Svěží komedie o dvou kamarádech (Fahran a Raju), kteří studují vysokou školu strojní. Fahran je tam z donucení a Raju, aby vytáhl svoji rodinu z bídy a částečně také kvůli otci. Do života jim vstoupí Rancho a tak jsou tři. Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Jejich protivník, profesor Virus, je ale pořád o krok napřed. Virova dcera Pia se zamiluje do Rancha a tak kolizí s profesorem jen přibude. (CIma)

jarmik

Velice specifický film, zejména asi pro mě, protože s indickou kinematografií rozhodně velké zkušenosti nemám. Idioty bych shrnul asi takto, jde o několikanásobný doják a lehce nadprůměrnou komedii v jednom. Asi tak 10x si řeknete, že už pomalu přichází konec, ale vždycky to pokračuje větším dojákem, než byl ten předchozí. A v každé scéně brečí opravdu všichni zúčastnění a u některých scén jsem oči rozhodně navlhlé měl i já. Film má přitom skvělou zápletku a několikrát vás nevyhnutelně překvapí. Emocionalita "dojících scén" je pravděpodobně posílena právě tím, že jinak je to praštěná komedie. SPOILER Ono totiž není tak lehké zvládat sérii vtip - sebevražda - vtip - vina za smrt - vtip - mrtvé a pak zázračně oživené novorozeně - vtip atd. ()

MiaMahoney

Jelikož jste právě absolvovali téměř tříhodinovou jízdu po Cigánstánu, zkusím to zkrátit alespoň já... Stopáž filmu tedy byla dlouhá, jak cesta od Nové Dylyny k Bengalůzrům a než se, hlavně zpočátku, všichni polopatisticky vykecají, Šakti naroste další ruka a v Bombajském slumu se narodí takový milionek nových cigošů. Nu, nevadí, i když je pravda, že být tento výlet do Indie kratší, asi bych i dala ty 4 hvězdy. Několik povinných pestrobarevných scén s tanečky, kývacími hlavičkami a poletujícím bordelem se taky dá přežít, neb to už je zkrátka u podobných filmů klasické nu(d?)tné zlo. Když si tohle odmyslíte, zůstane vám překvapivě milý a občas vtipný film s komickými postavami, několika silnými momenty a trochou ForystoŽumpovského patosu, který ale ve finále není na škodu. Rozhodně lepší zážitek než z pohovoru v nejmenované indické firmě, kde jde naopak veselost a barvičky stranou a zůstává otrokářský, šedivý a upjatý korporát, kde nesmíte mít flašku s vodou na stole (pravda, nezkoušela jsem tvrdit, že jde o posvátnou vodu z Gangy, třeba by to pak vypadalo jinak) a kde je vám měřen i čas strávený na hajzlu (a ten bude asi kurevsky dlouhý, pokud si k obědu dáte kuře vindalů a zapijete to tou posvátnou vodou). Pokud tedy máte chuť na něco indického, můžete zkusit tenhle film - určitě to bude lepší zážitek, než telefonát do libovolného kólcentra, kde zpravidla končí všichni ti kočovní cigoši, co se z Dežopůr Pradéše vydali dělat curryéru do Evropy. Jakmile se totiž ozve "chelou sér, vot ken áj dufor jů", jste rázem v kalkatské žumpě až po uši!... Dnes to bude pro 3 idioty za stejný počet hvěz. All izz well! ()

Ollie235

Moje divácké zkušenosti s Bollywoodem jsou prakticky nulové. Na tento kousek už jsem se i tak chystal roky. Odrazovala mě na komedii velmi dlouhá stopáž, která se ve výsledku ukázala jako snesitelná, ale zbytečná (asi bych vypustil hudební čísla, i když chápu, že to k tomu patří). Celkově jsem měl pocit jako na indické horské dráze - chaos, bordel, příběh i emoce lítají nahoru a dolů, místy je toho trochu moc. Ten nejdůležitější aspekt byl však naplněn - bavil jsem se. Bylo to vtipné, barevné, nápadité, neobyčejné. Možná bych měl asijským filmů dávat šanci častěji, v záplavě amerických komedií na jedno brdo tohle působí jako svěží vítr. ()

Chipešek

Komedie ze země kulturně i zeměpisně tak vzdálené líčí příběhy nám tolik blízké. Funguje to? Ano, a to i díky obrovskému nadhledu, s jakou se poměrně předvídatelného příběhu Hirani ujal. Právě to, že film se nebere vůbec vážně spolu s velmi sympatickou ústřední trojicí a kupou filmařských nápadů, tvoří dohromady recept na to, jak bezproblému udržet divákovu pozornost skoro 3 hodiny. Vynechat těch pár míst s fekálním humorem, byla by to plná palba. Laťka pro americkou komediální tvorbu je každopádně nasazená hodně vysoko. 85% ()

jerenymo

Osvěžující komedie. Po dlouhé době odpočinek od amerických komedií. Sice dlouhá stopáž, ale celkem to parádně utíká. Občas dojemný, občas indické křepčení v jejich rytmech, ale občas i poukázání na témata, která zajisté trápí indické školství. ()

