Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Tejkina

Nejkrásnější film o lásce, který jsem kdy viděla. Můžu ho vidět tisíckrát a stejně mě nikdy neomrzí a prožívám to celé s hlavními hrdiny. ()

coscarelli

Krehka konverzacna basen, Eastwoodovsky natocena, co znaci, ze neobsahuje agresivny strih, zbesile najazdy, ani sa nepozera skrze ruzovu blanu. Vsetko primociaro realne a minimalisticky hudobny motiv podkresluje dolezitost scen. Pre niektorych by sa zdalo tempo az prilis pomale, pre niekoho az umorne zdlhave a nebezpecne uspavajuce.Noj e to pravdepodobne, ked sa zrie po povrchu. Vzitie sa do duse hrdinov (resp. Streep) a nahlad do hlbky (povacsinou to nerobim ani ja !!) neda pozorovatelovi tohto diel ani na chvilku zmurknut okom. Ale inak fajny filmik, hlavne ked si nejakí vopicaci uvedomia, ze si zacnu vazit toho co maju , co si vybudovali a nebudu sa naslepo vrhat do zasranych roklin, pricom by naublizovali nielen sebe ale i najblizsim, i ked si myslia ze zaziju nieco lepsie a "krajsie". Eeejha!! :) ()

Lencha

Dokonalej doják. Dokonalá Meryl, dokonalej Clint. Tenhle film nemá chybu. Trošku nataženej začátek, kdy děti nechápu, proč chce být maminka rozprášena u Rosemanova mostu. Začnou číst její deníky, začíná příběh, který trval jen 4 dny a noci a je to příběh životní lásky. A tak nevinně to začalo, když se fotograf Robert Kincaid objevil u domu Francescy a ptal se na cestu k Rosemanovu mostu...Nejsilnějším zážitkem pro mě bylo, když sedí Francesca v autě s manželem, před nima sedí ve svým autě Robert a v ní se pere to, zda odejít za svou životní láskou a opustit rodinu nebo zůstat s rodinou. Úplně jsem cejtila to zoufalství...Krásnej závěr filmu, kdy děti konečně pochopí, že maminka celý život zasvětila rodině a tak po smrti chce být se svou životní láskou... ()

Mr.Floyd

Naozaj silný príbeh o krátkej, ale o to intenzívnejšej láske medzi svetaskúseným fotografom a vydatou ženou z Iowy s nenaplnenými snami a rodinou na krku. Podobných námetov už bolo veľa, ale tentokrát bol spracovaný mimoriadne kvalitne a nejednej romantickej duši môže počas filmu byť do plaču. Najviac sa mi páčil ten realistický a sondážny prístup, celá tá analýza dôsledkov a príčin a množstvo kladených aj zodpovedaných otázok. Nebola to len otrepaná americká romantická somarina s tuctovým happyendom, ale dômyselne sfilmovaná realisticko-romantická adaptácia pomerne slávnej knihy Roberta Jamesa Wallera. ()

bari68

Film, zakladajúci na kvalitnom scenári a špičkových hereckých výkonoch.No, priznám sa, že obsadenie v romantickom filme dvojicou ,,drsňácky xicht,,Eastwood a Streep ,,so sex-appelom na bode mrazu,, som mal menšie obavy ako do takýchto rolí sadnú...Teraz už,ale viem, že strach bol zbytočný, pretože toto sú herci s veľkým H a že sa snáď pre tieto postavy narodili....Aj keď išlo o tzv. ukecanú romantiku,komornou atmosférou prevažne s dialógmi dvoch hlavných postáv, čo z toho, keď tá ich láska bola spontánna a čistá ako na Titanicu. :) ()

casioa....

Film, ku ktorému mám asi najosobitejší vzťah, zo všetkých možných vzťahov (veď posúďte samy:) pravidelne, totižto, za posledné roky zažívam práve oné (mierne tragické) stretnutia a vzplanutia ako Streep a Eastwood. Ono, samého by ma to ani nenapadlo uvedomiť si to, ale...kamarátka, jednej z mojich posledných Streep-ových, nás a náš "vzťah" presne takto definovala (čiže, zdravím Ťa Ema emalka :) Nuž, pre mňa jeden z naj výkonov Streepovej, a jeden z klasicky dobrých Eastwoodových. Film jednoduchý, no pre mňa o to viac (alarmujúco) zložitý. Svoje slečny/pani (aj také veru bolo, a myslím, že aj bude) Streepové, tu menovať nebudem, ale...zo (svojho rozorvaného) srdca ich pozdravujem....//////////////////////////////////////////////////////// Ale, zároveň Vám všetkým dávam na zváženie, druhú stranu-pohľadu na vec (komentár týpka menom JamesTKirkCobain, na youtube.com, pri traileri k tomuto filmu.....:"What I got out of this movie, is people should never marry assholes just to be married. And if they do make that mistake, they should have the guts to leave those assholes at a moments notice if real love shows up. Seriously, they are quite clear at the beginning her husband and kids are assholes. And in the end you find out she is an asshole as well because she chooses to waste the rest of her life and to be tortured by assholes. "////////////////////////////////////////////////////////////////////////////Takže, možno som asshole, a možno ony sú assholes...who knows ?!? Čas, a on/a, jediný/á, ktorý/á kedy bol/a, je a bude ;-) ()

