Dvacetiletá Veronika žije v Praze s hrubiánským přítelem Václavem. Když je muž zatčen za krádež počítače z kanceláře, kde dívka pracuje jako sekretářka, skončí on ve vězení a ona je na hodinu propuštěna. Ve snaze získat peníze na jeho propuštění obrátí se nejprve na matku, která ji však nepříliš vybíravými slovy odmítne, a nakonec na kamarádku Lucii, která se živí jako prostitutka na telefon. Ta jí sice nemůže půjčit tolik, kolik by potřebovala, ale nabídne Veronice, že jí přenechá svého příštího zákazníka, obchodníka Jima Johnsona, který má právě přiletět z Ameriky. Veronika zděšeně odmítne, protože udělat něco takového je pro ni nepředstavitelné, ale Lucie, která by ráda získala čas k návštěvě svého přítele v Amsterodamu, ji nakonec přemluví. Veronika se vydá na letiště, kde nejprve vyprovodí Lucii, a pak si vyzvedne Johnsona. Omylem však jiného muže stejného jména, černošského jazzového muzikanta, který přijel jako záskok za nemocného kolegu na evropském turné jazzového orchestru. Ten pravý Johnson se totiž zdržel při celním odbavení a je omylem vyzvednut Soňou, kterou na letiště poslali organizátoři koncertu. Záměna není odhalena jen proto, že Američané nerozumějí ani slovo česky, a obě dívky zase neumějí anglicky. Situaci navíc zkomplikuje Václav, který je nečekaně propuštěn z vězení, a když se dozví, že si Veronika vyrazila s neznámým černochem, vydá se ji se svým kumpánem Belfagorem hledat. A zatímco bloudí ulicemi, Veronika a Jim najdou způsob, jak spolu komunikovat, a Soňa s druhým Jimem se snaží pomoci prostituce Apollonii, přizvané Jimem k milostným hrátkám, kterou nečekaně přepadne deprese. A když se nakonec všichni náhodou setkají v jazzovém klubu Agharta, je to setkání nejen dramatické a současně humorné, ale také v mnohém překvapující. (oficiální text distributora)

nonick1 odpad!

Zcela nepovedený filmový pokus o komedii, tentokráte dokonce s mezinárodním (navíc i mezirasovým) puncem. Obraz jako z dob před listopadem 1989, dialogy jako v reklamě na zubní pastu a o "hereckých výkonech" nemá smysl se zmiňovat. Nezničitelný diblík tentokrát nepochopitelně v těžko uvěřitelné roli prostitutky a posléze pankové femme fatale s čírem na palici testuje, co vše divák skousne (opravdu "hóóódně povedený" casting), zatímco předzávěrečná scéna na břehu Vltavy s nechutně vilným seniorem, vykusujícím se na veřejnosti se sotva zletilou blondýnkou, balancuje na hraně pedofilie. Nechci ani domýšlet, s kým se asi musel Carl Haber vyspat, aby tuhle slátaninu vůbec protlačil do distribuce... ()

ypres.bass

Miluju nízkorozpočťáky! Občas slabší, ale velká pochvala většinou nemožné Lucce Vondráčkové. Děj skoro žádný, konec předvídatelný, ale šak to nehrávat nemusím a hodina a půl se tomu obětovat dá. A Klárka Issová (nějvětší plus celého filmu) je krásnější než obvykle. A v těch bílo-červených šatičkách...hnedka bych jí dal pusu. ()

blue.claire

Tak nevím, jestli to mám brát jako jeden velký vtip a s nadsázkou nebo brečet smutkem. Abnormalita na každém kroku. Celou dobu jsem se smála samotnému filmu a to musím uznat, že to pouze tímhle dosáhlo žánru komedie, akorát si nejsem jistá, jestli to byl záměr :o). Pokud je to nějaká parodie tak možná, ale pokud někdo tenhle film myslel vážně, tak je to vrchol hrůzy. ()

Wargoo

Človek so samovražednými sklonmi a s veľkou dilemou, ako odísť z tohto sveta, už mám pre teba ten správny film pri ktorom sa unudíš na smrť ! A máš po probléme !!! Strašná chujovina ! Ale sympaticka Issová. Bohužiaľ, sama to nezachráni. Tak aspoň pre ňu hviezda. 1* a 14,604 % ()

montongery

Film který si na nic nehraje a někdy jsem se i usmál či představil bohužel někdy reálné situace, které se v tom našem Kocourkově odehrávají. Ale dobře jsem si u něj i odpočinul. Takže za to že se pokouší trošku nastavit zrcadlo (ale přitom Prahu nějak neshazuje, naopak) a za to že se tváří být i jen takovou jednoduchou jednohubkou, kterou i je, a na nic víc si nehraje, tak dávám 3 hvězdičky (2,5). ()

