Svěží komedie o dvou kamarádech (Fahran a Raju), kteří studují vysokou školu strojní. Fahran je tam z donucení a Raju, aby vytáhl svoji rodinu z bídy a částečně také kvůli otci. Do života jim vstoupí Rancho a tak jsou tři. Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Jejich protivník, profesor Virus, je ale pořád o krok napřed. Virova dcera Pia se zamiluje do Rancha a tak kolizí s profesorem jen přibude. (CIma)

lemonova

Ohromne milá rozprávočka s mnohými vtipnými scénkami, pri ktorých jedno oko nezostane suché.. až na tých pár prestrelených, na city hrajúcich momentov je to brilantné. :))) ()

Blaogranas

Konečně jsem si našel čas na tento indický skvost a musím říct, že AAL IZ WELL!!! Takovou míru pozitivní zábavy jsem od filmu už dlouho nedostal, a proto jsem ochoten přehlédnout i méně podařené části jako tanečky či divnou postavu (resp. hercovy grimasy) ředitele. ()

mi-ib

Jde o hrozně pozitivní snímek. Vlastně je to taková moderní pohádka. Ve filmu je ukryto i pár skvělých myšlenek, které se mi líbili. Když se tvůrci snažili hrát na city, tak se jim to dařilo. Když se snažili pobavit, většinou se jim to nepovedlo. Možná to mohlo být tak o půl hodiny kratší a nic by se nestalo. Ještě bych vytkl, že jediná krasavice v hlavnější roli byla "krásná" po tátovi. Pozitivní snímek, který dokáže dojmout chvílema pobavit, ale i nudit. ()

Harry_

Taková indická (bolywoodská) Cesta do hlubin študákovy duše, přičemž Aamir Khan (44 let) hrající VŠ studenta překonává výkon Peška a Filipovského, kteří hráli septimány v 33, resp. 32 letech :) ()

dakarin

171 minut trvající indická verze "Jak básníci přicházejí na svět" rovnou plynule spojená s ostatními díly pokračování série ;-) Dost silné kladné překvapení, že kdosi v jiné kulturní oblasti vykouzlil něco pro Evropany vcelku uchopitelného, pochopitelného a přijatelného. Angličtina i styl ředitele univerzity se mi obzvláště libily - jeho angličtina mi připomněla moji 30ti letou výukovou anabázi (nikdy nekončící příběh) a jeho styl režisér vyladil velmi čistě včetně výborných hlášek :-) Rád přehlížím onu místy viditelnou asijskou dětskou naivitu (ve filmové tvorbě známý nezřídka se stále opakující kulturně sociální fenomém) a 90% jemně posouvám na 91%. ()

KafuR

Vražednou stopáží orámovaná, přesto však svěží komedie jakoby vystřižená z nějaké indické pohádky. Mimo větší či menší idealizaci ale film docela trefně naráží na (nejenom) místní společenské nešvary, vysokoškolský systém nevyjímaje, a nezřídka je tak komediální schéma přerušeno scénou, která má do úsměvu daleko. K tomu pár skvělých vtípků, i když nespočet věcí bylo možno vidět už i jinde, a slaďoučký konec, u kterého se rejža inspiroval nespočtem podobně laděných dojáků ála Hollywood. ()

kilobyte

3 hodiny na romantickou komedii je prostě moc, i když tady s tím bojovali dobře. Škoda těch zbytečných (tedy aspoň z pohledu evropanů) muzikálních vložek. Paradox vidím v tom, že i když mě film celkem bavil, tak další indické dílo si v blízké době určitě nepustím. Možná jedině kdyby mělo maximálně 100 minut a nikdo tam netančil ani nezpíval. ()

