Big Brother (Velký bratr) je televizní formát reality show, ve kterém více než 15 týdnů žijí soutěžící (obvykle 12) v domě plném kamer a snaží se přestát hlasování diváků a získat vysokou finanční cenu. Tento formát vytvořil John de Mol z Nizozemska a rozvinul ve své produkční společnosti Endemol. Byl to nejsledovanější pořad hlavního vysílacího času v 70 zemích. (oficiální text distributora)

Frederika odpad!

Potřebuju se koukat v televizi na osoby, které ze sebe před celým národem dělají idioty? Ale vzhledem k velké sledovanosti se to asi mnoha lidem podivně zvráceným způsobem líbilo. ()

jasse odpad!

Hodnotím jako odpad, ale na pár večerů jsem se dívala. Jak se jmenoval ten vlasatý kuchař? Toho jediného si pamatuju. Nebo byl v podobné stupiditě, Vyvolených? Už nevím... Pamatuju si taky, že jsem se jednou přichomejtla k nějaké podpisové akci v Brně v nějakém obchodňáku, kde jsem v poklidu nakupovala. Najednou šrumec a spousta zvědavých lidí - celebrity k vidění! Přitom to bylo jen pár debilních exhibicionistů...bože, kam ten svět spěje... ()

mira007

Převzatý úspěšný formát, nejlepší a nejdražší moderátor té doby, solidní rozpočet a přesto výsledek naprosto bídný. Díky konkurenčním Vyvoleným, kteří měli daleko profesionálnější výběr soutěžících a taky díky lepším pravidlům - viz. vyřazování z očí do očí oproti nějakému hlasování samostatně v komoře. Ovšem ta nejlepší bomba byla když Mareš vyhlašoval vítěze tak zmateně, že si ten poražený asi deset sekund myslel, že vyhrál těch 10 mega nebo kolik to bylo. ()

zdenur

Absolutní dno zábavy. NESKUTEČNĚ nepříjemní lidi, kteří tam byli nastrčeni, mně dokázali tím divadlem jen zkazit náladu. ()

cutugno odpad!

Jedným slovom "Chujovina". Tento program nepotrebuje ani komentár , pre mňa sa stal pseudonymom stupidnej televiznej zábavy. A som celkom rád , že tie časy keď v telke bežali podobné programy ako je tento / vyvolený / su dávno preč . Osobne nemám v obľube reality show. Je to o ničom, to si radšej pustím Pat a Mat. To ma aspoň pobaví ()

RadimFišer

Pro mě je to téměř stejné jako Vyvolení, ti se ale předvedli tím, že nezaplatili nájem a spojili to se slovenskem. Slovo big brother ve mě umocnuje silnější pocity, ale celkově u mě vyhráli vyvolení. ()

Finarfin odpad!

K tomuhle a věcem podobným se snad hodí jen text jedné písně od kapely Pražský výběr: Prachy, jenom prachy nečekají Jen po nich sáhneš A už tě mají! ()

Kharsh odpad!

Nechápu, jak na tohle mohl někdo dobrovolně koukat. Něco stupidnějšího jsem snad nikdy neviděl... no, vlastně tu byli ještě Vyvolení... :-D To je to samé. ()

Elyon odpad!

No...jako psychologický experiment zaměřený na chování skupiny během delší doby v uzavřeném prostoru izolovaném od okolního světa možná. Ale do televize to nepatří. Nechápu lidi, jak můžou toto sledovat. Přiznávám se, že jsem tenkrát koukala na VyVolené a stydím se za to, ale tenhle pořad je podobně jako nedávná Talentmánie jen napodobenina pořadu z jiné země a rychle spíchnutý konkurent Primy. ()

Blacker94 odpad!

Příšerný, nekoukatelný odpad a ostuda všech reality show. Na Vyvolené se ještě dalo koukat s přivřenýma očima, ale tohle je jedna z největších sraček co jsem kdy v televizi viděl. Myslel bych si, že pohled na pár politováníhodných existencí zavřených v baráku bude zajímavý, ale v tomto případě opravdu není. ()