Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zdánlivě nesmyslná vražda v rekreační chatě filmařů odkryje tajemství z doby válečné kolaborace. Komorní detektivka podle románu Františka Kafky. V rekreačním středisku filmařů došlo k výpadku elektrického proudu. V té chvíli byl zavražděn profesor Bukovanský, který se právě vrátil z návštěvy Curychu. Jednal tam s bývalým filmovým teoretikem, emigrantem, který mu měl pomoci objasnit některé aspekty válečné kolaborace filmových pracovníků a zvláště chování režiséra Holuba, který byl jako údajný kolaborant usmrcen rozvášněným davem. Bukovanský byl nesmiřitelný kritik a měl mnoho nepřátel. V hledáčku kriminalistů je Bukovanského bývalá milenka a matka nemanželského dítěte, i jeho nynější milenka, která od něho chtěla odejít k příteli, docentu Herlemu. Jenže i ten je uprostřed vyšetřování nalezen mrtvý. Motiv těchto zločinů je zprvu nejasný... (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tahle detektivka bohužel diváka utahá na nekonečných výsleších a konverzacích. Navíc se odehrává ve studiovém hotelu a střídá se tu schizofrení kamera filmová a televizní. Ale zpět k dialogům. Například výslechy jsou vskutku zajímavé. Některé postavy kriminalisté podrobí podrobnému výslechu, jiné odcházejí po pár minutách aniž by sdělili minimálně alibi. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Příjemně civilní Václav Neužil st. a překvapivě nepřehrávající Pavel Pípal mě tedy bavili dost. Nevím, zda to bylo režijním vedením Pavla Háši, ale na pány byla radost koukat. Lepší průměr TV tvorby počátku 70. let. Škoda pouze delší stopáže, zkrácení by filmu prospělo. Na druhou stranu já mám se stopáží problém u 90% filmů. ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý televizní kriminální film odehrávající se v rekreační chatě filmařů, kde bylo nalezeno mrtvé tělo profesora Bukovanského. Všichni přítomní rekreanti se okamžitě stanou podezřelými z vraždy, kterou vyšetřuje duo kriminalistů V. Neužil starší, který se v tomto filmu vymanil ze své nevýraznosti a charismatický P. Pípal s nezaměnitelným hlasem. Když jsou vyšetřovatelé hotovi s prvním kolem výslechů, dojde k další vraždě, která měla zahladit stopy po té první. Indicie zavedou kriminalisty do minulosti, a sice do Barrandovského filmového studia během válečných let a přitom vychází najevo, že vraždami chtěl jeden bývalý kolaborant zakrýt svoji dřívější servilitu vůči okupantům. Kromě vyšetřovatelů se v kriminálce P. Háši objevil J. Samek coby druhá oběť vraha, bohužel pro identifikaci ostatních postav mé filmové znalosti nestačily, neboť jejich protagonisté i jejich jména byli pro mě naprosto neznámí. Komorní kriminálku hodnotím díky zajímavému složení ústřední dvojice vyšetřovatelů, dobře napsanému scénáři, závěrečnému vysvětlení a neokoukaným tvářím vedlejších postav mírně nadprůměrně. ()

Gavin87 

všechny recenze uživatele

Zaujalo mě, že je v tomto dílku použit stejný hudební motiv jako u filmu Svědectví mrtvých očí. Jiřímu Šustovi se patrně nechtělo tvořit pro tento počin úplně něco nového. Jinak bych řekl, že tento televizní počin je "typický Háša" - jako kulisa výborné, jako hlavní zdroj zábavy na večer je to ovšem nedostatečné. Za pozornost stojí mladá Věra Vlčková. Nechci se mýlit, ale pro Václava Neužila představoval tento počin snad jedinou hlavní roli v jeho filmografii. ()

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Pribeh zacina pomalou hudbou,u ktere by divak spise usnul.To je vsak jen klamne zdani,jelikoz vzapeti po objeveni tela prvni obeti se dej zacne pekne odvijet.Patrani se ujmou dva kriminaliste a nenechaji nas vydechnouti.Divak musi byt neustale soustreden,jelikoz vyslech strida vyslech,otazka nasleduje otazku,V podstate se neprestane mluvit a vyslychat do konce filmu.Pan Hasa odvedl perfektni praci.Napeti je stupnovano a vrah neni znam....Jelikoz je stale slyset mluvene slovo,neni pritomna hudba,ktera se objevi jen pri par ojedinelich okamzicich,kdy jeste navysi jiz zminovane napeti. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Případ režiséra Holuba z květnové revoluce zmiňovaný v ději byl inspirován skutečným osudem režiséra Svitáka, který byl 10. 5. 1945 lynčován davem a nakonec zastřelen sovětským vojákem pro údajnou kolaboraci. (Zany)

Reklama

Reklama