AloeB

Přestože mi bylo řečeno, že je tento film opravdu blbost a místní rozpolcené hodnocení tomu víceméně může odpovídat, tak nepropadejte panice, neboť tito tři idioti jsou opravdu luxusní záležitostí a stojí za pozornost. Jistě, nějaké kredity tomu ubírá jednak nechutně kýčovitý závěr víceméně - tedy co se stalo na Piině svatbě, následně taky pro klišoidní porod, některé karikaturní postavy (ředitel Virus, "Mlčenlivý" Chatur) a také pochopitelně ty pro evropského diváka nepochopitelné bollywoodské tanečky, ale to jde hádám překousnout, jednak proto, že přes nějaký ten kýč a klišé jsou ony jmenované scény zvládnuté s grácií, ironií a smyslem pro drama. Aal izz well, vážení, vše kritizované nejsou důvody proč tento film shazovat. Není to žádné rodinné drama ze země posvátné krávy, toto je úžasná fraška z prostředí studentských kolejí, která nám dává geniální postavu Rancha, reprezentujícího ony skvělé postavy vybočující ze systému a humorně ukazující nedostatky způsobů vyučování, které ruku na srdce nejsou aktuální jen v Indii. Tolik o přesahu, nemyslím si ovšem, že by zde nějaká snaha ironicky poukázat na problémy převážila nad příběhem, který je ostatně tím nejdůležitějším a přesto, že není nijak originální, dává nám mnoho dokonale ironických, nebo dojemných scén. Nejlépe všechno najednou, neboť se to Indové nebojí kombinovat a překvapovat nás kdekoliv to jen jde. Závěrečný twist s vědcem Wangdu, jakkoliv očekávaný už od prvního zopakování toho jména, je naprosto geniální. Za zmínku také stojí pohrávání si s formátem filmu, kdy je nám třeba Rajuova rodina popisována jako z filmu z 50. let a proto jsou záběry na ni černobílé a taky mám dojem, že jsem si všiml lehkého proboření čtvrté stěny - neboť Chatur by toto musel vidět s titulkama, aby to pochopil... edit: Od posledního pragmatického shlédnutí Tří idiotů jsem tento geniální film viděl několikrát a když jsem se k němu včera vrátil v konverzaci s polskou kamarádkou, která se vyznávala ke svému vztahu k Indii, prostě jsem neodolal a musel jsem si ho pustit znovu, nehledě na skutečné povinnosti, které momentálně mám. Mejor dicho, ten film je perfektní a neskutečně mě baví se k němu vracet, odpočinout si u něj a upevnit se v názoru, že lidstvo, byť to indické, není zřejmě ještě tak v prdeli, když natáčí takové filmy. Zpětně pozoruji, že jsem před téměř čtyřmi lety na filmu kritizoval naprosto triviální věci jako naprosto zřejmý kýč či předvídatelnost... a vlastně s tím stále souhlasím, dodávám však důležitou věc: Ten film je natočený, aby byl kýč, ten film je natočený, aby byl předvídatelný, protože 3 idiots mají v druhé řadě předat zprávu o zkostnatělosti indického systému, který hledí nejprve na tituly a pak až na lidi a jehož vysoké školy nevyrábí vědce, ale lidské stroje; v prvé řadě chce ovšem tento film bavit a mě skutečně baví, neboť hravá, odvážná a inteligentní drzost idiota Rancha kreativně kombinuje přesně tyto dvě důležité části filmu. Je zábavná a přinutí diváka zamyslet se nad systémem, jímž se obklopujeme. Povinně bych film pouštěl všem pedagogům, především těm vysokoškolským, protože ukazuje tlak školského systému na studenty v zemi, kde jsi bez titulu nic. Upřímně si nemyslím, že je u nás (a jinde) situace tak hrozná, jak představuje strawman v tomto filmu, ale to je hádám jeho účel ukázat nereálnou situaci, které o to lépe představí slabiny konkrétního systému. Film by si též mohl pustit každý, kdo upřednostňuje peněžní hodnotu před tím, aby byl skutečně šťastný, protože se tam dozví, že je to jen osel. Film též ladí do mého vkusu, protože kombinuje vážné s humorným, krutou realitu podává legračně a předvádí neskutečně absurdní scény. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bollywoodský film tak zaujme, film natočený v Indii s herci, u nichž jeden neví, jestli někdy v životě nepsali vaší ženě na internetu, jak hluboce ji milují, očividně však není evropský/americký film tím jediným, co stojí za to vidět. () (méně) (více)

