Detektiv Dave Robicheaux vyšetřuje vraždu místní prostitutky. Má spadeno na největšího gangstera z New Orleans. Během vyšetřování však zamíchá kartami surrealistické vojsko Konfederace.
Stárnoucí šerif Dave Robicheaux právě vyšetřuje vraždu místní mladé prostitutky. Zatím se zdá, že všechny indicie vedou k místnímu velmi vlivnému podnikateli Julie Balbonimu, přezdívanému „Baby Feet“. Balboni podniká v oboru dětské výživy a kromě toho se podílí na financování filmu z doby americké občanské války, který se zrovna v okolí Iberia Perish natáčí. Od jednoho z herců se šerif dozvídá o lidské kostře uprostřed močálu, opásané silným řetězem. Tuhle scénu už ale Dave Robicheaux kdysi viděl... Ve městě prolezlém korupcí vyplouvají na povrch zdánlivě již dávno pohřbená tajemství, která znovu probouzí zášť a zmar. Propletenec současných i dávných vražd směřuje k šokujícímu rozuzlení. Utajeným světem starofrancouzských usedlíků diváka provází hudba pětinásobného vítěze Grammy Buddyho Guye. (oficiální text distributora)

darkreider

Nejak sa to vlieklo a výjavy mi moc nedávali zmysel. Ale uznávam, že som asi nebol v sústredenej nálade, tak mi zrejme uniklo veľa vecí. Možno tam nejaký ten filmový drive je, snáď si to pozriem ešte raz. ()

tranquill

Tommy Lee Jones je, jako vždy, charismatický a jeho monology měly jistě posunout thriller někam výš, ale ta zbytečná délka ubrala filmu hodně na spádu a tak se nějak v těch desítkách minut ztratily... ()

waska

Další role, která padne Tommy Lee Jonesovi jako ulitá a opět jeho policista nezklamal. Vcelku zajímavá detektivka, perfektně vystižená atmosféra, bohužel misteriózní prvky mi tam moc nesedly. Možná i proto, že jsem tak úplně nechápal, proč tam tyhle vsuvky vlastně jsou. No, možná, že až se na to někdy v budoucnu znova mrknu, prozřím. ()

ER

O něco podprůměrný film nezachrání ani T.L.J. Přílišná kombinace žánrových prvků (thriller,mystika,gangsterka) a stárnoucího tvrďáka nefunguje.Největší příčinou je neumělé skloubení a přechody mezi těmito prvky,které v součtu způsobují chaos. ()

netWoor

průměrná kriminálka, které se snaží o mystiku, což jí ale spíš škodí než pomáhá. Ještě bych bral, kdyby ten starej páprda se zjevil jen poldovi, abych se nechal přesvědčit, že jde o výtvor jeho mozku, ale to ne. Hodně mi vadily podivný dějový skoky (rána krikeťákem do hlavy, skok a sedí v autě před barákem) a i hloupě se chovající postavy. Spíš horší průměr ... ()

E lan

Tak nějak divné, nezáživné, zdlouhavé a nikam nevedoucí drama. Jednoduše nepovedený film, který neurazí. ()

Lichty

Elektrické mlze zoufale schází hloubka a scénáristé se dobrou polovinu filmu starají jen o představení postav, které v mnohých případech postrádají význam. Filmu tedy zbývá jen Tommy Lee Jones, který svojí roli starého poldy, nostalgicky vzpomínajícího na minulost, hraje během pěti let už potřetí a francouzská legenda Tavernier s překvapivě neviditelným rukopisem. Zajímavý příběh bohužel podávaný bez duše a vzruchu. Zapomenu na něj přibližně za šestnáct a půl minuty. ()

Looka

100% parádní detektivka jak ze 40. let. Tommy se zde přihlásil k jižanskému odkazu, ale zároveň se distancoval od rasismu. ()

Shitonit

Nádherně natočený oduševnělo, člověk musí hodně natahovat závity aby mu neušlo to podstatné. Hezky se na to kouká, je to takový fajnový, jsou v tom nádherný záběry, vcelku zajímavý děj, ale..přesto že jsem to poctivě dobojoval do konce, asi jsem něco posral..a to fakt podstatný jsem nějak potratil../ tak takhle jsem to popsal v roce 2017 a dal jsem tomu 3 hvězdy. Dnes se mi to nějak vrátilo a samo nacpalo do tele. Tak třeštím bulvy a ladím závity, nu a dal jsem si tu práci to přehodnotit, páč se jedná asi o jeden z top filmů kde to táhne pan Lee Jones, je to poooomalý, ale zároveň to má právě takový to správně dramatický tempo, s věčně nasraně unaveným Tomíkem. ()

Cortesz

Nudný, ničím nezajímavý krimi film s rádoby mysteriózním nádechem, který mi přišel spíše trapný, tak i celý děj, který byl roztahaný a chvílemi jsem i kapku tápal. Naštěstí se zde vyskytuje dobře hrající Tommy Lee Jones, na kterém celý film stojí, zbytek nestojí za řeč, ani ten Goodman nedostal žádný prostor. ()

vieriX

Čekal jsem daleko více byl jsem celkem hodně zklamaný hodinu se skoro nic nedělo hodně jsem se nudil po té hodině to bylo lepší ale pořád to moje očekávání nenaplnilo. A ještě jedna věc nezjistil jsem co bylo vůbec motivem těch vražd a to by se stát nemělo. Hodně slabé 3 hvězdičky. ()

Romeroo

V průběhu filmu jsem jsi myslel, že jediné co můžu snímku vyčíst je dementní střih spojený s pár nelogičnostmi…to jsem se celkem dost zmýlil…koukat se 85 min na příběh, který pomalu plyne, a prakticky se nehne z místa…a pak najednou přijde 90 minuta, kde se k detektivovi přihlásí dva svědci ( které už vyslýchal ) a řeknou mu kdo je pachatel, tak tento fakt mě srazil do kolen… další promarněná šance na celkem slušnou detektivku kde T.L. Jones hrál velmi přesvědčivě policejního ostříleného psa. A klidně bych „sežral“ i ten pomalu soukající se děj, kdyby z toho vyšel kvalitní závěr…2* ()

jafuska

klasická detektivka, pro mě nic nového pod sluncem, postrádala jsem u tohoto filmu nějaké to napětí, drama, děj byl vcelku fajn, ale vše bylo nějak natočeno průměrně, a nějak mě tento film neupoutal natolik, abych si na něho po nějaké době vzpoměla, ale jako odpolední film proč ne, Tommy Le Jones byl taky vcelku v pohodě, i když tento herec není zrovna můj oblíbenec. ()

Guran

Pro mě je to hezky vymyšlená detektivka s Jonesem, je opravdu hnusné, co se stalo té holce, ale vše dobře dopadne a nejpřekvapivější je ten konec. Opravdu mě tento snímek překvapil i tím, že je do toho zahrnuto i hodně fantazie. ()

Brano

Začiatok bol dobre nabehnutý a vyzeralo to na slušnú a napínavú krimi vyšetrovačku. Ale zdanie občas klame. Film bol nudný a bez štipky napätia. Hlavná zápletka nezaujímavá a ja som to mal problém dopozerať. Tommy Lee Jones tiež už nie je čo býval. ()

SAINTS

Režiser nam toho chcel povedat v tomto filme asi velmi vela,vo vysledku povedal strašne malo.Namet bol celkom dobry len by to chcelo lepši scenar a zručnejšieho režisera.Surrealisticke vojsko bol tiež poriadny ulet.Film nesurodo pobehuje medzi dvoma dejovymi liniami a aj vykon Tommyho Lee Jonesa je len priemerny. ()