3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

Tento Bollywood jsem dostal na doporučení s tím, že by mě nemusel zklamat. Tudíž jsem doufal, že se nedočkám indických happy tanečků a ejhle. Dočkal jsem se. Nicméně uznávám, že komedie to nebyla zlá. Jen to ve mně probudilo myšlenku, že i sebe lepší komedie by neměla být delší jak dvě hodiny. A už i ty dvě hodiny jsou totiž občas kolikrát za hranou. Pokud ale přeskočíte nekonečné snění spojené s tanečky a přežijete obrovské indické absurdno a krásno bez jediného odpadku nebo mraky šťastných lidiček usmívajících se jak Aštar Šeran na plakátu Vesmírných lidí, dočkáte se poměrně klasické komedie, která občas i pobaví. Další tři hodiny dlouhý Bollywood už ale asi nikdy vidět nechci.(18.4.2016)

Viděla jsem, otitulkovaná byla asi tak třetina dialogů a já vím, o čem to bylo. Tak nevím, čím to. Zda tím, že fakt v indických filmech jsou dialogy nepodstatné, nebo tím, že se má hindština tolik zlepšila. Třetí možnost je, že mluvili hodně anglicky. Každopádně scéna s porodem je slušný "climax" a Aamir Khan vypadá nehorázně mladě. Hrát téměř v pětačtyřiceti studenta, no to už tu jednou bylo v Rang de Basanti. Ale tam už měl po škole a byl v té škole přestárlý flákač a nemohl se odhodlat do života. Teď o pár let později jeho filmový hrdina ještě trochu omládnul...(5.1.2010)

Osobně jsem začal koukat na indické filmy docela nedávno. Skvěle se u nich ale bavím... a mám pro ně po návštěvě Indie, takovou nějakou slabost.... a tenhle je jeden z těch nejpovedenějších, co jsem zatím viděl. Je to samozřejmě naivní jako některé české telenovely, je to čitelné, ale stejně na to koukáte a bavíte se.... rozhodně to nejsou zahozené 3 hodiny času.(15.10.2015)

Pěkný! A indický. Hudbení intermezza se dají místy přetočit a delší stopáž mi nevadila. Líbilo se mi, jak se režisér skoro hodinu věnuje vstupu do děje, který je ale součástí děje. Mám na mysli, že film za začátku natahuje, ale je to jen ku prospěchu věci - seznámí nás s postavami, jejich charakterem, prostředím a navíc vtipně. Není to telenovela, kde vám na začátku v rychlosti představí ústřední dvojici a hned víte, jak to dopadne. A navíc tady nešlo o ústřední dvojici, to mělo svoje kouzlo. Pravda, tvůrci si museli vypůjčit 3 známé vtipy, ale i když je znáte, nepřidaj vám nijak "znásilněné".(27.12.2010)

Dal jsem na radu kolegy z práce a pustil si 3 idiots. Film trvá necelé tři hodiny, tak jsem si řekl, že to rozdělím na dvě půlky. Po první půlhodině jsem to chtěl vypnout, ale občas se objevil geniální fór, který to zachránil. Asi 14 dní jsem to pak chtěl dokoukat, ale moc se mi do toho nechtělo. Ona indická tvorba je poměrně specifická. Hodně barev, indická hudba, zpěv, tanec. No....ještě že jsem to dnes dojel. Jak byla první půlka průměrná, druhá je naprosto boží. Ten film není jen komedie, drama. To je čirá filozofie o vnímání světa a života. A přiznávám se bez mučení, že scéna s porodem mě rozbrečela. On to taky nebyl ledajaký porod.... skvělý film!(25.1.2015)

• - Uzavretie stávky troch kamarátov s Chaturom a vyhodnotenie stávky pripadlo na 5. septembra, kedy sa v Indii oslavuje deň učiteľov. (Laslo)

• - Film bol natočený odzadu, súčasné scény boli natočené prvé a potom scény na vysokej škole. (DEGESH)

• - Při natáčení opilecké scény Aamir navrhl, že by se mohli opít doopravdy, což se také stalo. Výsledkem bylo mnoho přetočených záběrů, až došla samotná filmová páska. Tým se pak pro pásku musel vydat na další "plac" v Bangalore. (glitter)