3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

Rozpočet $7,6miliónaTržby USA $6,532,874Tržby Celosvetovo $77,200,000║ Prekvapenie ako hrom, človek spočiatku čaká infatilnú praštenú komédiu a ono to má tak dokonale prepracovaní dej až som nemo ostával v šoku, skvelú zábavnosť až dokonca gradovanú do nezadržateľného hurónského smiechu, fakt som sa niekoľko krát neudržal, do puntíku premyslené scénky, skvelých hercov, dobré tanečné doprovody, ...a tá strašidelná minutáž takmer 3hodinová je úplne využitá pre dej, na nudu nevýjde čas, no ako na Indiu by som nepovedal že takto dokážu zvládať filmy. /100%/(22.7.2010)

• Zeebonk

Prvoplánový slzopudný hindi blivajz na téma "Běž za svým snem, synku!" a "Školský systém stojí za hovno!". Je hezké, co se nám ta partička krávonežravých cigošů snaží sdělit, ale faktem zůstává, že takové naivní vykastrované žblebty z úst mistrů teoretiků jsou jasné každému vesnickému Forrestu Gumpovi a že ze způsobu, jakým nám svá moudra prezentují, akorát zvracím zahleněné cucky žaludeční blažky. Podobného bollywoodského hovnaření jsem byl svědkem poprvé a ve spáncích mi pulzuje silná nechuť opakovat to.(15.4.2014)

Trojka byla moc prima, ale já znám ještě jednu trojka a ta to přebila, nedá se nic dělat. Nicméně ty jejich tanečky jsem si zamilovala, kluci hráli výborně a doplňoval je dokonalý profesor. Pohodová podívaná s úlety náctiletých hezky zpracované, ale přece jen zůstanu u své čtyřky.(15.11.2016)

K tomuto snímku jsem se dostal díky indickému velvyslanci... ne, vážně :). Kdysi jsem se zúčastnil jedné přednášky a jako zpestření nám na závěr pustili kousek 3 Idiots s komentářem, že je to jeden z nejúspěšnějších bollywoodských filmů. Vzhledem k délce jsem opravdu viděl jen kousek, ale i ten mě zaujal natolik, že jsem film musel krátce nato zkouknout celý. Z pohledu komedie nemám co vytknout. Až mě to překvapilo, jaký humor tu Indové používají. Zároveň je to i hodně silné a dojemné drama. Těch srdceryvných scén tam bylo na můj vkus až příliš, ale opravdu stojí za to. Tím se tak dostávám k šílené stopáži - je asi nemožné vidět snímek celý, skoro tři hodiny je docela velký příděl. Ale i tak mi Idioti hodně utkvěli v paměti, mají pro mne trochu osobní význam, takže hodnotím zcela zaslouženě. Ještě bych se rád pozastavil u Aamira, který jednak skvěle hrál a na svých téměř 45 let vypadal neskutečně mladě (až jsem tomu nevěřil :). A co se hudby týče - byla celkem protivná, ale jinak maximálně chytlavá.(27.3.2012)

chce to jen zatnout zuby nad tou šílenou stopáží a s otevřenou myslí se naladit na nereálnou indickou pohádku, která je plná jakéhosi zvláštního (indického?) smyslu pro humor a ždímá emoce hodně netradičním způsobem, třebaže máte z počátku tendenci se tomu bránit.. já jsem zkrátka nikdy nic ani vzdáleně podobného neviděl, takže i přes jistou nevyrovnanost jednotlivých pasáží (která je ale přebita tím, že film jako celek funguje skvěle) musím být ve výsledku spokojen :)(20.4.2013)

• - Film bol natočený odzadu, súčasné scény boli natočené prvé a potom scény na vysokej škole. (DEGESH)

• - Při natáčení opilecké scény Aamir navrhl, že by se mohli opít doopravdy, což se také stalo. Výsledkem bylo mnoho přetočených záběrů, až došla samotná filmová páska. Tým se pak pro pásku musel vydat na další "plac" v Bangalore. (glitter)

• - Záverečná scéna sa natáčala pri jazere Pangong, najväčšom v Himalájach. (Laslo)