V tvrdých a neúprosných ulicích New Orleansu musí řešit detektiv Sean Riley brutální vraždy a zároveň se snaží vypořádat se ztrátou svého syna a ženy. Během vyšetřování však začínají vyplouvat na povrch podivné skutečnosti, vedoucí ke znepokojivé minulosti zdánlivě obyčejné drogové mafie... (oficiální text distributora)

Figu

Velký překvapení z řad filmů s nálepkou "B"! Ano, tenhle béčko biják s partou béčko herců nedopadl vůbec béčkově! Naopak! Krásnej zážitek, při kterým si člověk zavzpomíná na starý dobrý akční klasiky z 80/90tek! Přestřelky, bitky, krev, pomsta, sympaťák v hlavní roli... Jak píšu. Žrout "oldschool" se vrátí v čase a pošmákne si! Johnny Strong palec nahoru! 75 % ()

Lukoboss

Jojo takových přestřelkových filmů najdete hodně, to se musí nechat. Dva klaďasi stojí proti mafiánským drsňákům a přestože je to občas stojí pár deci krve, jdou si tvrdě za svým - za pravdou a spravedlností. Jenže ono je to tak nějak dobře a celkem líbivě natočený, že odpustíte částečně i ty blbosti kolem, vypnete mozek a podíváte se na takovej thriller úplně bez problému. Stopáž je akorátní, nebylo tam co protahovat (naštěstí si to tvůrci uvědomili), takže ve výsledku mírnej nadprůměr se třema hvězdama. ()

Lacike

Mne to pripada ako taka lacna videobeckova variacia Lethal Weapon. Ale aj ked bol rozpocet len minimalny a povedomejsie xichty sa tu len mihnu, tak spracovanie je perfektne. A za vsetko môze jediny chlapik (samozrejme s mnozstvom schopnych pomocnikov) na poste rezisera. William Kaufman si uz stihol vybudovat co sa tyka prestreliek na poli videobeciek podobne skvelu povest aku ma co sa tyka bitiek Isaac Florentine. Sinners & Saints su bohuzial dodnes jeho neprekonanym vrcholom vdaka tomu, ze skĺbil dokopy nielen neskutocne energicke a dokonale prehladne prestrelky ale aj zaujimavu zapletku so skvelymi postavami. A to ze sa inspiroval u Lethal Weapon vôbec nevadi. Mame tu skvele zohratu dvojicu detektivov (truchliaci biely magor v podani neskutocne charizmatickeho Johnny Stronga a rodinne zalozeny sympaticky cernoch Kevin Phillips, ktory sa v akcii tiez nenecha zahanbit pretoze este nie je too old for this shit), ktori vysetruju dost brutalny pripad vrazd. A kedze vrazdia bývalí vojaci, tak kvalitne prestrelky na seba nenechaju dlho cakat. Praca s kamerou, zvukom, rozmiestnenim superov je proste dokonala. Pomaly ani nemate cas si vsimat, ze sa to nonstop odohrava v polorozpadnutych budovach, kde sa chlapci mohli vyblbnut do sytosti. Na strane zaporakov exceluju bratia Mandylorci plus kopa no name drsnych xichtov. Niekomu môze byt luto, ze vzhladom na ucast nejakych znamych mien z MMA, tu je len jedna kratka bitka. Ale mne to nevadi a bitku beriem ako prijemny bonus. V kazdom filme bitky byt nemusia. Uplne bezchybne 4* nedam preto, lebo obcas sustia dialogy a ked absentuje akcia tak trochu drhne tempo, ale rozhodne to nie je tak zle, aby som mal nutkanie tieto sceny pretocit. Vysledkom je pôsobive videobecko na ktorom je vidno, ze sa vsetci zucastneni neskutocne snazili. Co dnes nie je samozrejmost. 7/10. ()

PenaPP

Pokud od tohoto snímku čekáte něco jiného než akci, běžte rovnou hledat jinam. Kdo ale čekal parádní a brutální akční nářez, má před sebou film, který obsahuje vše důležité - charismatického hlavního hrdinu (Johnny Strong), hromadu střelby, nějaký ten výbuch, plno mrtvých záporáků, sem tam vtipnou hlášku a happyend na konec. Jediné, co mě mrzí, je, že skvělá Jolene Blalock tu má jen nepříliš šťastnou mini roli a stejně tak i Kim Coates :( Nicméně abych to shrnul - pokud máte rádi akční snímky, Sinners and Saints vás rozhodně nezklame. ()

ywo666

Dal by som 4* ale s filmom jeden vážny problém. Sean Patrick Flanery má čierny pás v karate aj jiu jitsu. Nepredvedie z bojových umení nič. Ďalej. Bas Rutten legenda MMA. Tiež nepredvedie takmer nič. Aj Johnny Strong má bohaté skúsenosti s bojovými umeniami a využije ich na pool plynu v jedinej scéne. Preto s dávam otázku. Na čo brať do akčného filmu martial arts borcov keď ich bojové schopnosti ostanú nevyužité. Škoda. Inak je to super béčková strielačka. Akcia drsná dobre spravená. Trochu tu dýcha nedostatok rozpočtu, ale nejak vážne to nevadí. Pár slušných bitiek naviac a išiel by som o hviezdičku hore. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste New Orleans. Časť natáčania však prebiehala aj v Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Bar, do kterého jdou Sean Riley (Johnny Strong) a Colin (Sean Patrick Flanery), se jmenuje Boondock Saint, což odkazuje je originální název filmu Pokrevní bratři (1999), kde právě Sean Patrick Flanery ztvárnil jednu z postav. (Lumberjack)
  • Alternatívnym názvom tohto filmu je Bad Cop. (MikaelSVK)