Detektiv Dave Robicheaux vyšetřuje vraždu místní prostitutky. Má spadeno na největšího gangstera z New Orleans. Během vyšetřování však zamíchá kartami surrealistické vojsko Konfederace.
Stárnoucí šerif Dave Robicheaux právě vyšetřuje vraždu místní mladé prostitutky. Zatím se zdá, že všechny indicie vedou k místnímu velmi vlivnému podnikateli Julie Balbonimu, přezdívanému „Baby Feet“. Balboni podniká v oboru dětské výživy a kromě toho se podílí na financování filmu z doby americké občanské války, který se zrovna v okolí Iberia Perish natáčí. Od jednoho z herců se šerif dozvídá o lidské kostře uprostřed močálu, opásané silným řetězem. Tuhle scénu už ale Dave Robicheaux kdysi viděl... Ve městě prolezlém korupcí vyplouvají na povrch zdánlivě již dávno pohřbená tajemství, která znovu probouzí zášť a zmar. Propletenec současných i dávných vražd směřuje k šokujícímu rozuzlení. Utajeným světem starofrancouzských usedlíků diváka provází hudba pětinásobného vítěze Grammy Buddyho Guye. (oficiální text distributora)

semsemidivej

Tommy Lee Jones mi jako detektiv / šerif ze staré školy prostě nesedl, co bych uvěřil např. Clintu Eastwoodovi, tak Tomymu nevěřím a jako drsňák to u mne prohrává. Příběh plyne tak nějak samospádem, takže se nedaří příliš vystavět atmosféru dramatického pátrání po vrahovi mladých žen. ()

PORTER44

Docela zajímavé krimidrama s mysteriozním nádechem v podobě vidin.T.L.Jones coby šerif který vyšetřuje vraždy mladých prostitutek je opět ve své kůži,skvělá napínavá atmosféra v dobrém prostředí ,dělá z filmu dobrou zábavu. ()

gggggg

Pri filme som si celkom dobre zdriemol. Nemalo to napätie, vyšetrovanie prebiehalo v pomalom tempe a herci boli až na Tommyho úplne nevýrazný. Vadil mi rozprávač príbehu, neviem, či tvorcovia chceli aby sa to priblížilo filmu - noir, ale nepodarilo sa im to. Vlastne jediné, čo sa im podarilo bolo obsadenie Tommy Lee Jonesa. ()