Zhruba půlhodinový film vychází ze série počítačovejch her ZNK. Hlavním hrdinou je Jarda Malík (v podání Jana Sembdnera), který je nucen během jednoho dne sehnat 150.000 korun, jinak bude nemilosrdně podřezán. S navrácením mu pomůže jeho nejlepší kámoš Tony (Jiří Hruška). Ve filmu se dále objeví např. Aleš Klika, Roman Forejt, nebo Václav Upír Krejčí jako vypravěč. Ve snímku není nouze o vulgární mluvu, černočerný humor, násilí a drogy - přesně tak, jak to znají hráči herní předlohy. (MoRTy)

topi80

Že jsem dal třetímu počinu "Máma má raka" čtyři hvězdičky, protože tam všechno to diletantství, amatérismus a absence snahy aspoň o snahu sedlo. Ale to neznamená, že to projde vždycky. Tato blbůstka je insiprována počítačovými hrami. Takovými, kde nějaký panďulák chodí, likviduje, co mu přijde do cesty a sbírá body. Neotesané herecké výkony, které jiní považují za slabinu, jsou pro mě paradoxně nejúčinnější zbraní filmu. Ovšem absolutní rezignace na dějový syžet, ze kterého se toho dalo vytáhnout nesrovnatelně více, je při takovém námětu neodpustitelná, stejně jako absolutní nevytěženost scének, které nabízely i největšímu filmařskému diletantovi mnohem více příležitosti se pobavit. ()

G.THOMPSON

Kultovní amatérská oddychovka. Amatérskost je celý film sice až do očí bijící, ale v tomhle snímku přece o nic nejde. Márty, jsi králem českých komedií! ()

GameboyNES

Hry jsem kdysi v pravěku dokonce i hrál. Mlácení cigošů fajn, mlácení naprcané kundy a mrzáka taky fajn. Ale musím hodně srazit za to nechutný hiphapání. 12% ()

IvonaK

Ti lidé v tom filmu jsou mi vzorem. Vzorem toho čeho nikdy nechci být. 😊 Ale jsem ráda že byl ten konec dotažený a hlavní hrdina zaplatil za všechno zlo. 🙂 Samozřejmě chápu že to bylo jen zahrané. 😃 ()

UM3L3C

Tenhle film není pro slabý povahy. Střídá se tu nehorázná kopa násilí, vulgarity, pohrdání společností (a vším ostatním), nemravný narážky na postižený, rasismus... A o tom to je! Život není krásný je hnusně skvělá věc, u který doporučuju zkontrolovat původní Martyho herní předlohy. ()

ppolda

Jasně, příznivci strhujících filmů plných přestřelek a tak jsou zklamaní, ale tohle není Hollywood. Převedení hry do filmu se imho povedlo. Děj se jí striktně nedrží, ale ani od ní neutíká nikam daleko. Tohle není nic pro příznivce trapného amerického humoru. Tohle je morbidně černý humor a i když nejsem ten typ, který ho vyžaduje a chce, tak jsem se u ZNK smál celkem často. S ohledem na fakt, že se jedná o amaterský počin, dávám 3*. (Je to víc, ale 4* to nejsou, takže spíš takových 68-70%) ()

borohub

Dobré, moc dobré, na to že je to studentský film. Od tohoto by se měli dnešní autoři komedií hlavně na západě pořádně učit, to co přichází z USA jsou pěkné sračky oproti tomuhle ()

DavidUrbanCZ

Dozajista kultovní film českého YouTube. Kdo neviděl, nebyl ve škole "cool". Ale po letech mi tenhle krátkometrážní film přijde tak trochu vyčpělej. Herecké výkony nic moc, kameraman taky nepředvedl žádný kouzla a příběh měl zůstat jen ve hře, ze které tenhle film vychází. Ano, je to studentský film, který se snaží obsáhnout co nejvíc brutality, ale výsledek je takový půměr... Marty mohl předvést něco lepšího. 50% ()

V4nd4l

pár zábavných momentů, pár ohraných klišé a stupidních dialogů, dost nesympatický hlavní hrdina, který si musí chodit ke kamarádovi pro instrukce, co má dělat... celkem vzato nic moc. nezaznít tam semotamo fragment některého řeZNíKova hitu, asi by hodnocení bylo nejméně o hvězdicku nižší. ()

ArtStyle

I když je to amatérský film který neoplývá nijak zvlášť dobrou kamerou a ani hereckými výkony, a už vůbec ne hudbou - odpovídá po stránce komediální a donutí diváka se na každém rohu zasmát (sice trapnému, leckdy zbytečnému zmasení dítěte v kočárku, či ubodání otce s cílem donutit dotyčného udělat svou práci) - když jsem u toho ubodání otce, myslím že by dotyčný byl jinak pobouřený. Tohle s radostí předčí všechny ty novodobé české "komedie" které se snaží být za ohromnou část peněz víc než trapné, zatím se jim to ale moc nedaří. ()

Flocke

Herecké výkony nic moc ale smál jsem se skoro celou půlhodinu co sem koukal. Kdyby měl film nějaký solidní rozpočet a ještě profesionálněší techniku, myslim že by to byl kontroverzní trhák. ()

Azrael

Tak Mártyho první větší film a rovnou srdcovka v podobě Život není krásny.Skvělý Mártyho černý humor a to je asi tak všechno proto že přiznejme si že po herecké stránce to bylo velmi slabé a málo kdo mě tam přesvědčil že se k hraní blíží.Na amatéra nebyla režie špatná ale má se ještě co učit ovšem pro fanouška jak herní série ZNK tak jeho druhé hudební osobnosti ''Řezník'' je tento film paráda a to že herci stáli za nic a scénář je slabý nebo že jeho černý humor je opovrženíhodný NÁS nezajímá a se skromnou radostí si film užíváme.Ale i přesto že nejste jeho fanoušek a film není váš šálek kávy tak pokud budete mít chvilku volna rozhodně dejte tomuto filmu šanci třeba vás mile překvapí.5*=90%.''Podle slov samotného režiséra má totiž jeho tvorba bořit tabu, šokovat, ale hlavně pobavit.'' ()