Držitel Ceny Akademie Cuba Gooding, Jr. (Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jerry Maguire, 1996) je člen pohraniční stráže v poušti Nového Mexika. Právě tady ho dostihuje jeho temná minulost, když ho tu objevuje vůdce jeho starého gangu a nutí ho přes hranice pašovat drogy. Zvolí si život, který chtěl jednou provždy nechat za sebou, nebo se pokusí za každou cenu zachránit svou rodinu? V drsném thrilleru, který posouvá hranice napětí, se ve vedlejších rolích představují Omari Hardwick (Záchranáři, Gang v útoku), Sharon Leal (This Christmas, Dreamgirls) a Evan Ross (ATL, Pride). (oficiální text distributora)

teutates

Pripomenulo mi to History of Violence, samozrejme v slabšom prevedení... Pochmúrna atmosféra, pomalé tempo, nepresvedčiví herci, scénar... to všetko zanechalo stopy na Linewatch a potopilo Goodingové šance na "znovuzrodenie". Hlavná dejová línia sa zvrhne v neprospech celého snímku. Nižší priemer 4/10 ()

markuc

Zajimavy namet, kteremu ale chybi zrucne zpracovani. C. Gooding Jr. neni nijak zvlast kvalitni herec a film stojici na jeho vykonu tudiz nemuze byt kvalitni. V podstate jen bezducha strilecka (konec) nebo bezduche zabery krajiny (zbytek). Chybi nejaky sjednocujici prvek, vubec jsem nejak nepochytil zamer filmaru. Proste jen slepenec "podivnych" zaberu, ktere by dohromady mely tvorit film, coz se nedeje. Hodnoceni napomaha, ze jsem predtim shledl Righteous Kill, jinak by mel jen jednu hvezdicku. ()

MM_Ramone

Prvé minúty som si myslel, že mám pred sebou zle obsadený tuctový akčný film. Pretože Cuba Gooding Jr. sa na úlohu drsného príslušníka pohraničnej stráže vôbec, ale vôbec nehodí. Na stvárnenie tejto postavy by bol ideálny povedzme Chuck Norris. Lenže ono to nebol len zle obsadený, ale aj desne stupidný film. Odkedy sa tam obaví ten smiešny černošký gang, tak to stráca úroveň s každou ďaľšou scénou. Neohrabané filmárske pokusy o navodenie akejsi rozťahanej atmosferičnosti sa tiež ani trocha nepodarili. * ()

Beky

Cuba Gooding v dalším béčku, tentokrát ale povedeném, s dobrou atmosférou a solidníma hereckýma výkonama ve vedlejší roli!! Proč se na film koukat nebo nekoukat vám neřeknu, je to béčko a takových průmysl vyrobí ročně tuny!! Jednou větou: Mám doma Oskara, roli pořádnou však nedostanu, je to divné, něco je špatně, snad v béčkovém proudu nezůstanu!! ()

Phietros

Gooding předvedl své pravé já na plátně a je stoho role, která mu naprosto sedla a tyhle filmy mu svědčí! Délka filmu ideální, příběh má spád a vše se to zaplétá ve volném tempu, což mi vůbec nevadilo! Akce a přestřelky dobré, lehké napětí, příjemné postavy a mexická poušt, která tomu dodala šmrnc! Zápletka jednoduchá, ale funkční: do domu pohraničního strážce jednou vtrhne gang lidí z jeho minulého života a chtějí po něm, aby jim pomohl vyzvednout a převést drogy! V tu chvíli je ohrožena jeho slušná kariéra strážce, ale i život rodiny.. Musí přistoupit na jejich pravidla ikdyž ví, že to nedopadne dobře... ()

• Natáčelo se v Albuquerque v Novém Mexiku. (Terva)