Kit Li zklamal, když chránil svou ženu. Nedávno přijal práci jako ochránce slavného herce Frankie Lana. Ale historie se opakuje a Kit se nevyhnutelně setkává se svou minulostí. Akční superstar Jet Li v souboji mistrů bojových umění bere pomstu do svých rukou! (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jet Lim, ktorá patrí medzi jehopriemerné filmy. Má výborný príbeh o bývalom pyrotechnikovi, ktorý po nevydarenej akcii, pri ktorej zomrela jeho žena skončí s prácou a stane sa bodyguardom akčnej hviezdy, ktorú sprevádza aj na výstavu klenotov. Ale výstavu obsadí skupina teroristov na čele so zločincom, ktorý má na svedomí aj bodyguardovu ženu a tak musí bodyguard spolu s akčnou hviezdou zneškodniť teroristov a zachrániť rukojemníkov. Spracovanie sa mi páči, ale treba sa mu prispôsobiť. Toto nie je žiadny seriózny akčný film alebo jemná akčná komédia, ale až na pomerne vážny úvod a možno ešte záver praktiocky čistá paródia na akčné filmy a hrdinov, obzvlášť Smrtonosnú pascu a Bruca Leeho. A tak je to neustála zábava bez slabého miesta, ale s množstvo výborných. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom, dobrá. Ale kvôli žánru je samozrejme v inom štýle, keďže tu ide hlavne o zábavu. Súbojov je tu prekvapivo málo, asi len dva dlhšie a pár maličkostí, hlavne sa strieľa vo veľkých prestrelkách, v ktorých teroristi, ale aj civilisti umierajú po desiatkach, ale akcia celkovo je dobre dynamická, zaujímavo natočená a slušne nápaditá, je tu viacero výborných nápadov. Najviac sa mi páčia oba dlhšie súboje, ale všetka akcia je zábavná. Spokojný som aj s humorom, je takmer všadeprítomný, rozmanitý a miestami veľmi zábavný. Herecké obsadenie je výborné, Jet Li je síce v hlavnej úlohe, ale nemá tu až tak moc priestoru, ako by sa dalo očakávať, ale delí sa oň s viacerými dobrýmii postavami, hlavne výborný Jackie Cheung ako paródia na Bruca Leeho, potešia aj ženské postavy ako Chingmy Yau, Charlie Yeung, alebo Valerie Chow a spokojný som aj so záporákmi, medzi ktorými nechýba ani Billy Chow. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu viac než dostatočné. Kto má rád akčné filmy a humor tohto typu tu ani nemôže byť sklamaný, je to správne dynamická a zábavná paródia. 76% ()

Wacoslav1

Jet Li je bodyguardem zhýralý akční hvězdy která se utápí v chlastu a doprovází ho na večírek do exkluzivního hotelu ve kterým probíhá výstava vzácných šperků a bohužel tam vtrhnou nebezpeční teroristé ozbrojení samopaly, granáty, plamenomety a dokonce i hady (!) Koncept sice čórnutej z Die hard, ale mix akce a humoru je to nehoráznej a kde jinde než v HK filmu uvidíte teroristu odpálit bus plnej nevinných fakanů. Krása.90% ()

m.a.t.o.

„Po tvári ma prosím nebijte. Zajtra mám natáčanie." Že paródia? No neviem. Osobne sa mi veľmi nepozdáva, keď po nejakej vtipnej scéne nasleduje ďalšia, v ktorej ženská ufikne týpkovi ruku mačetou, ale budiš. Nebyť krásne slabošského Jackyho Cheunga (Frankie), ktorý dáva jednu hlášku za druhou bol by to jeden veľký kŕč, pretože akcia (a to nehovorím len o choregrafii bitiek) je dosť chabá. ()

Lacike

Klasicky Wong Jingovska blazniva komedia, ktorej zapletka variuje koncept Die Hard. Takze Jet Li tu hra odvazneho hrdinu, ktory musi zachranit mnoho rukojemnikov pred chamtivym zaporakom, ktory mu naviac na zaciatku zabije rodinu. Druhu vyraznu liniu tvori neustale navazanie sa (parodia je slabe slovo) do osoby Jackieho Chana cez postavu namyslenej lenivej a zbabelej akcnej hviezdy, ktora nerobi svoje kaskaderske kusky sama v podani Jacky Cheunga. Aj ked Jackieho Chana zboznujem, tak mi to vdaka Cheungovmu vykonu pripadalo neskutocne zabavne. Snad si Jing Wong mohol odpustit aspon to zosmiesnovanie Jackieho otca. No a pre ludi, ktory sa nevyznaju v pozadi celej tej zalezitosti to bude fungovat aspon ako parodia na Bruca Lee, ktoreho grimasy paroduju akonahle sa snazi Cheung bojovat. Bohuzial mimo tejto linie mi film az tak zabavny nepripadal. Jing Wong dost nekompromisne mixuje krvave akcne sceny s tym najjednoduchsim humorom, co nie kazdemu sadne. Aspon, ze v druhej polovici filmu je dost akcie. Väcsinou ju tvoria solidne prestrelky. Najlepsia je Jetova jazda autom v budove behom ktorej postriela kopu zaporakov. Bitiek tu vela nie je. Prakticky len 2 väcsie. Jetov duel je len priemerny a miestami zbytocne zrychlovany. Ovela lepsie a hlavne zabavnejsie dopadol duel Jacky Cheunga a Billy Chowa. Celkovo je Jet v tomto filme dost nevyrazny jak v akcii tak aj mimo nej. A to tu ma jeho postava prezivat poriadnu traumu. Cely film si pre seba ukradol Jacky Cheung a je skoda, ze film nebol len o jeho postave. Vysledkom je nesurody mix komedie, parodie a drsneho akcneho filmu, ktory len tak niekde inde neuvidite. 6/10. ()

Imouse

Původně jsem chtěl této akční komedii dát pouze jednu hvězdičku a odsoudit jí k odpadu, ale bohužel (díky bohu?) jsem byl ovlivněn pár snímky, které jsem měl to "potěšení" shlédnout. První útěchou mi byl "skvělý" film s neméně "úžasným" hercem Bruce Leem a to Enter the dragon (Drak přichází). Poté jsem pochopil, že se nejedná o parodii na Jackie Chana, v které jsem ho opravdu nepoznal, ale právě hereckých výkonů Bruce Leeho. Snímek jsem shlédnul podruhé a musím říct, že jsem se královsky bavil. I akce mi na nepřipadala, tak předimenzovaná jako dříve. Pokud se vám zdálo, že snímku něco chybělo (pokud tímto -něco- nemyslíte děj:), tak zkuste shlédnout pár Hong-Kongských "klasik". ()