Smisek

Tak tenhle film je asi pro mě asi největším překvapením, protože jsem od něj nic nečekal. Nikdy jsem neviděl žádný indický film, není tu ani trailer, takže jsem neměl tušení do čeho jdu a navíc skoro 3 hodinová stopáž u filmu "na dobrou noc" opravdu vyděsí. Ten film je ale ta nejlepší komedie, jakou jsem kdy viděl. Mám žánr komedie rád..problém u evropských a amerických filmů ale tkví v tom, že se čím dál častěji jedná pouze o situační komiku, vyplněnou průměrnou až nudnou omáčkou..no tak to tento film rozhodně nemá. Sedíte u něj, přiblble se usmíváte a chcete stále víc..místo situačního smíchu ve vás spíše v průběhu filmu smích sám od sebe graduje, až se občas neubráníte ani slzám. Co je ale ještě větším překvapením, je stopáž..za 2 hodiny a 45 minut nenarazíte na nudnou scénu, nebo omáčku..každá scéna, každý dialog má smysl a místo ve filmu..a celý scénář je na komedii až neuvěřitelně propracovaný. Indické zpívající a tančící scény taky působí spíše mile, než na obtíž a do filmu zapadají. A já chci víc. Takhle barevný, pozitivní, milý a optimistický film jsem vážně nezažil. All Izz Well!!!!! ()

Echelon1

Človek by neveril, že v Indii sa dá natočiť takto dobrý film. Skvelá a funkčná komediálna dráma, ktorá ani skrz 170 minút nenudí, má inteligentný dej, ktorý sa vyvíja od začiatku do konca, čomu napomáha prítomnosť mnohých prekvapivých rozuzlení a pekných myšlienok. Pár špecifických filmových prvkov mi tam síce celkom nesadlo, ale to dokopy dáva možno 10 minút stopáže. Inak klobúk dole, od 5* delí tento film asi len to, že skrátka na indickú produkciu nie som celkom zvyknutý. ()

nonick1

Zábavný snímek, místy rozjuchaný, tu a tam se zpěvy a tancem, občas ubulený, častokrát přestřelený a (jak jinak) s předvídatelným šťastným koncem. Prostě jsou tam zřejmě všechny ingredience, které mají indičtí diváci v oblibě. Navíc film nijak nešetří na stopáži a trvá téměř tři hodiny - to aby v kinech všichni dostali za své rupie opravdu pořádnou porci bollywoodské zábavy :-) ()

jorgus

teda...tato komedie me teda absolutne nebavila..:(jen diky tomu, ze jsem byl zavreny deset hodin v letadle jsem to preckal:) ()

nessbeal

No proste tento film nemal chyby. Prvy krat co ma nieco tak dokazalo zaujat a pozerat nejaky film cez 2 hodiny, tak to uz musi stat zato a poviem vam pravdu, stalo. ()

sandinista

Řádná blbost. K tomu vražedná stopáž 171 minut. Musel jsem se dívat natřikrát, než jsem se dostal k závěrečným titulkům. Indický crossover mezi pohádkou a slaďákem. 1080p ()

barteca

To nemá chybu, to je tak milé, jako ty nejlepší filmy pro pamětníky. All izz well...............................Viděno v krátké době podruhé a opět zážitek :) ()

Narciska

Je to jako krásně zabalený dárek. Když ho pomale rozbalujete, žasnete. Rozbalujete dál a nacházíte daší a další vrstvu, vše úhledně zabalené. Když je pak dárek zcela rozbalen, jste nadšení, úžasný filmový zážitek. Jen když uplyne nějaký čas, říkáte si, nebylo toho balícího papíru a mašlí zbytečně moc? No co, možná bylo, ale za ten zážitek to stálo. :) ()

godycz

bylo tam vsechno. svatba, pohreb, porod, laska, zrada, vysavac, zlo, dobro...co tam nebylo: gayove, cernosi, feministky... ()

Bozvav

Myšlenka krásná, ale moc mne to nebavilo. toto téma není na tří hodinový film, zkrátit to o hodinu, bylo by to lepší. ()

danek22

Bolywood mě baví čím dál tím více, filmy mají atmosféru starších filmů a příběh je úžasný, sice jsem si ještě nezvykl na ty písničky a tanečky, ale dá se to přežít. ()

Evander

Po druhém zhlédnutí musím změnit na 5*. Asi pomalu ale jistě začínám propadat indickému filmu. A musím konstatovat, že jsem ještě neviděl podobně pozitivní film jako jsou 3 idioti. Tříhodinová stopáž se sice může zdát dlouhá, ale celý film neskutečně rychle uteče. Snímek je protkaný fantastickou hudbou a na své si přijdou i milovníci klasických boolywoodských tanečků. Krásné prostředí a skvělé výkony všech hlavních hrdinů jsou pak jen onou třešničkou na pomyslném dortu. Zvláště bych chtěl vyzdvihnout Kareenu Kapoor, která je nejen krásná, ale hlavně naprosto fantasticky hraje. ()

Llinwen

I přes příšerné indické tanečky, předvídatelné a patetické svatby a porody a kýčovitý happy end nakonec nemůžu nedat jinak, než pět hvězdiček. Ta obrovská a mistrovsky vyjádřená láska mezi přáteli prostě přebíjí všechny nedostatky :) ()

rekkky

Zajímavý exemplář z čistě indické produkční dílny, přičemž pojetí tvůrčí i umělecké roviny lze nepochybně hodnotit kladně. Důraz na obsahovou část, kdy kamarádství tří vysokoškoláků je prezentováno v popředí, je poučné a zároveň zábavné. Jednotlivé postavy jsou ztvárněny až ikonicky a hlavní role Rancha v příběhu má svůj smysl a pointu, což přináší do děje určitou kontinuitu a náboj. 3 Idiots charakterizuje nápaditá a svým způsobem osobitá image. Celkový výsledek obsahuje více, než jen tuctovou podívanou, protože film se bez skrupulí pouští do tabuizovaných témat, předsudků a vůbec používá spirituální nádech k vyjádření své podstaty. ()