Hříšníci a svatí

Sinners & Saints

Sám proti gangom

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 104 min

Tak takhle nějak si přestavuji akční film. Co má zápletku-vyšetřování, ale hlavně nekompromisní souboje a přestřelky. Té touhy o spořádané rodince a naivních keců tam taky tolik není a snímek nedělá z diváka zajatce sentimentu. Akorát tam mohlo být méně toho brutálního mučení, jsem přece jenom citlivá duše.(4.5.2016)

Jako akční film toto funguje dokonale. Ovšem je to maximálně přímočará záležitost. Hlavní hrdina je sympaťák. Bere do ruky různý střelný zbraně, vypadá chladně a drsně, a tvůrci filmu mu do cesty staví desítky a desítky taky charismatických záporáků. Ovšem všichni až na výjimky vyklízí po pár minutách pole, protože s tímhle týpkem není fakt žádná prdel. Oddělává bouchačkama všechny s jistotou střelby 101% a ve výsledku film působí spíš jako hodně dobře vypadající videohra, kde hlavního hrdinu ovládá velice schopný gambler ... Je to parádní oddechovka, hlavně vypnout mozek a kochat se tím výborným vizualem a spoustou adrenalinové akce, která od začátku nasadí velmi uspokojující tempo a nepustí až do konce.(11.1.2013)

Johny Strong je boží ! Akce je naprosto nekompromisní a celkové ražení snímku je totál kulervoucí. Něco tak utrženého ze řetězu tu dlouho nebylo. Reálie velkoměsta jakoby neexistovaly, vše zde vypadá jako jedna velká bojová aréna, kde se proti sobě utkávají policisté, negři, mafiáni, drogoví dealeři, magoři, feťáci, náckové, najemní vrazi apod. Výtečná odreagovačka.(9.10.2011)

• KOZEL84

Film si na nic nehraje a že je tohle debilita na entou neváhá sdělit hned ze startu.To co předvede Coates s odznakem by snad neudělal ani fízl a já věděl,že je zle (''Dávejte si pozor.Tihle hoši nemají co ztratit'').Ten krásný chlapec v hlavní roli hrající Jásona Stathama byl taky šíleně uvěřitelný a prorokuju mu zářnou budoucnost gaypartnera Stevena ''levné DVD'' Seagala.Costěj alias Ježibaba Mandylor opět hraje dřevorubce,ale tentokrát mnohem méně šikovného.Trapné horem i spodem a viděl bych to tak na 4 procenta.(7.8.2011)

Jojo takových přestřelkových filmů najdete hodně, to se musí nechat. Dva klaďasi stojí proti mafiánským drsňákům a přestože je to občas stojí pár deci krve, jdou si tvrdě za svým - za pravdou a spravedlností. Jenže ono je to tak nějak dobře a celkem líbivě natočený, že odpustíte částečně i ty blbosti kolem, vypnete mozek a podíváte se na takovej thriller úplně bez problému. Stopáž je akorátní, nebylo tam co protahovat (naštěstí si to tvůrci uvědomili), takže ve výsledku mírnej nadprůměr se třema hvězdama.(7.8.2014)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste New Orleans. Časť natáčania však prebiehala aj v Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Alternatívnym názvom tohto filmu je Bad Cop. (MikaelSVK)

• - Bar, do kterého jdou Sean Riley (Johnny Strong) a Colin (Sean Patrick Flanery), se jmenuje Boondock Saint, což odkazuje je originální název filmu Pokrevní bratři (1999), kde právě Sean Patrick Flanery ztvárnil jednu z postav. (Lumberjack)