Pirkaf

Což o to, manga je skvělá, parádně nakreslená a plná neuvěřitelného množství vtípků, člověk se chechtá na každé druhé stránce. Anime je, jak už to tak u anime adaptací většinou bývá, nemastné neslané, naprostá zbytečnost, takže s tím sekám po pár dílech. ()

Nahmair

Keďže sa v seriáli všetko točí okolo jazdenia na koliečkových korčuliach, čo je samo o sebe dosť bizardné, očakával som, že vzhliadnem nejaké podivné čudo neuznaného génia, nechcenú sebaparódiu. A po prvej epizóde, ktorá mi nedávala moc zmysel, som mal pocit, že sa moje očakávanie naplnilo. Ale vytrval som, a dobre som spravil. Air gear totiž stelesňuje to, čo mám na Shounene rád: Hlavný hrdina idúci za svojim snom, bitky na 5 a viac častí, skvelá hudba, postupný vývoj charakterov. A k tomu má aj niečo naviac: Niekedy je totiž až neskutočne idiotský. Tak (v dobrom slova zmysle) debilné vtipy som už dávno nevidel. Každopádne, každý má svoju latku, a aj mne pár vecí pripadalo až príliš. To je ale nič s porovnaní s atmosférou, ktorú pre mňa Air Gear mal. Prirovnal by som to k sledovaniu prvých častí Naruta, čo už ale bolo veľmi, veľmi dávno. O to väčšia škoda, že seriál skončil niekde v strede príbehu nedokončený, ak sa chcem dozvedieť, čo sa stalo ďalej, treba siahnuť po mange. ()