FeriusParfax

Musím se přiznat, že hlavní trio mi bylo velmi sympatické. Hřálo mě u srdce takové silné přátelství a ochota si pomáhat. Což je pro mě samozřejmost, ale čím jsem starší, tím víc pozoruji, že to tak rozhodně není zvykem všude. Nejlepší byl Rancho. Jeho styl myšlení mi byl blízký, sympatický a dával naprostý smysl. Scénka s definicí stroje byla boží. Film se potýká se spoustou otázek. Nutí vás se zamýšlet, ale u toho všeho si zažijete spoustu emocí – od pohody, pláče, smíchu až po naštvanost a strach. Čas uběhl tak rychle, že jsem se ani jednou nestihla podívat, kolik minut ještě zbývá. Kdo se chystá na zhlédnutí, tak se nemusí obávat, že by snad přišel o klišé, písničky a tanečky. Ty samozřejmě nesmí chybět. Opravdu mě to dost bavilo. Jen bych si asi dokázala odpustit scénku s porodem, která mě úplně neoslnila. ()

M.Snehota

Pro mě jeden z nejlepších indických filmů. I přes zdlouhavou stopáž se děj vyvíjel k předem očekávanému konci tak, že jsem se nenudil a ani klasické taneční sekvence nepůsobily nějak moc kýčovitě. A 46ti letý Aamir Khan v roli studenta se zhostil role výtečně…90%...All iz well! ()

Aurewen

No jo, Aamir se nám zase předvedl, sice v podobě přestárlého studenta, ale jako vždy roztomilý ušák. Film měl spád, vtip, nevynechal ani hudební vložku, vůbec jsme se nenudili, jen jsme byli trochu v šoku, když jsme pauzli v půli filmu a zjistili, že ještě hodinu a něco máme před sebou. Prostředí doladěno společně s barvitými kostýmy. Chvála chvála! ()

Dalessia

Hľadám vhodné slová, ako by som ohodnotila tento film...jednoducho, bavil ma od prvej až po poslednú minútu...možno tie tanečno-muzikálové scény mi tam úplne nesadli, ale pesničky boli rytmické, príjemno počúvateľné. Prekvapil ma skutočný vek herca Aamira Khana :O...mám chuť si ten film pozrieť zas :)...tí Indovia sú proste idioti :D...čím ďalej tým viac ma tie ich filmy bavia :) ()

sanikope

Pozerané počas mojej jarnej alergie a tak som si to musel rozdeliť na 6 častí. Veľké bolesti hlavy mi nedovolili viac ako 30 minút denne a tak som mal z 3 idiotov telenovelu na pokračovanie. Hlavný hrdina ma moc neoslovil a a podstate ani jeho 2 neschopní idiotskí kámoši. V kontraste s nimi vo filme žiarili profesor Viru-s a ich neschopný spolužiak Tíšan. Počas každej tej polhodinky som sa špeciálne tešil čo zasa vyvedú... Vdaka mojej alergii mi toto romantické naladenie však i tak sadlo a ani oko nezostalo suché... Kareena v úlohe Virovej dcéry tradične krásna a hlavný song All izz well mi ešte teraz rezonuje v hlave. Hviezda navyše za krátku pripomienku Shimly a Himachalu... ()

Chip89

U tohohle filmu jsem opravdu na pochybách. První polovinu jsem byla nadšená, dobrá komedie, trošku jednodušší, ale bavila jsem se. Když mi došlo, že film má skoro tři hodiny přemýšlela jsem, co se tam může stát za zápletky. Takže jsem koukala dál a čekala. Na konci filmu mám pocit, že tvůrci v první polovině točili komedii a muzikál, v druhé polovině drama, ve kterém byla místy opět cítit komedie. Jsem opravdu na rozpacích. Věřím, že být to americký snímek už jsme ho tu všichni odsoudili. A tady to se nám docela líbí podle hodnocení. A mě se také líbil, vydržela jsem na něj koukat až do konce - to je co říct... :D Každopádně hlavní hrdinové byli sympaťáci. U mne to má asi tak 3,5 hvězdy a jelikož se zaokrouhluje nahoru dávám 4, ale opravdu je to na hraně. ()

LudkovaLevaRuka

U podobných snímků (rozuměno komedie/romantická komedie), natočených v západním světě, je bohužel zvykem, že nejlepší vtipy a dějové zvraty se použijí v první půlce a zbytek filmu se divák nudí. V tomto případě se však indickým tvůrcům povedlo pozvolna gradovat děj téměř po celou dobu bezmála tříhodinové stopáže. Směs exotického prostředí, krásných přírodních scenérií a přehnaného muzikálového herectví tvoří příjemnou ochutnávku. Nemyslím si ale, že bych dokázal najednou strávit větší porci Bollywoodské produkce. ()