brrumlaa

Nejlepší z celého filmu, byla počáteční záměna Johnsonů a scény, kdy Klára Issová alias Veronika, která neuměla anglicky se domlouvala s Jeffrey Josephem alias Jimmem, který pro změnu uměl jen anglicky. Celkově, ale tento film působil jaksi nedodělaně a nepropracovaně. Nejhorším na filmu byla asi Lucka Vondráčková jako prostitutka. Jinak zamilovaná naivka Veronika, která od svého přítele - zlodějíčka, slyšela jen nadávky a to jak je neschopná byla od Kláry docela zvládnutá. ()

dainio

K mému překvapení se mi tento video-film líbil a hned od začátku mě zaujal. Nečekal bych to. Zvláště když to vysílala TV Nova po 22.hodině. Fakt milé překvápko. Dějová linie snímku je dobře vymyšlená a herci byli na své role dobře vybráni. Zvláště Klára Issová, která krom svého hereckého umu opět ukázala, že je opravdu půvabná. A musím říct, že mi ji bylo hodně líto, když se nechala tak šikanovat od svého "hovadského" přítele Václava, kterému jsem přál jen to špatné. No nicméně, film skončil happy-endem, takže spokojenost je na místě. Dávám pěkné *** a s čistou hlavou jdu na kutě. ()

Koprska

Lucie Vondráčková v neskutečně nevšední roli! Jinak to ani neurazí, ani nijak nepřidá... Tento kousek bych přirovnala k mému oblíbenému přirovnání - je to jako kousání polystyrenu. Jednoduše něco děláte, zabije to čas, ale nemá to žádnou kalorickou hodnotu... ()

hlína

Dost rozporuplný film, celkem se mi líbil Jeffrey Joseph s Issovou a pár scének ale jinak to bylo slepený dohromady horkou nití. Zvláště debilní bylo strašný přehráváním toho cholerickýho magora... A nechápu jak tenhle film někdo může nazývat komedií!!! ()

gemi

Ze začátku zajímavé, hodně syrové a vůbec ne komediální. Ale pořád nadprůměrné. Pak se rozjíždí příběh, postavený na záměně osob na letišti, který byl v různých variacích zfilmovát snad stopadesátkrát a většinou to funguje. Tady nikoliv. Film vypadá, jakobych jej natočil já sám. Celé se to sype a působí neuvěřitelně nekompaktně. Extrémy vykukují zpoza každého rohu. Na jedné straně extrémní hrubost, na druhé extrémní naivita. Z toho všeho jde cítit úporná snaha o vtipnost, která ale nutně musí dopadnout stejně, jako když se někdo úporně snaží být sexy. Výsledkem je křeč vzbuzující rozpaky. ()

Italiano

Nic překvapivého. Jako koukat se na to dalo, ale podle mě docela předvídatelný a jednoduchý scénář..Jediné, co se mi líbilo, byla modrá škoda embé a Jeffrey Joseph taky vypadal sympaticky.. ()

haWranka

Moc hezkej a křehkej příběh (NEJDE O KOMEDII!). Bohužel celkovej dojem mi zkazily některý dost příšerný herecký výkony (vlastně se předvedla jenom hlavní dvojka), skřípající scénář a ten děsivej kýčovitej konec. Je to škoda, protože nápad je to skvělej a začátek byl vyloženě dobrej. ()

mira.l odpad!

NO ty vole, tohle bylo hodně velký špatný.... Na začátku devadesátek by to bylo možná na dvě*, na přelomu milénia asi tak za jednu, ale dneska už fakt ne-e... Ona ta myšlenka sama o sobě není zase tak špatná, ale provedení - strašné. ()

TornadoETA odpad!

Tomuto výtvoru ani náhodou nenáleží označení komedie .... z prominutím působí jako naprostá tragédie, která je nejen extrémně nudná, ale ještě do toho zatahuje chudáka Prahu :( ... ale snaha byla ;) ()

KdG

Začátek celkem fajn, vypadalo to hodně nadějně, prostředek poměrně nuda, konec předvídatelný happy-end. Nevim proč, ale nedsedla mě moc role L. Vondráčkové. Má všude ve všem podobný výraz a IMHO moc hrát neumí. (zpívat taky ne ale to je jiná kapitola) ;-) Kdo mile překvapil byl Hynek Čermák který byl ve své roli fakt super. ()

_aandyy_

Můžu sledovat pokaždé, když ho dávají. Film s nevelikými ambicemi mě zaujal hodně - nevím přesně čím, ale má v sobě jakousi jiskru. Příběh docela absurdní, zvlášť v dnešní době, ale co člověk ví, kdy se mu může v životě trošku poštěstit a konečně potkat ty pravé lidi... Akorát ten zkresleně nádherný konec si mohli odpustit, i když Lucka Vondráčková v poslední scéně určitě pobavila :D ()