Narozeniny (TV film)

Jakub Nosek

Alena Hachlová

Scénografie:

Luděk Škuta

volné pokračování tv komedie Náledí (1982). Krátké, vtipné a navíc tak nějak ze života. O.Navrátil si opět vychutnává alkoholické scény, které mu tak báječně jdou. Ve vedlejší rolí se me líbil J.Krampol jako klasický drsný tělocvikář ze žvýkačkou milující svoje poslání a navíc prozradí báječný recept na bowle.(5.1.2010)

"Milí frekventanti, dnes měl mít doktor přednášku o bezpečnosti na horách. Přednáška odpadá, protože mládenci z Horské služby volali, že doktor spad do Labskýho dolu." Jiří Číča Krampol perfektní. Takovýho blba jsme měli na lyžáku taky. Navrátil hrál toho joudu taky výborně. A moc se mi líbil Schmid. Stručně řečeno bavila jsem se. Akorát teda nevím, má teda ten Krampol svářečský zkoušky, nebo ne? :-)))(27.1.2016)

Příjemná, celkem i vtipná, neškodná záležitost poměrně věrně evokující pohodovou atmosféru zimních rekreací za socíku. Rozjezd ale trval bezmála půl hodiny a ještě dlouho potom jsem pořád nevěděl, o čem že by to vlastně mělo být. Předehra k pointě přišla ve třech čtvrtinách filmu a pointa jako taková v posledních třech minutách. Ale na Brno, myslím, docela dobrý - byť to podrželi hlavně Pražáci, jmenovitě Krampol a Asterová. Olda je celej život stejnej, ovšem stejně dobrej, nutno dodat.(19.8.2016)

Velmi příjemná zábavná záležitost. Scénárista napsal sice obyčejnou a jednoduchou, ale nápaditou a vypointovanou historku a neopomněl si vyhrát s dialogy. Herce jejich role očividně baví. Trio Navrátil, Schmid a Krampol sice nevybočuje ze svých obvyklých typů a nesype tu ze sebe kdovíjak originální "hlášky", ale stejně jednoduše válí. Třeba v podání Jana Schmida je úsměvná i obyčejná otázka "Nepojedete se mnou po červené?" Ani ostatní se nenechávají zahanbit, včetně komparsu. A nutno pochválit i kameramana, který si vyhrál se scénami jízdy na lyžích.(18.11.2008)

Poněkud zapomenutá a neprávem přehlížená komedie. Je poměrně vtipná a herecké výkony (hlavně Krampolovy a Navrátilovy) jsou opravdu skvělé. Film nejspíš ale pohřbil banální příběh manželské nevěry a záměny postav (po staletí vděčné komediální prvky), které nepřinášejí nic moc nového. Za povšimnutí stojí Jirka Asterová, na který je vidět, jak odpudivá ženská to byla, i když byla mladá, to jí ovšem nebrání v tom, prožívat se i na starý kolena jako sexsymbol nebo co. Ještě bych vyzdvihl povedenou postavičku "doktora", obsazenou sympaťákem Janem Schmidem, ta byla taková roztomilá. Zábava mládeže na horách, vkus a prostředí 80. let přirozeně katastrofální.(4.3.2015)