Narozeniny (TV film)

Jakub Nosek

Alena Hachlová

Scénografie:

Luděk Škuta

volné pokračování tv komedie Náledí (1982). Krátké, vtipné a navíc tak nějak ze života. O.Navrátil si opět vychutnává alkoholické scény, které mu tak báječně jdou. Ve vedlejší rolí se me líbil J.Krampol jako klasický drsný tělocvikář ze žvýkačkou milující svoje poslání a navíc prozradí báječný recept na bowle.(5.1.2010)

"Milí frekventanti, dnes měl mít doktor přednášku o bezpečnosti na horách. Přednáška odpadá, protože mládenci z Horské služby volali, že doktor spad do Labskýho dolu." Jiří Číča Krampol perfektní. Takovýho blba jsme měli na lyžáku taky. Navrátil hrál toho joudu taky výborně. A moc se mi líbil Schmid. Stručně řečeno bavila jsem se. Akorát teda nevím, má teda ten Krampol svářečský zkoušky, nebo ne? :-)))(27.1.2016)

Tento film jsem viděl v televizi dopoledne v týdnu a mile mě překvapil. Připadal mi dost vtipný. Oldřich Navrátil hraje takového trochu ňoumu, který se nakonec ukáže jako správný mlsný kocour, a Krampol zase dosti nepříjemného povýšeného instruktora. Typ debilních tělocvikářů se mu povedlo ztvárnit touto postavou výborně.(27.1.2009)

• argenson

Stokrát omletý příběh k tématu manželské nevěry, slabé dialogy. Moralita zaštítěná rádoby třeskutě vtipnou kulisou lyžařského zájezdu nemohla obstát v tehdejší konkurenci slavných Sněženek a machrů. Jiří Krampol deklamuje stylem, jak jej známe z pořadu Nikdo není dokonalý. Ve své době snad mohla zaujmout občasná nahota, dnes zaujme spíš už jenom spousta sněhu, páč to se dneska málo vidí.(18.11.2008)

• KM Phoenix

Jedna hvězda za naprosto přesvědčivého Krampola v roli hlavního instruktora lyžařského výcviku pro filozofickou fakultu. Potkal jsem úplně stejného člověka na ZČU v Plzni (kde měl na starosti judo a studenty z FF), kvůli jehož arogantnímu omezenému kreténství radši většina studentů FF sporty zcela vynechala (nejsou povinné). Krampol ho zahrál tak jako kdyby mu z oka vypadl, včetně jeho nevtipných vtipů, machrování, ponižování studentů a naprostého stoprocentního buranství. Jinak film stojí za houby a z otřesné J. Asterové je člověku až blivno. O. Navrátil hraje vcelku dobře, ale na to aby toto "dílo" vytáhl z bahna tvůrčí nemohoucnosti to bohužel nestačí.(7.1.2014)