Fontána pro Zuzanu 3

• Slovensko Fontána pre Zuzanu III (více)

Další osudy Zuzany, tentokrát z horké Afriky, kam se vypravila, aby pomohla příteli od nechtěné svatby. Na dva předchozí snímky nyní volně navazuje i díl třetí, odehrávající se v exotickém prostředí Viktoriiných vodopádů. Sem přijíždí Zuzana se svým kamarádem původně jako alibi, proč si nemůže vzít nevěstu, jemu určenou již od dětství. Jak už to tak ovšem bývá, vzájemné vztahy se komplikují. Z odmítané nevěsty se totiž vyklube krásná modelka a Zuzana potkává sympatického novináře. Snímek samozřejmě provází výborná muzika, na níž se podíleli Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Ján Baláž, Laco Lučenič a Ibrahim Maiga. (oficiální text distributora)

Aljak

Značne podhodnotený film, ktorý nebol ani zďaleka taký zlý ako ho prezentujú hodnotenia. Áno, scenár mal rovnaký kaliber ako to, s čím prichádzajú Rosamunde Pilcher či Inge Lindstrom, ale ja osobne som z toho nemal až taký zlý pocit. Zaujala africká exotika, ktorá tu zohrala veľkú rolu, len škoda, že to všetko padalo na totálnej schematickosti a predvídateľnosti, ktorá bola miestami veľmi neprirodzená. Ale inak celkom fajn oddychovka, ktorej prednosťou boli okrem iného aj príjemné dialógy s dôvtipom a občasným metaforickým podtónom. Jednu vec však nedokážem prekusnúť - a síce to, keď vo filme dôjde k stretu rôznych kultúr či národov (a tým pádom aj rôznych jazykov), a namiesto toho, aby bola táto skutočnosť využitá v prospech filmu, tak sa tvárime, že nevzniká žiadna komunikačná bariéra a všetci si so všetkými bez problémov rozumejú :o (pre mňa nepochopiteľné!). Takže toto hodnotím ako obrovské mínus, a okrem toho aj "Vodu, čo ma drží nad vodou" - ten song vyslovene neznášam... ()

anli

Treti pokracovani muzikalove komedie,kde uz druhy dil nestal za nic,tentokrat v Africe,coz je paradoxne jediny klad filmu.Herci ani moc hrat nemusi,i kdyz Eva Vejmelkova se snazi,divaci sleduji exteriery v Africe a poslouchaji vcelku prumerne songy.Ze to neni vlastne o nicem,nebo mozna na jednu bakalarskou povidku si uvedomi az na konci.Velmi slabe fontanovych 10% za Evu a za Afriku.Ctyrku beru jedine v Antarktide! ()

JohnnyD

Vôbec to nie je taký extrém, na aký som sa tešil. Oproti veľkohubej, nadupanej, amatérskej a katastrofálne zahratej dvojke je toto len taká scenáristicky neschopná nuda s príjemnou kamerou a atmosférou Afriky. Čakal som na absurdné dialógy, aké zo seba sypal Paľo Habera, no dočkal som sa celkom kóšer filmu s chabým dejom a ešte chabejším scenárom, kde sa zvraty dejú tak, že sa niečo strašné udeje a v ďalšej scéne to rozlúštia. Najväčším WTF tak ostáva to, že Ibrahim Maiga hrá Ibrahima Maigu a že Ibrahima Maigu dabuje Maroš Kramár. ()

Autogram

Objektívne je to stále odpad, hlavne scenár a dramaturgia sú absolútne zlé. Jednu hviezdu dnes musím pridať za Vejmělkovú, ktorá stále nestratila svoje mladícke čaro, jazdí na motorke aj na koni a nezabudla, že ju niekedy dávno preslávilo mokré tričko, aj keď teraz už len v nenápadných scénach. A samozrejme, plusom je hudba Vaša Patejdla, takže film sa dá aspoň počúvať. ()

haWranka odpad!

Už jsem to dlooouho neviděla... Skoro se to stydím říct, ale ve svých cca 12 letech jsem tenhle film sjížděla pořád dokola. Dneska už bych pravděpodobně hodnotila jinak, ale tak jako víte co...:) ----------------------------------------------Ták, znovu jsem to viděla. Po pěkných pár letech. A je jasný, kam to patří. Do odpadu a to minimálně! Hrůza! Hrůůůůza!!!! Jedinej vtipnej okamžik je Vápnova věta: "CO? Zase mě chce oženit!" Hrůzaaaa!!! ()

• Koproducenti filmu Vladimír Fruni a František Matik boli bývalý šéfovia nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia. Subjekt Horizont Slovakia je zároveň uvedený ako jeden z výrobcov filmu. Jednalo sa o ľudí a spoločnosti, ktoré sa dopustili najväčšieho podvodu s nebankovkami v histórii Slovenska. Horizontu Slovakia a BMG Invest obžaloba vyčíslila škodu vyše 15 miliárd slovenských korún. Poškodených bolo 170-tisíc ľudí. Pre obidvoch koproducentov súd vyriekol trest 11,5 roka. Vladimír Fruni bol v roku 2002 chytený Interpolom v Chorvátsku a celkovo si odsedel 9 rokov, 4 mesiace a 26 dní. V roku 2011 ho podmienečne prepustili. V roku 2017 zomrel v Anglickom meste Burnley ako skladník vo veľkosklade. František Matik bol na úteku vyše 13 rokov až bol nakoniec chytený v Srbsku. Od roku 2016 sedí v najprísnejšej väznici na Slovensku v Leopoldove. V roku 2021 požiadal o podmienečné prepustenie, neúspešne. (Raccoon.city)
  • Film je venovaný pamiatke Jozefa Urbana, autora titulnej skladby, ktorý tragicky zahynul. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Natáčanie prebiehalo v lokalitách Bratislava, Viktóriine vodopády (a okolie) a Zimbabwe (dedina Tengenenge). (Raccoon.city)