Tabu

Talk-show
Česko, 1994

Účinkují:

Roman Šmucler

Tento pořad byl vysílaný v 90. letech na TV NOVA. Každý díl byl o nějakém společenském tématu. Např. násilí, homosexualita aj. Do studia přišel po tmě host, který se následně usadil do speciální budky. Moderátor mu kladl otázky a host anonymně odpovídal. Na konci pořadu se mohl host rozhodnout jestli se chce ukázat divákům. Moderátorem byl Roman Šmucler. (duklak2)

herr_carter

"ehm,ehm,ehm,ehm,ehm, dobře !" Tabu si vybavuju především díky skvělé parodii od Zdenka Izera, že pane Šmuc..mul..muli? Tady zase těžko soudit souhrnné hodnocení, protože většina hostů (i vedený rozhovor s nimi) fakt hraničil s naprostou úchylností...zajímavé ale bylo, jak byli ti magoři (pardon, lidé se speciální vadou) zavření v boudě a v závěru měli možnost vystoupit ze své anonymity....................moje hodnocení = 4 z 10. ()

rozbris

Lidé s různými úchylkami a neřesti, že se ten Šmucler z toho taky nezbláznil:-) Jako menší jsem to vidět nemohl, rodiče mi to zakazovali, ale pár dílů jsem zhlédl později a jsem rád, že jsem normální:-) ()

zbysik

Tohoto poradu si velice vazim, protoze jsem stoprocentne presvedcen, ze se mu opravdu dari rozsirovat obzory a nebal bych se i rici, ze dohani k castym myslenkovym zamyslenim. Probirana temata vas nejenom upoutaji tim, ze sou jednoduse zajimava, ale mnohdy vas i obohati o nove zivotni zkusenosti a v tom je jeho silny odkaz naprosto nepopiratelny. Velmi dekuji televizi nova za reprizovani tohoto poradu v pozdnich nocnich hodinach z patku na sobotu. Pri puvodnim uvedeni poradu mi tehdy bylo nejakych 8 let, takze opravdu verte, ze to dnes kvituji s velkym povdekem. Snad zaverem bych jenom zminil, ze me velice mrzi, na youtube velmi popularni parodie od pana Izera, protoze prave v tomto pripade, mi to pripada spise jako velke necitlive znevazeni vaznosti danych problematik. ()

wasillisa

pokud jeden pořad tv nova přispěje k propuštění vašeho transsexuálního učitele angličtiny, má u mě za 4* (následně naše gymnázium obsadilo na jeho místo homosexuálního učitele angličtiny...) ()

Paity

Kdo by neznal legendární Tabu se Šmuclerem. Osobně na to koukám jako na pořad, který vznikl necelých pět let po pádu komunismu u nás a přinášel najednou do našich domácností témata, o kterých si nikdo dříve ani neuměl představit, že by se o nich veřejně debatovalo. ()

Schuldiner

Viděl sem jen pár epizod, ale uplně blbej nápad to nebyl.. Poslouchat zpovědi lidí jež se vymykají ´´normální´´ společnosti... No jak řikám - proč ne.. Ale že bych to žral, to taky ne. ()

Mo.

"Milí diváci, já vás vítám u dnešního Tabu. Tentokrát bude tématem taková hloupá nemoc jednoho muže, který měl tu odvahu a přišel si s námi do studia povídat o svém problému. Pane Z. pojďte mezi nás..." ()

mira007

Legendární interview Šmucler vs tajemná osoba, obvykle nějaký úchyl, který se na konci mohl odhalit. Jednoduché, ale ve své době účinné. Viděno dnes, solidní pank. ()

Ad4mson

Z nostalgie a za velmi pěknou úvodní znělku ze které mi lezl mráz po zádech...zpracování pořadu je jinak z dnešního pořadu naprosto otřesné. ()

RadimFišer

Asi nejtajemnější pořad, na který jsem měl zakázáno se dívat. Jenom znělka ve mě probouzela horoucí a divoké emoce. A tímto si mě získal. Znovu a znovu apeluji na něco podobného pane řediteli... ()

hlína

Počátky českého vkusně nevkusného bulváru s odporně slizským Šmuclerem, který mi přišel nebezpečnější než devianti za sklem ;o) ()

Italiano

Hustý..Tak to jsem nečekal, že tohle tu najdu :-) Jsem to jednu dobu sledoval docela pravidelně, ale když se na to kouknu teď (když to občas dává TV Nova) ve 4 hodiny ráno, tak už mě to zas až tak nebere..Asi mě tam jako malýho caparta fascinbovala ta budka :) ()

Hermanka

Zajímavé to bylo. Myslím, že jsem opravdu viděla všechny díly. Pořad patří do doby, kdy byl vysílán. To byla hlavní jeho síla. Sympatický Šmucler si po letetech vysloužil plný set hvězdiček. ()

topi80

Roman Šmucler nás kdysi uváděl do zákoutí nejrůznějších úchylek, zločineckého jednání i dalších anomálií, z nichž mnohé jsou dnes mainstreemem a nejedna je i vyzdvihována. Tehdy ovšem tyto záležitosti nesly tajemství umocněné atmosférou neprostupné kadibudky. Formát byl prodán i do dalších zemí, takže něco na tom rozhodně bylo. ()