V tvrdých a neúprosných ulicích New Orleansu musí řešit detektiv Sean Riley brutální vraždy a zároveň se snaží vypořádat se ztrátou svého syna a ženy. Během vyšetřování však začínají vyplouvat na povrch podivné skutečnosti, vedoucí ke znepokojivé minulosti zdánlivě obyčejné drogové mafie... (oficiální text distributora)

emma53

Po dlouhé době jsem si dala k večeři klasický řešeťák, kde bylo už od pohledu jasné, kdo je ten bubuzáporák a kdo je neprůstřelný klaďas. Dalo se předpokládat, jak to skončí, ale já jsem mohla poznat pro mě nového sympaťáka Johnnyho Stronga, který si k tomu střihnul i soundtrack, tak nač si mám vlastně stěžovat. No nemějte ho rádi, když je to takovej šikula v "kickboxu, jun fan jeet kun do, box a nakonec získal černý pásek v Jiu Jitsu pod vedením Chrise Lisciandra" a ještě si k tomu vydává svá hudební alba. A plusem je, že jsem se ani minutku nenudila. ()

Flipnic

Jako akční film toto funguje dokonale. Ovšem je to maximálně přímočará záležitost. Hlavní hrdina je sympaťák. Bere do ruky různý střelný zbraně, vypadá chladně a drsně, a tvůrci filmu mu do cesty staví desítky a desítky taky charismatických záporáků. Ovšem všichni až na výjimky vyklízí po pár minutách pole, protože s tímhle týpkem není fakt žádná prdel. Oddělává bouchačkama všechny s jistotou střelby 101% a ve výsledku film působí spíš jako hodně dobře vypadající videohra, kde hlavního hrdinu ovládá velice schopný gambler ... Je to parádní oddechovka, hlavně vypnout mozek a kochat se tím výborným vizualem a spoustou adrenalinové akce, která od začátku nasadí velmi uspokojující tempo a nepustí až do konce. ()

Fr

,,O CO JDE SEANE? DO ČEHO SES TO ZASE ZAPLETL?“..... /// Když poldové najdou v baráku vohořelýho chudáka a zbytek rodiny je postřílenej, dojde jim, že asi nehráli na ,,hledej mě mezi kousky popela“. Pro jistotu si pozvou k vyšetřování Seana, drsnýho (což občas dokazuje) a nejschopnějšího (to dokazuje furt) poldu v New Orleans, kterej tu zná všechen póvl i ty, jenž by mohli mít s případem něco společnýho. A protože hra na ZAPAL – UHAS pokračuje, jde po hajzlech jak slepice po ,,flusu“. Ještě je to trochu komplikovanější (na oko), protože správnej polda musí mít problémy. Něco zajímavýho se děje a pak tempo zase zvolní a pak zase a pak zase. ,,Lehce“ áčková akce (4 přestřelky + jednou frajeřinky s nožíkem), béčkovej děj, céčkový kecy, trochu ohně a jednoduchá zápletka. To jsou klady nebo zápory filmu, jenž ,,rozumně“ pobaví a solidní tempo udrží v závěru, kterej se moc nepovedl. Prostě v New Orleans stačí jeden polda na celou mafii. Furt se máme čemu učit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád si poslechnu, jak Will potkal svoji ženu a Sean ztratil tu svoji. 2.) Miluju vůni benzínu (z kanistru). 3.) Rád uvidím policajta, kterej dokáže: A.) Pistolí několikrát vyřídit partu samopalníků. B.) Díky rychlým nohám dohnat (jakejkoliv) auťák. C.) Silným dechem uhasit hořícího člověka ....(NEHODÍCÍ SE ŠKRTNĚTE). 4.) Thx za titule Nightlysin. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

JFL

Jednou za čas se ze zatuchlých direct-to-DVD vod vynoří nečekaný skvost. V případě "Sinners & Saints" se jedná o překvapení dvojnásobný, protože se jedná o první hlavní roli Johnnyho Stronga. Charismatický přeborník bojových umění se herectví věnuje na vedlejšák (v prvé řadě je hudebník a nožíř), nicméně svým charismatem i fyzickým vystupováním strčí do kapsy nejen všechny soudobé béčkové akční hvězdy, ale i drtivou většinu těch áčkových (jen Dwayne Johnson obstojí). Film samotný v sobě rovnou měrou spojuje naivní schematičnost svého žánru s nadstandardním naplněním schémat a řemesla. Na jedné straně tak máme zcela nemotivovaný děj, šablonovité záporáky a zvraty, které nikoho nepřekvapí. Jenže současně místy probleskuje pár prvků, které značí, že tvůrci se námětu zhostili s ambicemi, aby výsledek byl něčím víc. Klasický koncept buddy movie zde dostává svěží variaci v protipólu nelítostného muže bez závazků a detektiva se šťastnou rodinou. Namísto humorné roviny a la "Smrtonosná zbraň" je zde tento motiv rozveden vážně coby ozřejmění motivací hrdinů i coby prostředek jejich profilace. Hlavní pozornost ale po zásluze poutá řemeslné zpracování akčních sekvencí, které namísto soudobé módy blafování roztřesenou kamerou, která všechny sekvence mění v nepřehledný bordel, zde diváci dostanou až nečekanou symbiózu dynamické, ale přehledné kamery, rapidního střihu a především skvělého prostorového rozložení akce (což je věc, kterou opomíjí i řada áčkových produkcí). 7/10 ()

verbal

Když řinčí zbraně, mlčí můzy. Na tohle se můzy totálně vysraly, a tak sledujeme jednu velkou, stomininutovou přestřelku jednoho až dvou kladných drsoňů s pistolkama proti deseti až dvaceti záporným, ještě vetším drsoňům s lehkými až těžkými kulomety. Jakpak to jenom dopadne?? To byste neuhádli. Ti zlí by netrefili snad ani WTC Boeingem, ti dobří jsou schopni na sto metrů vystřílet švabachem mouše na křídlo nápis "Welcome to New Orleans and have a nice holiday", tudíž pravda a láska... a dál to znáte. Naštěstí je to docela slušně natočeno, nehraje v tom ani JVCD, ani SS, cameo odmítli kvůli příliš sofistikovaným dialogům i Valivý Kilmer a Dobrotivý Kubík junior, a tak se ve výsledku jedná o docela milé povyražení pro vašeho mozkožrouta. ()

• Alternatívnym názvom tohto filmu je Bad Cop. (MikaelSVK)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste New Orleans. Časť natáčania však prebiehala aj v Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Bar, do kterého jdou Sean Riley (Johnny Strong) a Colin (Sean Patrick Flanery), se jmenuje Boondock Saint, což odkazuje je originální název filmu Pokrevní bratři (1999), kde právě Sean Patrick Flanery ztvárnil jednu z postav. (Lumberjack)