Testament

Jasně, je to citovka. ale pasáž, kdy Eastwood stojí v dešti a má TEN výraz a Streepová hledí mezi kapkami a má smutek v očích.... Pasáž za milon! ()

Jaccobos

Klidně by mohli napsat komediální adaptaci na téma: Bilancuji, bilancuješ, bilancujeme! nebo: Krize středního věku aneb romance v každém věku. Na filmu se mi líbí, že zobrazuje snad věrohodně realitu, která mnoho lidí potkává. Nicméně psychologicky jsou charaktery propracovány "do nejmenších detailů patologicky" a rozhodně netvoří příběh lidí, kteří na své životní cestě zažívají nějakou smysluplnou existenci. Kincaid je klasický cestovatel, který od své existence utíká do prožitků, které mohou být pokaždé jiné a nové a on se může prakticky celý život cítit jako puberťák objevující svou identitu vyhýbat se jejímu dovršení, uvědomění si co jsem a kam patřím. To se velmi dobře projeví tím, jak je lákán k teplu domova Johnsonových, něčemu, co pro něj je vlastně pohledem do světa dospělých. Franceska krok ke své realizaci udělala, založila rodinu, naplňuje svůj úkol. Nicméně podléhá sebemrskačskému nutkání, že jí něco uniklo, že musí ještě něco hrozně super zažít a hledá to mimo potřeby své vlastní identity, kterou považuje za méněcennou a sebe sama za hloupou ženskou, byť její chování nakonec prokáže opak, když je to ona, kdo je z nich dvou silnější a dokáže pátrat v sobě po tom, co je správné. Oceňuji na filmu, že se snaží některé otázky života nastolit a uvést do popředí, nicméně jejich relativizace není podpořena zajímavě a závažně a spíš by se hodily jako námět na tragikomedii ze Shakespeara. ()

Kuny27

Nesmírně dlouhé, přeslazeně podváděné, ale s velice krásným koncem, kdy se děti rozhodnout milovat partnera. ()

Zagros

Jednoduchá zápletka a dva výborní herci. Přes dlouhou stopáž není nudný a příjemně plyne. Filmu nelze nic vytknout a v daném žánru to snad lépe natočit ani nejde. Přesto u mě na maximální hodnocení dosáhnout nemůže. Jednoduše nejsem cílová skupina. Proto zřejmě nedokáži plně docenit všechny jeho kvality. Tři hvězdy jsou tak akorát. ()

Vajonek

Jednoduchý příběh, který je ale úžasně odvyprávěný, natočený a zahraný. Streep i Eastwood jsou ve svých rolích dokonalí, tak přirození, že jim jejich mimořádnou lásku prostě věříte, skoro až fyzicky cítíte ty emoce, kterými je film nabitý od začátku až do konce. Právě jejich skvělé herecké výkony jsou dle mého názoru tím, co způsobuje, že film nesklouzne do nějaké sladkobolné romance, červené knihovny, která by vám třeba po nějaké chvíli začala připadat neuvěřitelná nebo trapná... Letmý dotyk kolena paží v autě, Francesca, která na sebe nechává kapat ve sprše vodu, Francesca opatrně urovnávající Robertův límeček od košile, první tanec a polibky při něm, Robert stojící v dešti, Francesca drtící kliku od auta... Často i jen jednotlivé "obyčejné" pohledy nebo gesta (zejména ze strany Meryl Streep), která říkají více než tisíc slov... Až nyní při opakovaném zhlédnutí jsem si uvědomila, kolik scén, které jsou přesně takové, jaké mají být a divákovi předávají vše, co by předávat chtěly a měly, tenhle snímek obsahuje, kolik jsem jich měla z dřívějška v sobě pevně uchovaných, aniž bych o tom vlastně věděla. Tenhle film je prostě čirá krása. A i to prolnutí minulosti se současností mi tam sedělo. 95 %. ()

Loki_Six

"Things change. They always do, it's one of the things of nature. Most people are afraid of change, but if you look at it as something you can always count on, then it can be a comfort." ()

Tery16

Nějak jsem Streepové tu zamilovanost nevěřila, vážně nevím, čím to bylo, možná že to pokazil dabing, ale nijak mě to nechytlo. ()

Merkin

Snímek plný gest, řekla bych, ať už těch fyzických(Francesca mně občas přišla velice roztržitá) i těch filosofických(oběť si žádá oběť)....Pěkné, komorní, výmluvné... ()