zkrátka a jednoduše rozhodl ztvárňovat role starých chlapíků, kteří se perou se životem a okolím kolem sebe. A stejně jako všichni ti staří pardálové v čele s Eastwoodem, Hackanem a spol. tak činí pokaždé jinak a pokaždé skvěle. V Tahle země není pro starý to byl uštvaný šerif, který hledal své místo ve světě nesmyslného násilí -- V Údolí Elah pak otec, jehož rodinu svět násilí dohnal až k práhu jeho domu -- a konečně v In the Electric Mist detektiv, jenž se s buldočí sveřepostí pouští do řešení série brutálních vražd. A je opět nutno říct, že i přes zdánlivou podobnost oněch rolí, si není podobna ani jedna (jen jsou spojovány se stejnou tváří). Tolik k Jonesovu herectví. O moc horší je to pak se samotným filmem. In the Electric Mist se snaží tvářit jako staromilská mystery detektivka odehrávající se na malém městě, pod jehož zdánlivě idylickým povrchem (korunovaným překrásně snímanými bažinami) se svíjí klubko hadů. Ovšem po několika minutách a rozhovorech lajdácky rozházených postav přicházejí první problémy. Děj se zastaví jako stojatá voda, která obklopuje celé místo činu a nikam neplyne -- a záhada, která měla být hlavním tahákem začíná odbočovat do vedlejších uliček, které s ní nemají absolutně nic společného (a není to autorský záměr, ale bezradnost). Jones se snaží seč může, ale kde není co vyšetřovat, tam napětí neexistuje. Takzvaná (a divákům ukradená) záhada se nakonec sama vyřeší, na filmový dort se připleskne shnilá třešnička v podobě naprosto ujeté pointy a naskočí titulky. A ty (ač naprosto klasické -- čti: černé pozadí, na které jsou promítána bílá rolujcí písmena) jsou zajímavější a užitečnější než celý film. ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele

40 % - Hra na Čínskou čtvrť a detektiva Marlowa na mě moc nepůsobila, vyprávění děje hlavním hrdinou mě spíš obtěžovalo. Taky nechápu, kde se vzal ten název - elektrizující mlhu jsem tam nějak neviděl a ani příběh sám příliš elektrizujícím dojmem nepůsobil. Bylo to celkem nudné a do konce jsem vydržel jenom proto, abych zjistil, "jak to tenkrát tedy bylo". Na druhou stranu - scéna závěrečného souboje s únoscem dcery hlavního hrdiny mě zaujala, ta se opravdu povedla. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)

Reklama

Reklama