3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

Film mi byl doporučen kamarády se slovy: „Ani jsme netušili, že se v Indii natáčí i takhle dobrý filmy.“ Tak jsem se jim vysmála a šla koukat. Tři hodiny utekly, ani jsem nevěděla jak. Důvody, proč film vidět: ti tři idioti jsou sympatická sebranka, má to aspoň jednu chytlavou píseň, náhoda je skvělá věc a sny se vyplní. Film, který přináší naději = je naivní. No proč na tři hodiny nevypnout?(19.12.2013)

Pro mě je tenhle film velkou poctou přátelství. První idiot a zároveň vypravěč se snaží vyhovět svému otci, přestože by radši fotil opice v pralese. Druhý idiot by mohl být výborný student, ale je příliš zbabělý na to, aby dokázal ve svém oboru zazářit. Třetí idiot je nedoceněný génius, který zbožňuje strojařinu a stejně tak si cení svých přátel. Navzdory dlouhé stopáži jsem se ani chvíli nenudila. Jsou tu velmi sympatičtí herci, logicky vystavěný příběh a málo předvídatelný děj... Mně osobně se líbil i soundrack. Naopak některé scény - a nejvíc ta s porodem - mi přišly trapně přehnané, příliš sentimentální... Ale ve finále mi to vůbec nevadilo. :) "All is well!" (90%)(1.6.2011)

Tento Bollywood jsem dostal na doporučení s tím, že by mě nemusel zklamat. Tudíž jsem doufal, že se nedočkám indických happy tanečků a ejhle. Dočkal jsem se. Nicméně uznávám, že komedie to nebyla zlá. Jen to ve mně probudilo myšlenku, že i sebe lepší komedie by neměla být delší jak dvě hodiny. A už i ty dvě hodiny jsou totiž občas kolikrát za hranou. Pokud ale přeskočíte nekonečné snění spojené s tanečky a přežijete obrovské indické absurdno a krásno bez jediného odpadku nebo mraky šťastných lidiček usmívajících se jak Aštar Šeran na plakátu Vesmírných lidí, dočkáte se poměrně klasické komedie, která občas i pobaví. Další tři hodiny dlouhý Bollywood už ale asi nikdy vidět nechci.(18.4.2016)

All iz well :) Tak kvuli teto hlasce jsem se musela na tento kousek podivat, protoze mi to napsal muj kolega z Bulharska na moje stresu plne zadosti a teprve ted chapu, jak moc se me snazil uklidnit :) A jinak, ksakru, tri hodiny!!! 3,5* A jinak smekam pred maskerama, nalicit 45 leteho chlapa na studenta, aniž bych si toho všimla... opravdu klobouček.(21.9.2015)

• Freemind

Možná by mě ty tři hodiny bavily, kdybych mohl hádat, kde se mám smát. Bohužel i tento požitek mi tvůrci odepřeli, když každý humorný prvek doprovodili trefným hudebním akcentem. Pijoooong! Huiiiii! Dršššššš! Dodatečně mě zahřál u srdce fakt, že dobrá polovina point byla nasbírána ze vtipů, které jsem prvně četl ve školních časopisech ještě před sametovou revolucí. Celé je to dojemné i zábavné zároveň - asi tak, jako když vidíte zakopnout kalkatského sirotka. Pijoooooooong!(16.1.2012)

• - Rola Rancha bola ponúknutá Shahrukh Khanovi, ktorý ju však pre nedostatok filmovacích termínov odmietol. (Laslo)

• - Scény z univerzity a kolejí byly natáčeny v Indian Institute of Management Bangalore. "Uvítací večer" nováčků se natáčel na dívčí koleji, přičemž zde bydlící dívky celé scéně přihlížely. Herci přiznali, že se před nimi cítili nepříjemně, když se museli svlěknout do spodního prádla, aby jim bylo dáno razítko na zadek. (glitter)

• - Uzavretie stávky troch kamarátov s Chaturom a vyhodnotenie stávky pripadlo na 5. septembra, kedy sa v Indii oslavuje deň učiteľov. (Laslo)