Lyžařský zájezd manželů Páleníkových je spojen s oslavou narozenin Libora Páleníka v kolektivu vysokoškoláků, hlavně dívek. V této situaci jeho žena nalézá spoustu podnětů k manželově nevěře a nakonec se stáva obětí smyšlené představy. Příběh je úsměvnou drobnokresbou manželských nedorozumění. (oficiální text distributora)

baxz

volné pokračování tv komedie Náledí (1982). Krátké, vtipné a navíc tak nějak ze života. O.Navrátil si opět vychutnává alkoholické scény, které mu tak báječně jdou. Ve vedlejší rolí se me líbil J.Krampol jako klasický drsný tělocvikář ze žvýkačkou milující svoje poslání a navíc prozradí báječný recept na bowle. ()

LadyPupu

"Milí frekventanti, dnes měl mít doktor přednášku o bezpečnosti na horách. Přednáška odpadá, protože mládenci z Horské služby volali, že doktor spad do Labskýho dolu." Jiří Číča Krampol perfektní. Takovýho blba jsme měli na lyžáku taky. Navrátil hrál toho joudu taky výborně. A moc se mi líbil Schmid. Stručně řečeno bavila jsem se. Akorát teda nevím, má teda ten Krampol svářečský zkoušky, nebo ne? :-))) ()

Big Bear

Když jsem se dozvěděl, že tohle je volné pokračování filmu Náledí, neváhal jsem ani minutu. Náledí bylo super. Narozeniny začínají v podstatě úplně stejně jako náledí, jen přibude Asterka. Dál by člověk čekal, že Olda zůstane doma, on to ale vymyslí jinak. Dále už film lehce ztrácí dech a je to spíš takové milé dobové retro, připomínka lyžáků a večerních besed u limonád s členy horské služby nebo místními horaly. Na každého to jistě dýchlo z těch kachličkových sprch se závěsy, nebo vytopených společných pokojů za jejichž okny byla pořádná kosa. A stejně jako v prvním díle i zde se Libor zaplete do něčeho, za což tentokráte ani moc nemůže. Na rozdíl od náledí je tenhle film ale o dost slabší a méně se u něj nasmějete. Jak říkám, spíše je to takové retro z hor. Co zaujalo byla ta kamera z lyží. V dobách na světelné roky před kamerami Gopro atd... muselo být celkem náročné takhle točit. Dávám tedy za 3 naběračky bowle. * * * ()

Lish84

Velmi příjemná zábavná záležitost. Scénárista napsal sice obyčejnou a jednoduchou, ale nápaditou a vypointovanou historku a neopomněl si vyhrát s dialogy. Herce jejich role očividně baví. Trio Navrátil, Schmid a Krampol sice nevybočuje ze svých obvyklých typů a nesype tu ze sebe kdovíjak originální "hlášky", ale stejně jednoduše válí. Třeba v podání Jana Schmida je úsměvná i obyčejná otázka "Nepojedete se mnou po červené?" Ani ostatní se nenechávají zahanbit, včetně komparsu. A nutno pochválit i kameramana, který si vyhrál se scénami jízdy na lyžích. ()

type_B

Tento film jsem viděl v televizi dopoledne v týdnu a mile mě překvapil. Připadal mi dost vtipný. Oldřich Navrátil hraje takového trochu ňoumu, který se nakonec ukáže jako správný mlsný kocour, a Krampol zase dosti nepříjemného povýšeného instruktora. Typ debilních tělocvikářů se mu povedlo ztvárnit touto postavou výborně. ()

• Film sa natáčal v mestách Brno a Vsetín. (dyfur)