Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

truby

Velmi jednoduchý příběh, ze kterého dokázal Eastwood udělat noblesní drama. Silné a dojemné. S bravurním výkonem Meryl Streepové. Oběma: "klobouk dolů." ()

Joppo88

Jednoduchosť a silné emócie dodávajú tomuto filmu zvláštne čaro. Myslím, že len obsadenie hlavných rolí stojí za to - a o tom hovorí aj nominácia M. Streep na oscara... Kľudná romantika s pekným koncom... ()

Koprska

Jednoznačně snímek, který zanechá hluboký dojem a člověk se při něm zamyslí sám nad sebou a svým osudem. Jednodušší příběh, který je ale doplněn vynikajícími hereckými výkony! Hodně mi při tom běhala hlavou myšlenka typu, že někoho stačí potkat na pár minut v životě, ale celý život na toho člověka pak už nezapomeneme.. Krásný film, který dává naději.. ()

Gabretta

Tolik jsem se těšila! Meryl sice dobrá jako vždycky, ale nějak mě to vůbec nedostalo. Ani dojetí, ani soucit, prostě nic. Možná mi neseděl jako objekt touhy Clint, no. ()

jsemzuzu

Konečně jsem to viděla... a náádhernéééé ;) moc... krásná stará Amerika, hudba a Meryl Streep geniální ve všech směrech... škoda, že je film tak dlouhý... mohli zmírnit stopáž ;) ()

Gixian

Smutné a optimistické zároveň. Vášnivé a přitom depresivní. Film o životě, naději, snech a věcech co lidi šíleně chtějí i když vědí, že je nemohou mít... Osobně mi nesedly výkony některých vedlejších postav a některé přehnaně knižní repliky mě iritovaly, rozhodně to byl ale emotivní zážitek a film, na který se jen tak nezapomíná. ()

tranquill

Těžká romantika. Clint zde není jen charismatický, ale i šarmantní, ohleduplný, láskyplný, no prostě dokonalý. Film brnká na citlivou strunu rodiny. Co je správné? Pokud se nechcete v životě nudit, musíte správně vybírat, jinak můžete později litovat. Každopádně každý svého štěstí strůjcem... ()

Critic

Můj nejoblíbenější herec a režisér a nejlepší herečka v romantickém a minimalistickém snímku, na kterém vůbec nechápu co tolika lidem chybí. Mně totiž absolutně nic. ()

Majduska

V dnešní době se romantické filmy už netočí. Takový skvost jako jsou Madisonské mosty chyběl v mé sbírce. Výkony obou hlavních herců netřeba komentovat. Film, který se mi vryl pod kůži už po prvním shlédnutí. ()

Biopler

Film si ma postupne získaval. Zo začiatku mi vŕtalo hlavou čo Francesca vidí na starom chlapovi Robertovi, no postupne snímka naberala na emóciách a podporovaná ľudovo napísaným scenárom ma v závere dojala. Dielo o potrebách, ktoré každý z nás má a dúfa, že mu ich partner bude plniť. A keď sa to nedeje, nie je ťažké podľahnúť tomu, kto ich plniť vie. Pekná téma natáčaná v krásnom vidieckom prostredí... domček, príroda, mosty dopomáhajú tvoriť atmosféru pre výkony hlavných protagonistov, ktorých by som dokopy asi nikdy nedal. Meryl Streep ma prekvapila s akou ľahkosťou zahrala obyčajnú žienku. Opäť raz sa skvele vžila do svojej roly. Kľudný, sústredený výkon predviedol Eastwood a až na zopár klišé z jeho úst, ktoré rád prehliadnem, nemám čo vytknúť. Chváliť treba fakt, že sa nejedná o lacnú limonádu, či už je to v prehrávaní alebo v scenári. Kiežby bolo romantických drám takéhoto kalibru viac. A s tak frajerskými scénami ako je bezpochyby Robertovo čakanie v daždi. ()

Stíba

Jeden z mála filmů, který neptřebuje naprosto žádný komentář, jen doporučení udělat si klidný večer a ponořit se hluboko do něj. ()

chrispe

Hele, nevěřila bych tomu, ale tento film fakt doceňuju teprve teď, když jsem vdaná! A podotýkám, že zatím!!! :D šťastně. Připravte si kapesníky, tohle je prostě emocionální smršť. ()

FeriusParfax

Tak to mě totálně rozsekalo. A naprosto dobře vím proč. A taky vím, že bych tomu nedala 5* a nedotkl by se mě ten snímek tolik, kdyby... ()

HOFMAN

U polosmutné trilogie od Linklatera jsem se snažil se držet, ale v tomhle případě musím dát 5. Nevím, jestli předloha a scénář jsou jen červená knihovna, ale charisma Eastwooda a Streepové, a k tomu tradiční Eastwoodova uvolněná režie, do které mu díky jeho Malpaso Productions nikdo nekecá, to je moc silná kombinace na to, aby to člověka nezasáhlo. ()

Petulka88

Docela těžké rozhodování. Na jedné straně dojemný konec a výborní Clint Eastwood a Meryl Streep, na straně druhé pak někdy až neúnosně pomalé tempo vyprávění. Nakonec ale přece jen dám 4 hvězdičky. Pravda je ale ta, že kdyby ústřední dvojici hrál někdo jiný, asi bych to po polovině vzdal... ()

Hermanka

Souboj chtíče, citu, rozumu a tím co je správné. Podle zajetých stereotypů v naší společnosti, ve výsledku hrdinka obstála. Otázkou na vždy zůstane, jestli to bylo tak správně. Jako Francesca věřím, že rozhodnutí správné bylo. Jen tak mohla prožít hodnotně zbytek života. ()