Hříšníci a svatí

Sinners & Saints

Sám proti gangom

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 104 min

Dal by som 4* ale s filmom jeden vážny problém. Sean Patrick Flanery má čierny pás v karate aj jiu jitsu. Nepredvedie z bojových umení nič. Ďalej. Bas Rutten legenda MMA. Tiež nepredvedie takmer nič. Aj Johnny Strong má bohaté skúsenosti s bojovými umeniami a využije ich na pool plynu v jedinej scéne. Preto s dávam otázku. Na čo brať do akčného filmu martial arts borcov keď ich bojové schopnosti ostanú nevyužité. Škoda. Inak je to super béčková strielačka. Akcia drsná dobre spravená. Trochu tu dýcha nedostatok rozpočtu, ale nejak vážne to nevadí. Pár slušných bitiek naviac a išiel by som o hviezdičku hore.(5.7.2011)

Tento film vděčí mému vysokému hodnocení především svým akčním scénám, které se nesou v duchu "starých dobrých" akčních scén přelomu osmdesátých a devadesátých let. Akce je přehledná, dostatečně dynamická a patří mezi to lepší, co se v posledních letech v klasicky střižených akčních filmech objevilo. To znamená žádné digitální vylomeniny, žádné extra nepřehledné detailní záběry (kamera si drží dostatečný odstup) a žádný superdivoký střih. Příběh sám připomíná béčkovou verzi Smrtonosné zbraně a béčkově působí i zbytek filmu - herecké výkony a dialogy (pořád je to ale naprosto jiná liga než třeba v Seagalovkách a Vandammovkách). Sympatické postavy a kvalitní akční scény alespoň trochu vytahují Sinners and Saints z béčkových vod a zaslouží si pozornost. 90%(18.9.2011)

Tento film se mi velice líbil.překvapil mě svou svižností a výborně natočenou akcí a přestřelkami.Hlavní herec je docela sympatický a umí brilantně bojová umění,a tak mě překvapuje,že se na filmové scéně nějak více neukázal.Ale zpátky k filmu.Na příběhu si tento film opravdu nezakládá,ale když dojde k akci,tak to je něco úplně jiného.Dialogy byly chvilkami docela vtipné.Johnny Strong prostě výborný výkon a dobré hlášky.Konec byl předvídatelný,ale filmu to nevyčítám.Ještě oceňuji pěknou káru ústřední postavy.Hodnocení:75%(31.10.2015)

Vždycky je milé, když tvůrci myslí na diváka. Třeba v případě H & S na nás mysleli tolik, že abychom okamžitě rozpoznali zlobivého badboye, má na ksichtě jizvu, jak po špatně provedeném orálním sexu. Tzn, že každý místní badboy je při orálu natolik bad, že má roztrhlou držku. Achich ouvej. Ale na druhou stranu jsou H & S v klídečku zábavný. Sice trochu debilní, jako třeba v případě boje muže s desetirannou pistolí proti mužům s vybavením dalšího tisíciletí, ale což. Nemůže přece nikdy vyhrát někdo, kdo neumí orál...(3.12.2012)

Na možnosti produkce jde o velice povedené akční krimi, kterému nemám moc co vytknout. Zápletka není sice originální, ale má spád, pořád se něco děje a není vůbec trapná a naivní, jak v těchto béčkových vodách bývá zcela běžné. Akce mě pak vyloženě sedla, je jí hodně, má grády, je poměrně i dost nekompromisní a syrová, což také vítám, choreograficky je též zvládnutá velice dobře, což znamená přehledně a efektně a samozřejmě svou významnou roli sehrálo i herecké obsazení, kdy Johnny Strong (jinak úžasné jméno pro představitele akčních hrdinů :-) ) je sice fajn, ale asi právem se z něj nestane nikdy herecká hvězda, neboť sympaťák to je velký, ale co do výraznosti a charisma, tak nemá moc co nabídnout. Ovšem záporáci v podání bratrů Mandylorů, to je jiná káva, exkluzivní sestavička, která mě moc bavila a filmu hodně pomohla. Hříšníci a svatí je tak zkrátka poměrně neznámá podívaná, která si svou pozornost ale jistě zaslouží, jde v podstatě o jednu velkou, zábavnou jízdu, kdy se pořád něco děje a já se prostě u toho fakt dost dobře bavil.(10.4.2014)

• - Alternatívnym názvom tohto filmu je Bad Cop. (MikaelSVK)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste New Orleans. Časť natáčania však prebiehala aj v Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Bar, do kterého jdou Sean Riley (Johnny Strong) a Colin (Sean Patrick Flanery), se jmenuje Boondock Saint, což odkazuje je originální název filmu Pokrevní bratři (1999), kde právě Sean Patrick Flanery ztvárnil jednu z postav. (Lumberjack)